Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - popękane plastiki w gizzly - jak naprawić
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 21:09



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
popękane plastiki w gizzly - jak naprawić 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika
PostWysłany: 15.07.2006 02:19 
popękane plastiki w gizzly - jak naprawić
Witam

Czym najlepiej skleić plastiki w grizlaku - urwałem uchwyt łączący przedni błotnik z progiem a nie chcę żeby zaraz mi to pęknięcie się rozeszło.
Z tego co wiem jest to standard przy jeździe po krzakach ale cały błotnik kosztuje około 2000zł.

i czym to najlepiej połatać?


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 15.07.2006 08:27 
Próbowałem kleić i nic nie wytrzymywało. Można od tyłu poprzypalać plastik rozgrzaną lutownicą, żeby wzmocnić połączenie. A najlepiej wziąć dwa równe arkusze blaszki aluminiowej. Jedną podłożyć pod spód, drugą na wierzchu. Zrobić kilka dziurek, zanitować i z głowy.
Zrobiłem tak w Briunie i wygląda jak fabryczne wzmocnienie.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 15.07.2006 09:07 
Plastiki są spawalne, tylko trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Nalezy odciąć z błotnika gdzieś w mało widocznym miejscu kawałek materiału, i przy pomocy odpowiedniej spawarki zespawać wszystko razem.

PS. Aczkolwiek wiadomo, nie będzie to miało na pewno wytrzymałości fabrycznej. Żaden spaw nie ma :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 15.07.2006 11:32 
aXcid napisał(a):
Plastiki są spawalne, tylko trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Nalezy odciąć z błotnika gdzieś w mało widocznym miejscu kawałek materiału, i przy pomocy odpowiedniej spawarki zespawać wszystko razem.

PS. Aczkolwiek wiadomo, nie będzie to miało na pewno wytrzymałości fabrycznej. Żaden spaw nie ma :)


1. Ja używałem krawatek kablowych, opasek czy jak je zwał. TO elastyczne połączenie i łatwo naprawialne.
2. AXcid jest skromny i unika reklamy, ale ze spawaniem plastików Ci pomoże 8)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2005 10:51
Posty: 118
Quad: Suzuki LT-R450
PostWysłany: 16.07.2006 10:42 
u Brata w Gryzzlim jest ten sam problem. błotnik był pospawany, pierwszy wyjazd w teren i spaw puścił :?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 16.07.2006 13:40 
Powiem tak - nie raz plastiki spawałem, a wcześniej oddawałem do spawania - wszystko zależy jak położony jest spaw i z jakiego materiału. Jeśli nie z tego samego co z błotnika, to puści prawie na pewno. Jeśli jest to miejsce z dużymi naprężeniami to warto zespawać i wzmocnic, np. metodą Galileusza. Ostatnio miałem ten problem u siebie, jak przekroczyłem 130 km/h to mi się lewy przedni błotnik "otworzył" na spawie (nie najlepsze mocowanie)...

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.