Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ALTERNATOR/ Brak ładowania
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 23:38



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
ALTERNATOR/ Brak ładowania 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.05.2013 14:15
Posty: 47
Imię: Marcin
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: nie było
PostWysłany: 02.11.2013 15:06 
ALTERNATOR/ Brak ładowania
Witam

Pojawił się problem. Może zacznę od początku. Posiadam Yamaha Grizzly 450 i co jakiś czas kończy mi się prąd w quadzie. Co go podłączę pod prostownik na noc tak za jakiś czas ciężko go ruszyć. Zmierzyliśmy miernikiem akumulator no i wyszło ok, zmierzyliśmy na włączonych światłach i doooopa. Miernik ani drgnął.

Pytanie moje polega na tym, gdzie w tej maszynie jest alternator (mam ją od kwietnia) czy jest to do zregenerowania, i czy obejdzie się bez zakupu nowego bo nowy kosztuje krocie!

Z góry dzięki za pomoc! :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 02.11.2013 15:24 
Re: ALTERNATOR/ Brak ładowania
No tak . Jak to miernik ani drgnie ? Tak czy inaczej powinien ci wskazać stan akumulatora , na włączonych światłach powinien wskazać niższy stan . I teraz pytanie czy to wina alternatora , czy regulatora . Jaki jest odczyt na przewodach przed regulatorem,? Uzwojenie możesz reanimować jak masz kolegę co ci przezwoi ( nie wiadomo czy potrzeba ), regulator raczej wymiana .
Sprawdź dokładność połączeń ,


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.05.2013 14:15
Posty: 47
Imię: Marcin
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: nie było
PostWysłany: 02.11.2013 16:28 
Re: ALTERNATOR/ Brak ładowania
Mierzyliśmy przy akumulatorze. Z tego co mi wiadomo (powołuje się na to co mi mówił tamten gość) no to po włączeniu świateł miernik miał pokazać skok wartości do ok 13 V a skok wartoci był do ok 12,012 V (spadał prawie o cały volt). Sytuacja powtarzała się za włączeniem świateł krótkich, długich, halogenów.

O regenerowaniu alternatora słyszałem tylko nie mam pojęcia, gdzie on się znajduje w tym quadzie


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.11.2013 17:03
Posty: 57
Imię: Krzysiek
Quad: Yamaha Grizzly 700fi EPS niebieska:)
Poprzednie quady: Yamaha Kodiak 450 2005r.
PostWysłany: 27.11.2013 17:25 
Re: ALTERNATOR/ Brak ładowania
Miałem podobną sytuacje a moim Kodiaku. Winny był regulator napięcia.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.