Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.05.2024 20:30



Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 18.03.2015 22:39
Posty: 6
Imię: Błażej
Quad: Yamaha blaster yfs 200
PostWysłany: 20.03.2015 13:43 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
O czym wy piszecie jaki nicasil mowie ze wymienilem tlok i zrobilem szlif dodam ze quad na 2 godziny jazdy spalil 9l benzyny


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2010 08:45
Posty: 18
Quad: Poszukuję
PostWysłany: 20.03.2015 14:21 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
Jeśli cylinder był pokryty nikasilem a Ty zrobiłeś szlif co się dziwić że tak się stało super macie fachowców cylindry z nikosilem się uzupełnia a nie robi szlif całego :(

_________________
Życie jest jak kupno Quada...
chcesz kupić Hondę a w rezultacie kupujesz Suzuki hehe :D


Ostatnio zmieniony przez grand76, 20.03.2015 14:21, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 20.03.2015 15:38 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
nie wydaje mi się że wszystkie blastery mają nikasyl, jakiś czas temu pracowałem nad silnikiem z Blastera który miał tuleje, zresztą trzeba być totalnym ignorantem żeby nie odróżnić tulei z żeliwa od odlewu pokrytego nikasylem, w service manualu który posiadam Yamaha podaje nad wymiary tłoków co 0.25mm

a co do sprawdzania szczelności to jest na to dość prosty sposób raczej zapomniany przez fachowców w naszym pięknym kraju, wystarczy zaopatrzyć się w manometr bez zaworka zwrotnego z podziałka dobrze czytelną co 1psi, wentyl z koła, kawałek przewodu gumowego o średnicy zewnętrznej flanszy wydechu, oraz dwie zatyczki do rur pcv o średnicy odpowiadającej gaźnikowi oraz przewodowi gumowemu na kanał wydechowy

w zatyczkę z pcv odpowiadająca średnicy wew. króćca ssącego wstawiasz sobie manometr i montujesz na miejscu gaźnika, i to samo analogicznie dla kanału wydechowego tylko montujemy wentyl

później dmuchasz od 5 do 7 psi (koniecznie przy pomocy ręcznej pompki, kompresor może rozsadzić uszczelki jak za dużo dmuchniesz) i przez 5min obserwujemy czy nie spada ciśnienie w międzyczasie spryskując silnik wodą z mydłem i wypatrując bąbelków.Spadek ciśnienia rzędu 1psi na 5min jest do przyjęcia wszystko więcej wymaga interwencji

u mnie np wygląda to tak jak poniżej, do tego kanały wydechowe łacze ze sobą, dodam tylko że przy całej operacji warto ściągnąć pokrywę koła zamachowego,stator oraz pokrywe sprzęgła by mieć możliwość kontrolować ew wycieki na uszczelniaczach wału korbowego

Załącznik:
IMG_0430aaa.jpg
IMG_0430aaa.jpg [ 284.93 KiB | Obejrzany 3547 razy ]


-- dodano 20.03.2015 15:38 --

zresztą jeśli by tłok chodził po gołym aluminium to by nie wytrzymał nawet tych 3 godzin :zły: :DDD: :diabeł:

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


Ostatnio zmieniony przez Emhyr, 20.03.2015 15:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.03.2009 16:30
Posty: 172
Miejscowość: Jędrzejów
Quad: 1000
Poprzednie quady: G700 LS 300 CF 500 i dużo innych
PostWysłany: 20.03.2015 21:22 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
Emhyr, dzięki za opis


 
Profil

Rejestracja: 18.03.2015 22:39
Posty: 6
Imię: Błażej
Quad: Yamaha blaster yfs 200
PostWysłany: 21.03.2015 17:26 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
Silnik mogl się zatrzec przez zaduza dawke paliwa za malo powieetrza ? Taka jest teraz moja diagnozai i paliwo się palilo na tloku


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 26.03.2015 19:27 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
Tłok nie wygląda na uszkodzony z powodu złej mieszanki (zbyt uboga), ponieważ zazwyczaj taki tłok w 2T ma wypaloną dziurę. Nie wiem jak jest w Blasterze ale czy nie ma tam przypadkiem zaworu wydechowego ? Było coś wspominane o szlifie. Jeśli ktoś zrobił szlif a nie dotarł zaworu wydechowego może on delikatnie wystawać i na to wskazywałby tłok - ukruszenie. Ewentualnie opcja druga przerabiana osobiście w CR 125 - pękła przegroda w cylindrze i pierścień o nią zahaczył, efekt również przyponijący ten ze zdjęcia.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 26.03.2015 20:17 
Re: Drugi raz zatarty Yamaha blaster Przyczyna ?> y
nie nie, blaster nie ma zaworu więc to odpada, ja dalej obstawiam na nieszczelność = przegrzewanie = tak jak widać, według mnie trzeba zrobić kolejny szlif poskładać wszystko na cacy, sprawdzić szczelność i powinno być okej, ew tak jak wspomniałem gdzieś tam ^ zerknij na kanał wydechowy czy nie jest zbyt ostra krawędź która mogła by złapać pierścień, ale nie wydaje mi się że to możliwe chyba ze Twój majster nie widział na oczy honownicy :P

-- dodano 26.03.2015 20:13 --

ps

Boroz dziurą w tłoku to w sumie prawda, ale to już ekstremalnie skrajne przypadki, bardzo uboga mieszanka powoduje spalanie stukowe i wypala dziurę w koronie tłoka przy okazji dając po tyłku wałowi, hardcore :wizi:

a tak apropo, to jak wyglądała świeca po awarii? pomijam odłamki tłoka wbite w środek, kolor?

-- dodano 26.03.2015 20:17 --

i na dodatek kanał wydechowy to newralgiczny punk każdego 2t szczególnie chłodzonego powietrzem, dlatego właśnie od tej strony najszybciej poddaje się tłok... nie na darmo w tunningowych cylindrach do 2t chłodzonych cieczą są dużo większe kanały chłodzące niż w serii, trzeba pamiętać że na początku dyfuzora jest kolo 800-900C :faj:

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


Ostatnio zmieniony przez Emhyr 26.03.2015 20:17, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.