Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy importer Yamahy przypadkiem nie łamie prawa ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 12:56



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Czy importer Yamahy przypadkiem nie łamie prawa ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 06.11.2005 20:24 
sandman napisał(a):
temat kosmicznych marży siegajacych 10% już kiedys był poruszany na tym forum:) i wniosek był, że to nie tak do końca łatwo i różowo być dealerem


nie no jasne, ja rozumiem ze być dealerem to miec ogromne koszty z tym zwiazane - ale dopóki dealer nie zacheci kupujacego czyms wiecej niz tylko "slaba" gwarancja czy dosc drogimi kosztami przegladow to dotad cala masa ludzi kierowac się będzie do prywatnych importerow.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 03.03.2005 17:43
Posty: 77
Miejscowość: Wesoła
Quad: niezbyt duĹźy
PostWysłany: 06.11.2005 23:53 
chyba nadal się nie rozumiemy, gwarantem jest importer, a odpowiedzialnośc sprzedawcy wynika z ustawy o zgodności z umową. Jeżeli zachętą ma być okres gwarancji to w USA jest aż 6 miesięcy z duża iloscią ograniczeń. Nasza gwarancja jest więc "słaba" ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 07.11.2005 18:44 
nie znam warunkow naszej gwarancji jaka daja w naszych salonach Yamahy ale nie bardzo mi się chce wierzyc ze daje wiecej niz amerykanska :oczy:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 15.07.2004 20:55
Posty: 128
Miejscowość: mazowieckie
Quad: testowy :)
PostWysłany: 07.11.2005 18:49 
Christo, chyba doquadnie nie czytałeś mojego wcześniejszego posta, tam wyraźnie przepisałem warunki polskiej gwarancji Yamahy... czyli 12 miesięcy bez limitu kilometrów...


 
Profil

Rejestracja: 03.03.2005 17:43
Posty: 77
Miejscowość: Wesoła
Quad: niezbyt duĹźy
PostWysłany: 07.11.2005 20:51 
własnie się dowiedziałem od delera, że na quady Suzuki jest dwa lata gwarancji, no no i co koledze od "słabej" gwarancji maja do zaoferowania w innych krajach:) ????


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 08.11.2005 02:10 
czyli przynajmniej w tym jestesmy lepsi do zachod :uśmiech: - ciekawy jestem jak dlugo utrzymaja się takie warunki polskiej gwarancji ?

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 03.03.2005 17:43
Posty: 77
Miejscowość: Wesoła
Quad: niezbyt duĹźy
PostWysłany: 08.11.2005 08:15 
Typowo pragmatyczne czyli polskie podejscie do sprawy, jak ktoś robi cos lepiej "obserwatorzy" czekają aż się potknie. W ten sposób nigdy nie bedziemy lepsi od zachodu, napisane już było kiedyś "cudze chwalicie....".
Gratuluje "patriotyzmu" :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 09.11.2005 01:23 
co Ty sandman dealerem jestes czy co ? :uśmiech:
.. i nie tyle pragmatyczne podjescie co ostrozne i poparte doswiadczeniem - pewnie nie tylko ja miałem przykre doswiadcznia z realizowaniem w naszej najjasniejszej IV Rzeczypospolitej swoich praw wynikajacych z gwarancji u polskiego dystrybutora - ale to temat rzeka ...
.... i powiem ci ze mam w nosie taki patriotyzm gdzie muszę walczyc o wymiane na nowy odkurzacz który się rozlecial tydzien po zakupie w polskim sklepie a np podejsciem do klienta pewnej amerykanskiej firmy, w ktorej kupilem wysylkowo Sprzęt audio i z przy rozpakowywaniu upuscilem go przez co pekla obudowa - a na mojego maila gdzie opisalem cala sytuacje z pytaniem o najblizszego dealera gdzie moge zamowic taka obudowe - dostalem odpowiedz -na jaki adres mamy ta obudowe wyslac ? za 2 tygodnie poczta lotnicza na ich kosz i calkowicie gratis dostalem te obudowe - jak pozniej sprawdzalem w Niemczech kosztuje ona ok. 170 euro.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 03.03.2005 17:43
Posty: 77
Miejscowość: Wesoła
Quad: niezbyt duĹźy
PostWysłany: 09.11.2005 08:18 
też bywałem klientem i miałm rózne sytuacje i tak jak zostałem zrobiony "na szaro" przez wielki koncern samochodowy i jego delera kupując samochód za naszą zachodnia granicą to nawet nie pomogły artykuły w prasie motoryzacyjnej i prawnicy. Wszystko było zgodne z gwarancją, tamtejszą i jak się okazało nasza była znacznie bardziej łaskawa dla klienta, ale dowiedziałem się o tym za późno. Oni nie łamali prawa.
Wartość przedmiotu była wielokrotnie wyższa niż wartośc quada i wykręcili się strasząc nawet dziennikarza.

Natomaist w temacie "rzeka" nigdy nie miałem problemów z gwarancją i rękojmią na wyroby kupowane w naszych sklepach i to nawet rodzimej produkcji ( raz wymieniono mi samochód marki Polnez na nowy).
Co do IV rzeczpospolitej to poproszę już o V


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 09.11.2005 08:25 
sandman napisał(a):
Co do IV rzeczpospolitej to poproszę już o V


ja bym mogl nawet przeskoczyc do X gdybym mial pewnosc, ze "będzie lepiej" :oczy:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.