Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wybicie wody z chłodnicy w Yamaha Grizzly 700FI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 16:17



Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Wybicie wody z chłodnicy w Yamaha Grizzly 700FI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2008 20:48
Posty: 11
Miejscowość: TYCHY
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 19.01.2009 18:30 
Wybicie wody z chłodnicy w Yamaha Grizzly 700FI
Witam Panów!!!!Mam taki problem..podczas zimowych jazd (-15 stopni)pojawil się objaw zapalania kontrolki od temperatury.Momentalnie stawalem i chlodzilem silnik do momentu zgasniecia kontrolki.Jednak pokusa krecenia bączków na lesnych bezdrozach byla bardzo duza...:)ale wszystko bylo ok do poki inny użytkownik nie zaczal się krecic,w zwiazku z tym przegrzal się silnik i nie zauwarzyl ze zapalila się kontrolka temperatury i wywalilo wode z chlodnicy.Dodam iz wentylator pracowal prawidlowo oraz wlasciwy plyn byl w chodnicy.Pytanie....????co moglo być powodem takiego objawu...???Czy na przyklad zawalona brudem,szlamem chlodnica,ktora zaburza prawidlowe funkcjonowanie ukladu chlodzenia,czy cos innego...????Jakie moga być skutki takiej awarii???proszę o jakies komentarze!!!


 
Profil

Rejestracja: 18.12.2008 17:45
Posty: 568
Miejscowość: MIASTKO
Quad: MISIEK 660
PostWysłany: 19.01.2009 19:09 
zaszlamiona chłodnica może być powodem ale czy mialeś odpowiedni poziom plynu w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym może być też awaria pompy wodnej nara poz.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2008 21:49
Posty: 532
Miejscowość: Prabuty
Quad: Rincon 680 Camo
PostWysłany: 19.01.2009 19:17 
Na mój gust zawalona chłodnica spowodowała utrudniony przepływ powietrza i w efekcie przegrzanie silnika.Po wyczyszczeniu powinno być ok a swoją drogą sam to przerabiałem w Foremanie :) Pzdr

_________________
Honda THE BEST!!!

QUADRACING TEAM PRABUTY

Historia:Macbor CX 100 - Honda ATC 200-Honda Foreman Rubicon 500-Honda Rincon 680 Camo-a co potem....?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2008 20:48
Posty: 11
Miejscowość: TYCHY
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 19.01.2009 19:22 
HEj,poziom wody sprawdzalem zaraz po pierwszych objawaj przegrzania i bylo ok..


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2008 21:49
Posty: 532
Miejscowość: Prabuty
Quad: Rincon 680 Camo
PostWysłany: 19.01.2009 19:31 
Co do skutków miejmy nadzieję że trwało to krótko bo długotrwałe przegrzanie silnika skutkuje przepaleniem uszczelki pod głowicą :( Sprawdź więc czy w oleju nie masz płynu chłodzącego lub odwrotnie czy w płynie nie widać tłustych plam. Albo co gorsze gorący olej potrafi zeszklić się na ściance cylindra i nieszczęście gotowe:urwana korba itd. brr :zalamka: i silnik do reanimacji. Ale nie chcę krakać: mam nadzieje ze wszystko będzie ok .Pzdr

_________________
Honda THE BEST!!!

QUADRACING TEAM PRABUTY

Historia:Macbor CX 100 - Honda ATC 200-Honda Foreman Rubicon 500-Honda Rincon 680 Camo-a co potem....?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2009 17:48
Posty: 1204
Miejscowość: Płońsk
Quad: YFZ
PostWysłany: 19.01.2009 19:42 
Witam, panowie nie będę zakładał nowego tematu, potrzebuje informacji czy do chłodnicy też muszę wlewać płyn chłodniczy ? czy tylko do zbiorniczka wyrównawczego ?

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2008 21:49
Posty: 532
Miejscowość: Prabuty
Quad: Rincon 680 Camo
PostWysłany: 19.01.2009 19:46 
LukaszYFZ napisał(a):
Witam, panowie nie będę zakładał nowego tematu, potrzebuje informacji czy do chłodnicy też muszę wlewać płyn chłodniczy ? czy tylko do zbiorniczka wyrównawczego ?

Najpierw do chłodnicy a potem do zbiorniczka wyrównawczego przynajmniej w manualu tak piszą do mojego Rubicona a potem jak się odpowietrzy układ chłodzący należy dodać jeszcze płynu do chłodnicy.

_________________
Honda THE BEST!!!

QUADRACING TEAM PRABUTY

Historia:Macbor CX 100 - Honda ATC 200-Honda Foreman Rubicon 500-Honda Rincon 680 Camo-a co potem....?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2009 17:48
Posty: 1204
Miejscowość: Płońsk
Quad: YFZ
PostWysłany: 19.01.2009 19:50 
ok a jaki płyn wlewasz ? ja jeszcze nie wlewałem ale myślę nad borygiem , nada się ?

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2008 21:49
Posty: 532
Miejscowość: Prabuty
Quad: Rincon 680 Camo
PostWysłany: 19.01.2009 19:56 
Ja leję Kulera (zielony płyn) wiem że niektórzy leją Petrygo (niebieski płyn). Czy może być Borygo :bezradny: wiem jedno że koniecznie płyn musi być do chłodnic aluminiowych. Osobiście radziłbym Kulera bo ma wysoką temperaturę wrzenia o ile dobrze pamiętam chyba 135 stopni C.

_________________
Honda THE BEST!!!

QUADRACING TEAM PRABUTY

Historia:Macbor CX 100 - Honda ATC 200-Honda Foreman Rubicon 500-Honda Rincon 680 Camo-a co potem....?


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Suzuki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2008 18:35
Posty: 2937
Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki Kingquad 750 & Kingway miniTraper 70ccm
PostWysłany: 19.01.2009 19:58 
Re: Wybicie wody z chłodnicy w Yamaha Grizzly 700FI
marlon77 napisał(a):
Witam Panów!!!!Mam taki problem..podczas zimowych jazd (-15 stopni)pojawil się objaw zapalania kontrolki od temperatury.Momentalnie stawalem i chlodzilem silnik do momentu zgasniecia kontrolki.Jednak pokusa krecenia bączków na lesnych bezdrozach byla bardzo duza...:)ale wszystko bylo ok do poki inny użytkownik nie zaczal się krecic,w zwiazku z tym przegrzal się silnik i nie zauwarzyl ze zapalila się kontrolka temperatury i wywalilo wode z chlodnicy.Dodam iz wentylator pracowal prawidlowo oraz wlasciwy plyn byl w chodnicy.Pytanie....????co moglo być powodem takiego objawu...???Czy na przyklad zawalona brudem,szlamem chlodnica,ktora zaburza prawidlowe funkcjonowanie ukladu chlodzenia,czy cos innego...????Jakie moga być skutki takiej awarii???proszę o jakies komentarze!!!


a przy jakich temperaturach otoczenia się to stało ? miałeś płyn chłodniczy czy jakąs mieszankę?
do czego zmierzam - może miałeś slaby roztwór i gdzieś normalnie ci przymarzło! może za termostatem i woda chodziła w małym obiegu a jak przycisnąłeś to motor się rozgrzał i płyn nie miał przejścia na chłodnice?

_________________
vqsoft = Jape ....

no i nie mamy szmat trupa :) wreszcie na swoim!


Lampa Led home made


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2008 20:48
Posty: 11
Miejscowość: TYCHY
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 19.01.2009 20:34 
Re: Wybicie wody z chłodnicy w Yamaha Grizzly 700FI
vqsoft napisał(a):
marlon77 napisał(a):
Witam Panów!!!!Mam taki problem..podczas zimowych jazd (-15 stopni)pojawil się objaw zapalania kontrolki od temperatury.Momentalnie stawalem i chlodzilem silnik do momentu zgasniecia kontrolki.Jednak pokusa krecenia bączków na lesnych bezdrozach byla bardzo duza...:)ale wszystko bylo ok do poki inny użytkownik nie zaczal się krecic,w zwiazku z tym przegrzal się silnik i nie zauwarzyl ze zapalila się kontrolka temperatury i wywalilo wode z chlodnicy.Dodam iz wentylator pracowal prawidlowo oraz wlasciwy plyn byl w chodnicy.Pytanie....????co moglo być powodem takiego objawu...???Czy na przyklad zawalona brudem,szlamem chlodnica,ktora zaburza prawidlowe funkcjonowanie ukladu chlodzenia,czy cos innego...????Jakie moga być skutki takiej awarii???proszę o jakies komentarze!!!


a przy jakich temperaturach otoczenia się to stało ? miałeś płyn chłodniczy czy jakąs mieszankę?
do czego zmierzam - może miałeś slaby roztwór i gdzieś normalnie ci przymarzło! może za termostatem i woda chodziła w małym obiegu a jak przycisnąłeś to motor się rozgrzał i płyn nie miał przejścia na chłodnice?



Hej,tak jak pisalem bylo tak -13/-14 stopni wczesniej jak bylu temp dodatnie nic się niedzialo,jeżeli chodzi o plyn to sprawdzalem tylko wczesniej w zbiorniku wyrownawczym i bylo ok,ale dalem d..y bo nie sprawdzilem co bylo (quad kupiony),ale w kazdym razie bylo zielone:)
pzdr


 
Profil
Moderator Działu Suzuki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2008 18:35
Posty: 2937
Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki Kingquad 750 & Kingway miniTraper 70ccm
PostWysłany: 19.01.2009 20:36 
marlon77 napisał(a):
Hej,tak jak pisalem bylo tak -13/-14 stopni wczesniej jak bylu temp dodatnie nic się niedzialo,jeżeli chodzi o plyn to sprawdzalem tylko wczesniej w zbiorniku wyrownawczym i bylo ok,ale dalem d..y bo nie sprawdzilem co bylo (quad kupiony),ale w ka


właśnie to jest najgorsze
tak kumpel stracił chłodnice w nowo kupionej xsarze :)
w serwisie uzupełnili mu płyn woda :)
efekt -22 i cytryna powiedziała nie wypluwając całą wodę przez rozerwana chłodnice - przyczyna zator lodowy na powrocie z chłodnicy
z tąd moje pytanie!

_________________
vqsoft = Jape ....

no i nie mamy szmat trupa :) wreszcie na swoim!


Lampa Led home made


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 18.12.2008 17:45
Posty: 568
Miejscowość: MIASTKO
Quad: MISIEK 660
PostWysłany: 20.01.2009 17:08 
ja myślę zęby sprawdzić czy jest krążenie plynu upóść z wlewu plynu do chłoidnicy strzykawką trochę płynu odpal silnik jak się nagrzeje powinno być przez wlew widać czy plyn krąży jak krąży to ok. jak nie to termostat albo pompa wysiadła ale moja wersja jest ta najgorza myslę że to nic powarznego oczywiście potem uzupełnij stamn płynu


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2009 17:48
Posty: 1204
Miejscowość: Płońsk
Quad: YFZ
PostWysłany: 20.01.2009 17:52 
Sorki, że nie na temat ale nalałem dziś do pełna płynu w chłodnicy kuler, tak jak kolega radził. Potem dolałem do zbiorniczka wyrównawczego, ale chciałem zapytać czy to, że kiedyś dolałem z 300 mm do zbiorniczka zwykłej wody mogło zaszkodzić silnikowi ?

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2008 21:49
Posty: 532
Miejscowość: Prabuty
Quad: Rincon 680 Camo
PostWysłany: 20.01.2009 18:36 
LukaszYFZ napisał(a):
Sorki, że nie na temat ale nalałem dziś do pełna płynu w chłodnicy kuler, tak jak kolega radził. Potem dolałem do zbiorniczka wyrównawczego, ale chciałem zapytać czy to, że kiedyś dolałem z 300 mm do zbiorniczka zwykłej wody mogło zaszkodzić silnikowi ?

nic mu nie będzie po prostu przy mrozach szybciej zamarzłby płyn mając w sobie wodę. A na sam silnik nie będzie żadnych negatywnych zmian :)

_________________
Honda THE BEST!!!

QUADRACING TEAM PRABUTY

Historia:Macbor CX 100 - Honda ATC 200-Honda Foreman Rubicon 500-Honda Rincon 680 Camo-a co potem....?


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 104 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.