Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 03:26



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Honda do prac przydomowych vs reszta świata 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 14.09.2013 18:21
Posty: 18
PostWysłany: 22.01.2017 19:23 
Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Witam planuje zakupić quada i myślę właśnie o hondzie, Foreman 500 lub Rincon 680 ponieważ w dużo artykułach opisują Hondy że są idealne właśnie do pracy i mam takie pytanie ponieważ quad ma być również dużo używany do przyczepki to jeśli np Rincon ma "tylko" 33,5 KM w porównaniu do g7 który ma 50 KM to znaczy że taka Honda dużo mniej uciągnie??? Z góry dziękuję za odpowiedź.


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 22.01.2017 22:30 
Re: Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Zależy co masz na myśli z tymi pracami.Ja zakupiłem trx300 4X4 i daje radę..dłużyc nie ciągam ale 0.5m3 drzewa na wózku czy odśnieżyć podwórko to dla niej nie problem.


 
Profil

Rejestracja: 30.10.2015 19:14
Posty: 15
Quad: Yamaha G700
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 23.01.2017 14:56 
Re: Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Ricon 680 w zupełności wystarczy .
Mam g700 i tu większym problemem czasem jest brak przyczepności niż mocy .
Co z tego ,że maszyna ma dużo mocy jak stoi w miejscu i tylko ryje kołami jak szalona .
Siła uciągu to nie tylko moc.


Ostatnio zmieniony przez g700 fan, 23.01.2017 14:56, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 14.09.2013 18:21
Posty: 18
PostWysłany: 23.01.2017 16:28 
Re: Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Ok dzięki za odpowiedź, wiadomo że nie nie będę nim ciągnął jakiegoś bardzo dużego ciężaru, chciałem tylko tak się dowiedzieć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 23.01.2017 17:23 
Re: Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Jak dla mnie to kupować tylko Rincona 680. Moc, na wtrysku oraz niezależne zawieszenie, które trzyma się na trawersach ogólnie w terenie jak przyklejona...
Porównanie mocy Rincona i Grizzly bywa złudne patrząc na cyferki :-)
Rincon 680 vs Grizzly 700 można śmiało powiedzieć, że to ta sama moc.
Honda nie posiada paska napędowego i dzięki temu jest całkowicie inne przełożenie mocy. Startuje od razu... Czyli zapomnij o przypaleniu czy wymianie paska :-)
Hondę bardzo często opisuje się jako wół roboczy, jest niezastąpiona w polu jak również do zabawy jak i upalania...
Najważniejszym elementem w Hondzie jest skrzynia biegów. Jeżeli systematycznie sprawdza się i wymienia na czas olej w silniku nie ma co się tak naprawdę zepsuć.
Dla mnie posiadacza nie jednej już Hondy i nie jednego quada ;-) sprzęt jest bezkonkurencyjny i bezawaryjny.
Nie bez powodu zostały wybrane do podróży CHINY - POLSKA :-)

Niestety, żeby zakupić dobrą, zadbaną hondę i jeszcze zarejestrowaną graniczy z cudem........ Wszystko uzależnione jest jaką kwotę planujesz wydać na taki egzemplarz..


Ostatnio zmieniony przez demonic 23.01.2017 17:23, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 14.09.2013 18:21
Posty: 18
PostWysłany: 24.01.2017 20:18 
Re: Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Za dużej kwoty nie mam żeby kupić coś żeby było markowe a w miarę nowe :/ max coś koło 20 tys a to jest dolna granica cenowa za Rincon z foremana też był bym bardzo zadowolony. Nie wiem dlaczego ale coś ciągnie mnie żeby kupić właśnie Hondę a nie quada innej marki, no i w grę wchodzi tylko zarejestrowany quad a tak przeglądając oferty to tylko co dziesiąty quad jest zarejestrowany bo gdyby mi na tym nie zależało to wybór był by dużo większy :/


 
Profil

Rejestracja: 24.10.2013 15:13
Posty: 6
Miejscowość: Zduńska Wola
Imię: Michał
Quad: Honda Fourtrax 350FE
PostWysłany: 28.01.2017 12:25 
Re: Honda do prac przydomowych vs reszta świata
Ja mam trx350 4x4 i bardzo dobrze sobie radzi w pracach przydomowych i tak jak pisal kolega przywiezienie drewna na przyczepce samochodowej nie stanowi problemu, przewozilem też cegly i piasek do piaskownicy i też sobie radził. Raz też wyciagalem osobówkę ktora ugrzezla w błocie i też dal rade. No i sprzęt niezawodny, wymieniam tylko olej i raz angle sensor. Takze polecam Hondę jak najbardziej


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.