Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Olej w płynie chłodniczym w Grizzly 660
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 20:37



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Olej w płynie chłodniczym w Grizzly 660 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2011 11:22
Posty: 19
Miejscowość: Sośnie Wielkopolska
Quad: Yamaha Grizzly 660
PostWysłany: 02.01.2015 21:13 
Olej w płynie chłodniczym w Grizzly 660
Witka Jeśli już ktoś tu pisał o czymś takim to przepraszam ale nie mogłem nic w tym temacie znaleźć
A mianowicie od czasu do czasu dolewałem olej do silnika ale myślałem że to jest normalny ubytek Ale a ostatnim wyjeździe przez przypadek zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym jest olej i to całkiem niemało Obstawia że zepsuł się uszczelniacz w pompie wody Bo jak na moje w tym silniku nie ma opcji żeby coś innego mogło by coś takiego spowodować
Może ktoś już miał taką przypadłość i by mi tu coś mądrego napisał

Z góry dziękuje za pomoc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 03.01.2015 09:01 
Re: Olej w płynie chłodniczym w Grizzly 660
uszczelka pod głowicą mogła pójść
a co do pompy to między pompą a silnikiem jest przestrzeń i wężyk jak się rozszczelni to tym wężykiem leci płyn lub olej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2011 11:22
Posty: 19
Miejscowość: Sośnie Wielkopolska
Quad: Yamaha Grizzly 660
PostWysłany: 11.01.2015 17:54 
Re: Olej w płynie chłodniczym w Grizzly 660
Wczoraj wymontowałem pompę wody okazało się że zimering był już dość mocno sfatygowany Zamówiłem już ma allegro łożysko i ten zimering a reszta była ok Ale faktycznie raczej tam nie powinien się przedostawać olej do płynu chłodniczego Rok temu robiłem szlif cylindra i wymieniałem tam wszystkie uszczelki i uszczelniacze na nowe Chyba że i tu trzeba głowice planować no to wtedy bym faktycznie obstawiał na uszczelkę pod głowicą

-- dodano 11.01.2015 18:54 --

Witka wczoraj złożyłem Grizzlaka Włożyłem do pompy wody nowy zimering i łożysko Jak pisałem już uszczelniacz mechaniczy pompy wody jest dobry A co do wężyka którym w razie " W " ma wyciekać olej albo płyn chłodniczy o który pisał MANIEKITR był zatkany że sprężonym powietrzem go nie szło przedmuchać Więc myślę że winny dostawaniu się oleju do płynu chłodniczego był razem już zużyty zimering i zatkany ten wężyk naprawa kosztowała mnie niecałe 25 zł więc nie było tak źle :lol:


Ostatnio zmieniony przez kosmos_ok, 11.01.2015 17:54, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.