Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Grizzly 450 żarówka
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.05.2024 19:36



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Grizzly 450 żarówka 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 19.09.2014 09:59 
Grizzly 450 żarówka
Witam,
Ostatnio zauważyłem że jedna z moich przednich żarówek w G450 się przepaliła, więc postanowiłem zbadać temat, oczywiście w instrukcji jak na złość była zupełnie inna metoda dobrania się do żarówki niż to w rzeczywistości jest i oczywiście w rzeczywistości było to bardziej skomplikowane niż odkręcenie plastikowej nakrętki i odczepieniu drucika który miał trzymać żarówkę jak to manual mówił.
Okazało się że przerwał się żarnik od świateł mijania (gdyby to było od drogowych to bym olał temat bo i tak używam halogenów), zabrałem żarówkę i uruchomiłem wujka google, jedyne czego się dowiedziałem z kilku źródeł że dostanie takiej żarówki graniczy z cudem (nawet serwisy Yamahy nie wiedzą co to), z taką wiedzą udałem się na poszukiwania żarówki do miasta. Odwiedziłem 5 sklepów motoryzacyjnych i 3 motocyklowe, z czego 2 mają także serwisy quadów. Oczywiście sprzedający w sklepach motoryzacyjnych robili wielkie oczy "co to co to?" i żarówka przechodziła z rąk do rąk.. od sprzedawcy, poprzez właściciela sklepu, skończywszy na księgowej i sprzątaczce :wizi: i nikt nie widział takiej żarówki nigdy na oczy. Odwiedzając sklep motocyklowy Pan zbytnio się nie zastanawiał, proste słowo "NIE" i dziękuję. W serwisach nie było lepiej, chociaż tam Panowie orientowali się co trzymają w ręku, w jednym z serwisów powiedziano mi że już dawno nie widział takiego typu żarówki i raczej nie znajdę nigdzie bo to "zabytek" - powiedział z uśmiechem na twarzy. W kolejnym serwisie Pan napawał mnie optymizmem bo ciągle powtarzał grzebiąc w żarówkach "mam taką żarówkę mam"... ale ostatecznie stwierdził "nie mam", za to pokazał mi zamiennik żarówkę H6M 12V 25/25W, ale po chwili zabrał mi żarówkę i stwierdził że nie będzie pasować bo moja ma kołnierz przesunięty bliżej "dupki" żarówki, a H6M ma na środku. Więc pozostałem bez niczego..
Zacząłem szperać w internecie, dowiedziałem się że żarówka której szukam nosi oznaczenie t19, lecz nic mi to nie pomogło, bo o ile na zagranicznych sklepach mają takie żarówki, a w polskiej dystrybucji ich BRAK. Zacząłem się zastanawiać nad H6M 35/35W, ale ma kołnierz na środku "gwintu", a w mojej jest bliżej "dupki gwintu"
I tutaj pojawiają się pytania do was, czy ktoś spotkał się z oryginalną żarówką jakiej szukam t19 12v 30/30W STANLEY, jeżeli tak to gdzie szukać ?
Czy żarówka H6M 12v 35/35W (z Grizzly 660) będzie pasować do mojego G450 ? czy ten kołnierz na "gwincie" da się przesunąć ? (w mojej się nie da bo jest zalany cyną, albo jakąś inną substancją)
Zauważyłem też szukając H6M że są odmiany ledowe, niestety w polskiej dystrybucji nie znalazłem nic, za to za granicą mają tego dziesiątki rodzajów, ktoś używał takiej ledowej żarówki ? jak to się sprawowało ? wie gdzie kupić ? może jakiś link ?

Dodam kilka zdjęć aby było wiadomo o czym piszę..

1. Oryginalna żarówka która była w moim G450 STANLEY 12V 30/30W
Image

2. Żarówka nad którą się zastanawiam jako zamiennik H6M 12V 35/35W
Image

3. Żarówki ledowe H6M 12V których nie mogę znaleźć w polskich sklepach
Image
Image
Image


Z góry dzięki za wszelką pomoc :uśmiech:

POZDRO !


 
Profil

Rejestracja: 17.04.2014 04:24
Posty: 2
PostWysłany: 19.09.2014 21:35 
Re: Grizzly 450 żarówka
http://allegro.pl/zarowka-yamaha-yfm-35 ... 80589.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 19.09.2014 23:45 
Re: Grizzly 450 żarówka
Dzięki za link widziałem tą aukcję ale temu panu podziekuje, już raz kiedys próbowałem u niego robić zakupy ale bez skutku, nie ma do wyboru żadnego sposobu dostawy tylko odbiór osobisty a gdy próbowałem się kontaktować to na maile nie odpowiada, a dodzwonienie się graniczy z cudem :| nadal czekam na info odnośnie H6m i ledów


 
Profil

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 20.09.2014 08:34 
Re: Grizzly 450 żarówka
Druga ma odbłyśnik mijanek, inny rozkład światła. Osadzenie kołnierza pomijalne, ważna odległość od żarnika do kołnierza. Na próbę można poszukać
" ŻARÓWKA 12V 35/35W H6H/QUEST"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 20.09.2014 22:13 
Re: Grizzly 450 żarówka
Dzięki za info Wojtekk poszukam tych H6H, a zapytam jeszcze z ciekawości odnośnie H6M, piszesz że mają inny rozkład światła przez odbłyśnik, jaki byłby skutek założenia takiej żarówki w moim przypadku ?


 
Profil

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 22.09.2014 08:20 
Re: Grizzly 450 żarówka
To zależy od geometrii reflektora i konstrukcji odbłyśnika. Weź na próbę, bo nie da się tego ocenić. Na pewno da się jeździć ale może oślepiać innych.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 26.09.2014 23:43 
Re: Grizzly 450 żarówka
Doszły żarówki H6M z odbłyśnikiem, po szybkim teście w ciemnym garażu świecą o wiele lepiej niż stare żarówki gdy ustawi się je na mijania, natomiast gdy ustawię na drogowe gdzieś światło się rozbija i świeci jakby słabiej niż mijania, a może to dlatego że odwrotnie działają niż oryginalne (gdzieś czytałem o tym że przy zamiennikach może się tak wydarzyć) ? Czy przy światłach mijania nie powinien świecić żarnik z odbłyśnikiem a przy drogowych bez odbłyśnika ? przynajmniej tak jest w samochodzie, światła mijania są z odbłyśnikiem a drogowe bez. Na tą chwilę gdy włączę mijania to świeci super, ale świeci ten niższy żarnik bez odbłyśnika, a gdy ustawię drogowe to świeci ten żarnik z odbłyśnikiem który jest wysunięty do przodu lampy i może trochę światło niezbyt pada na odbłyśnik lampy, bo w oryginalnej żarówce żarniki są na tej samej wysokości, a w H6M jeden jest wyżej drugi niżej. Przetestuję jeszcze w nocy jak to wygląda, ogólnie nie przeszkadza bo i tak na drogowych mam podłączone halogeny Hella :)
Jutro mają dojść H6H które są identyczne jak te oryginalne, bez odbłyśnika, dwa żarniki na tej samej wysokości, zobaczę sobie i zdecyduję które :)
Dzięki Wojtekk za pokierowanie mnie w sprawie tych żarówek :D

-- dodano 26 Wrz 2014 23:43 --

W końcu miałem czas zrobić testy obu żarówek, posiadam zarówno komplet H6M z odbłyśnikiem jak i H6M bez odbłyśnika które zaproponował Wojtekk - identyczne jak STANLEY 12V 30/30W które były oryginalnie założone. Trochę to nazewnictwo jest dziwne, bo miałem szukać H6H, kupiłem H6H ale na opakowaniu było napisane H6M, po kontakcie ze sprzedającym stwierdził że to bez znaczenia bo one wszystkie są H6M, ile w tym prawdy nie wiem.. nieważne.
Więc trochę je potestowałem, zarówno żarówki H6M 35/35W z odbłyśnikiem jak i H6M (H6H) 35/35W bez odbłyśnika. Tak więc teoretycznie oba komplety o takiej samej mocy. Zrobiłem testy zarówno w zamkniętym garażu jak i w nocy przed garażem, muszę przyznać że podobne żarówki o takiej samej mocy zachowują się i świecą zupełnie inaczej.
przejdźmy do rzeczy.
Jeśli chodzi o H6M z odbłyśnikiem to sądziłem że będzie to kiepsko działać ze względu na inną budowę żarówki, ale się myliłem, żarówka świeci jaśniejszym światłem i światło to jest bardziej rozproszone, więc lepiej widać co się dzieje przed quadem, do tego po przełączeniu na światła drogowe zasięg ich świecenia jest wyższy od odpowiednika bez odbłyśnika. Jedyną wadą jaką zaobserwowałem to odwrócone działanie, na mijaniach mam drogowe, a na drogowych mam mijania, ale to kwestia zamiany kabelków :)
Jeśli chodzi o H6M bez odbłyśnika to mimo takiej samej mocy jak odpowiednik z odbłyśnikiem świecą słabszym światłem, są mniej jasne, bardziej skupiają światło w punkcie, przez co światła mijania skupiają się na strefie w którą świecą i nic poza tą strefą nie widać, to samo z drogowymi, świecą tylko tam gdzie pada światło i nie rzucają takiej jakby dodatkowej łuny światła jak odpowiednik z odbłyśnikiem która to daje dodatkowy zakres widzenia co się dzieje dalej.

Poniżej zamieszczę kilka fotek z porównań, może na nich będzie widać lepiej co mam na myśli.
Image
Image
Image
Image

Tak więc podsumowując, raczej pozostanę przy H6M 35/35W z odbłyśnikiem, dlatego że dają jaśniejsze światło, mają lepszy zasięg świecenia i bardziej rozpraszają światło, a nie skupiają w punkcie co się lepiej przyda w terenie. Mam nadzieję że temat przyda się komuś kto w przyszłości będzie miał podobny dylemat co ja.

POZDRO !


Ostatnio zmieniony przez Mumino, 26.09.2014 23:43, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 29.12.2011 00:21
Posty: 23
Quad: Yamaha G450
PostWysłany: 28.09.2014 18:33 
Re: Grizzly 450 żarówka
Jakiś miesiąc temu wymieniałem żarówki u siebie, szkoda że wcześniej nie napisałeś tego tematu to może też bym się zdecydował na żarówki z odbłyśnikiem bo po zdjęciach widać że jednak lepiej robią robotę, ja pozostałem przy zwykłych bez odbłyśnika. O coś zapytam bo nie chcę zakładać tematu, czy światła w quadzie ustawia się tak samo jak w samochodzie osobowym ? czy inne są kryteria ? nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na ten temat. W sieci odnalazłem ustawianie świateł do osobówek. W instrukcji każą ustawić pojazd 5 metrów od ściany, włączyć mijania i ustawić punkty świetlne obu lamp w poziomie i poziom ten ma być nie wyżej niż 1 metr nad ziemią, nie mogłem wyłapać tych punktów jak to było na zdjęciach w instrukcji bo za bardzo są rozmazane te punkty świetlne, więc ustawiłem poziom na górnym poziomie zasięgu światła na metr, tylko że pojawił się problem, bo obok postawiłem swój samochód który miał ustawiane światła miesiąc temu w stacji kontroli i w porównaniu z tym jak każe ustawić instrukcja z internetu to światła w moim samochodzie świecą na pół metra, a nie na metr. Jak to powinno się ustawić w quadzie ?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.