Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 07.05.2024 15:41



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.03.2014 19:34
Posty: 4
Quad: rancher 400 at
PostWysłany: 13.03.2014 20:04 
Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę.
Witam serdecznie szanownych Forumowiczów,
Chciałbym przedstawić mój problem. A mianowicie jestem posiadaczem od 2 tygodni Hondy rancher 400 4x4 at z 2007 roku, która została sprowadzone z USA. Stan wizualny ekstra, przebieg 2200 mil. Wszystko chodzi bez zarzutu z małym wyjątkiem, podczas gwałtownego przyśpieszania lub jazdy pod górę słychać metaliczne terkotanie z prawej strony przodu silnika (od strony chłodnicy oleju). Na wstecznym jest ok. również na pozycji N jest ok. na 1 i 2 też ok. Biegi wchodzą z manetki i auto bez problemu, nic nie szarpie nic nie zgrzyta, dodam że poprzedni właściciel w 2013 r. wymienił zestaw obciążeniowy sprzęgła i sprężyny (oryginały). Jak się rozpędzi do zadanej prędkości albo odejmę gazu też ok. Proszę o podpowiedzi czy jeździć i się nie przejmować czy zająć się tematem. Olej nowy Motul 10W40 filtr też. Np. dzisiaj przejechałem się po ulicy, prawie nie było słychać, innym razem mocnej. Pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 08.11.2015 18:00
Posty: 2
Imię: Roman
Quad: Honda TRX 400 4x4 Fourtrax
Poprzednie quady: Honda 350 4x4 Fourtrax
PostWysłany: 08.11.2015 18:30 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
Witam, mam podobny problem w mojej hondzie z 2004 r, odkąd ja kupiłem to już ponad 3 lata temu bez znaczenia czy mam włączony lub wyłączony napęd na przód, poprostu podczas gwałtownego przyspieszania lub gdy ma ciężko słychać tak jakby tryby miały się zaraz rozlecieć(według mnie), jak się nią delikatnie jedź to jest ok. Lany byl olej motula 5100 10w/40 zmieniłem na pełny syntetyk ale bez zmian, Nie wiem co może być przyczyną tego hałasu i jak się za to zabrać?
Ewentualnie ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry warsztat na Podkarpaciu?

Kris71 a czy Tobie udało się rozwiązać problem?


 
Profil

Rejestracja: 13.03.2014 19:34
Posty: 4
Quad: rancher 400 at
PostWysłany: 09.11.2015 09:52 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
Witam Cię, nie grzebałem w silniku, aktualnie na liczniku 5600 mil, terkocze dalej, a ja dalej się nie przejmuję i śmigam i to w większości przypadków w dwie osoby :kier: . Terkocze ani więcej ani mniej. To co zauważyłem, że terkocze głośniej jak jest upał, a jak wjadę do wody, która schłodzi silnik to mniej. Zmieniam olej i do przodu. Na zimnym odzywa mi się łańcuszek, ale to podobno norma, żadnej awarii. 2 razy zawiesiła mi się po zgaszeniu silnika skrzynia, kilka przekręceń stacyjki i ok.

Nfrk mam pytanko: czy pomiędzy sprężyną a filtrem oleju jest u Ciebie metalowa podkładka, bo różnie podają :gaz: ? U mnie nie ma.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Kris71 09.11.2015 09:52, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 09.11.2015 21:39 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
Jest to element nr 11 https://www.motorcyclespareparts.eu/hon ... 81240.aspx jeśli filtr oleju ma gumę i sprężyna dociska go w tym miejscu to powinna być podkładka jeśli filtr oleju nie ma gumy to z reguły nie ma podkładki ;)


 
Profil

Rejestracja: 13.03.2014 19:34
Posty: 4
Quad: rancher 400 at
PostWysłany: 10.11.2015 12:28 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
Dzięki Jarku, mam wszystkie instrukcje serwisowe i obsługi oraz wykaz części, jednak na różnych filmikach przedstawiających wymianę różnie to wygląda. Filtr do ranchera 400 Fa ma gumę, więc przy następnej wymianie dam podkładkę.


 
Profil

Rejestracja: 08.11.2015 18:00
Posty: 2
Imię: Roman
Quad: Honda TRX 400 4x4 Fourtrax
Poprzednie quady: Honda 350 4x4 Fourtrax
PostWysłany: 11.11.2015 23:09 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
Kris71 tak ja posiadam taka podkładkę, co do tego odgłosu to dobrze wiedzieć ze ci się nic nie pogarsza, u mnie jest identycznie, także narazie odpuszczę szukania przyczyny, jedynie co to muszę poprawić hamulce przednie bo masakra muszę pompować kilka razy by zahamował,


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 11.11.2015 23:16 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
Proponuje wymienić płyn i odpowietrzyć,ewentualnie zobacz czy nie ma wycieku lub czy ci gdzieś przewód się nie zacisnął , co do podkładki to często ludzie ją wywalają ze starym filtrem bo lubi się do niego przykleić ;)


 
Profil

Rejestracja: 13.03.2014 19:34
Posty: 4
Quad: rancher 400 at
PostWysłany: 13.11.2015 10:04 
Re: Rancher terkocze podczas przyśpieszania i jazdy pod górę
U mnie z hamulcami było identycznie, poprzednik praktycznie nie jeździł więc i nie wymieniał. W środku kisiel zamiast płynu, po wymianie jak ręką odjął. :tuning: . W Hondzie Rancher delikatnie mówiąc hamulce takie średnie.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.