Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - YFZ 450 elektryka, stator, brak ładowania
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 18:34



Odpowiedz  [ 1 post ] 
YFZ 450 elektryka, stator, brak ładowania 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2009 23:35
Posty: 400
Miejscowość: Żarki
Quad: YFZ 450
Poprzednie quady: LTZ 400
PostWysłany: 20.04.2014 10:23 
YFZ 450 elektryka, stator, brak ładowania
Witam. Mam problem jakim jest brak ładowania w YFZ, wszystko zaczęło się od tego że padł akumulator po jeździe posprawdzałem napięcie i pokazywało około 8-10 V, po wymianie akumulatora pokazuje przed opalaniem 13,07V po odpaleniu cały czas maleje, po dodaniu gazu trochę się podniesie ale i tak cały czas spada. Sprawdziłem regulator napięcia - jest ok. Czyli następną rzeczą do sprawdzenia był stator więc odkręciłem pokrywę moim oczom ukazało się bardzo dużo opiłków metalu na magnecie (z czego nie wiem, bo wszystko chodzi tak jak powinno) olej był czysty żadnych opiłków nie było. Z tego co zauważyłem i po oględzinach elektryka chyba 3 cewki na statorze są przepalone. Co mogło być winą przepalenia się ich ? Może te opiłki ? Jeszcze wcześniej był zakładany trochę słabszy akumulator i było na nim jeżdżone ale z tego co mi się wydaje to nie powinno być problemem.


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.