Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - TRX 350FE kompresja 4 a remont silnika
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:29



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
TRX 350FE kompresja 4 a remont silnika 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.10.2013 15:13
Posty: 6
Miejscowość: Zduńska Wola
Imię: Michał
Quad: Honda Fourtrax 350FE
PostWysłany: 17.11.2016 21:36 
TRX 350FE kompresja 4 a remont silnika
Witam,
użytkuję Fourtraxa 350 FE z 2001r. na ostatnim serwisie( w marcu tego roku) silnik miał mierzona kompresję i wynik był 4, do tego bierze olej- dolewka ok 200ml średnio co 3 tankowanie. Sezon przejezdziłem i w zasadzie nie odczułem nic negatywnego w pracy ani mocy silnika. Ale przymierzam się do remontu i mam kilka pytań
1. gdzie szukać części, jak z ich dostępnością
2. czy cylinder nadaje się do szlifu bądź tulejowania
3. ładować części oryginalne czy są jakieś zamienniki
4. jaki może być orientacyjny koszt takiego remontu
5. czy jak zrobię góre silnika i kompresja wzrośnie to nie poleci mi dół silnika

Wiem że co jest do zrobienia okaże się jak mechanik rozbierze silnik ale wolę dmuchać na zimne i zapytać tutaj- w koncu po to jest to forum. Najbardziej interesuje mnie odpowiedz na 2 pytanie odnośnie cylindra bo widziałem że nowy cylinder jest strasznie drogi.
Liczę na jakieś Wasze porady, podpowiedzi i sugestie

pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 18.11.2016 16:35 
Re: TRX 350FE kompresja 4 a remont silnika
Witam..Jak najbardziej nadaje się do szlifu bądź tulejowania.Mam TRX 300FW i ten sam problem..Jak narazie bawię się w pierdółki typu hamulce itd..Jak przyjdzie mróz wezmę się za to.Tyuejowanie ok 200 zł,Tłok z pierścieniami Namura 450zł.Do tego komplet uszczelek,uszczelniacze zaworów i chyba planowanie głowicy do tego dochodzi...No ale jak wspomniałeś,najpierw trzeba rozebrać o zobaczyć w jakim stanie jest cylinder :)


Ostatnio zmieniony przez gt82, 18.11.2016 16:35, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.