Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 12:10



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 05.04.2017 19:44 
wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Witam.jako że mój sprzęt ma więcej tajemnic niż usłyszałem przy kupnie pozostało mi tylko poradzić się was:)

pierwsza sprawa- wymiana filtra.
Rozumiem że wnętrze czyli metalowe sito czyścimy dokładnie i stosujemy z nowo zakupioną gąbką.Co zakupić i czy ta gąbka działa na sucho czy trzeba jakieś oleje stosować.

druga sprawa to dolot powietrza do komory filtra.Poniosła fantazja ekstremalnych jeźdźców...Z przodu jest biały króciec ok 10 cm który jest zaślepiony.Z tyłu z kolei jest wprowadzona rurka pcv koncząca się pod plastykami za siedzeniem..Myślę że to marne rozwiązanie bo wszystkie syfy spod kół trafiają właśnie w tą rurkę.Jak wygląda oryginalny dolot i skąd jest zasysane powietrze do komory...?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 05.04.2017 20:44 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Oryginalny dolot nie robi roboty bo też jest w miejscu taki ,że łyka syf , lepiej jest zrobić snoorkla ,że będzie on szedł zaraz przy silniku - tylko pytanie czy nie przetopi rury ogólnie w Twoim modelu dziwnie jest rozwiązany dolot musisz coś pokombinować aby było dobrze , co do samego filtra to obowiązkowo zakładać na ten stelaż metalowy gąbkę i ją nasączyć , jeśli zrobisz snorkla proponuję kupić inny filtr niż oryginał bo sprzęt może się dusić , może być twin air lub moose lub coś innego byle był gąbkowy , co do zasysania powietrza to z przodu air boxa powinien być wlot i rurka idzie pod siedzenie w stronę cylindra


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 06.04.2017 06:21 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Dolot o średnicy 30mm chyba wystarczy co..Pokombinowałbym z samochodowym wężem od klimatyzacji bądź jakiejś hydrauliki...Takim temperatura zbytnio nie szkodzi :)

Wracając do samego filtra:

Poza dwoma które wymieniłeś jest jeszcze ATHENA.Może być?Czy bez snoorkla będzie wszystko grało z tymi filtrami..Nie będzie dostawał za dużo powietrza?

Druga sprawa to proszę ,naświetlcie mi jak wygląda sprawa z tym moczeniem?Jaki specyfik kupić do tego i jak ten zabieg wygląda?Filtr się myje co jakiś czas i powtarza operację czy to jednorazowy zabieg?Nigdy wcześniej tego nie robiłem...

-- dodano 06.04.2017 07:21 --

http://www.partzilla.com/parts/detail/h ... 5-900.html

taki mam obecnie a wszystkie które patrze nie mają tego dziubka gumowego przez który wychodzi stelaż filtra i przykręcony jest łapką do obudowy.


Ostatnio zmieniony przez gt82, 06.04.2017 06:21, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 06.04.2017 07:10 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
To jest oryginał zostaw go tylko musisz dokupić taki plastik który go będzie podtrzymywać od strony tej gumy , co do czyszczenia to ludwik i ciepła woda ewentualnie jakiś preparat np. K2 do felg lub dedykowany Twin air lub Castrol lub motul , do nasaczania ja używam motula w sprayu


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 06.04.2017 08:40 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Muszę go zmienić bo jest w rozsypce.Ucho do podtrzymywania mam tylko jest problem z dostepnościa takiego filtra.Właśnie wracam ze sklepu gdzie powiedzieli mi że tylko online zakupy z USA na własną rękę.

Znalazłem na ALi ale dwa miesiące czas na wysyłkę i nigdy nie kupowałem tam :)

https://www.aliexpress.com/item/Air-Fil ... 78d45bb542


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 06.04.2017 09:09 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Porównaj nr. Katalogowy filtra z filtrem od rincona są bardzo podobne , zadzwoń do bike parts jest na allegro powinni coś mieć


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 06.04.2017 23:13 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Filterek zamówiony..teraz tylko pytanie czy ma być suchy czy jednak nasączony..Nie wiem jak w oryginale to wygląda..Czy manual coś na ten temat mówi..Muszę zerknąć :)

-- dodano 07.04.2017 00:13 --

doczytałem :)

Image

Teraz pytanko jak to zrobić aby nie spartolić..Gąbka ma obciekać.Ma być spsikana powierzchownie czy cała nasiąknięta.Jak to wykonujecie?

Takim specyfikiem rozumiem ale jak często?Image

Wybaczcie ale jestem zielony w tych sprawach :)


Ostatnio zmieniony przez gt82, 06.04.2017 23:13, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 07.04.2017 07:09 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
W zależności ile jeździsz w kurzu , trzeba kontrolować jego stan , co do nasaczania to psikasz równomiernie aby wszędzie kolor był taki sam potem wciskskasz rękoma aby wlazł w gąbkę i potem delikatnie znowu psikasz


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2016 20:41
Posty: 62
Miejscowość: Warmia
Imię: Grzegorz
Quad: Honda TRX300FW 95r
PostWysłany: 21.04.2017 21:25 
Re: wymiana filtra powietrza i powrót do oryginalnego dolotu
Dzięki bardzo za pomoc.Temat załatwiony, jest nowy filterek w poczciwej maszynce..Teraz czas na uszczelnienie tylnego dyfra ale to już inny temat ;)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.