Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 09:40



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
czy można lac paliwo prosto do cylindra? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 02.07.2012 13:25 
czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Hej,
Quad nie odpala i mam podejrzenie ze cos nie tak jest z gaznikiem. gaźnik wyczyszczony, iskra na świecy jest bardzo jasna ale nadal nie odpala (akumulator funkiel nowka).
Odpalalem bez ssania, na ssaniu, z manetka gazu na maxa i nic. Rozrusznik kreci ale nic ponad to.
Po wyjeciu świeca jest sucha, a chyba nie powinna...

Slyszalem ze można wlac trochę paliwa do cylindra i sprobowac odpalic w ten sposob, ale czesc osob mowi zeby tak nie robic bo można cos uszkodzic.
Gdzie lezy prawda?

dzięki za info


 
Profil

Rejestracja: 14.02.2012 17:34
Posty: 55
Miejscowość: Krotoszyn
Quad: SP500
PostWysłany: 02.07.2012 14:48 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Ja tak robiłem w kilku silnikach spalinowych i nie zauważyłem efektów ubocznych, czasami pomogło gdy silnik już zassał, ja bym sprawdził :)

_________________
Sprzedam Regulator napięcia i końcówki drążków od Polaris SP500 oraz Lampa 12led 36W.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 02.07.2012 15:16 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
ile wlac tego paliwa? 25ml, 50ml?


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 02.07.2012 17:10 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Możesz wlać 25ml albo mniej , więcej i tak tłok wywali w wydech ,a wtedy zapłon w wydechu może rozwalić tłumik. A nie łatwiej podać w filtr samostartu. Odrobinę podczas próby rozruchu, ja podawałem też ,, Plak,, od kokpitów. Wszystkie preparaty na nośniku alkoholowym ułatwiają rozruch. Aby nie za dużo bo silna detonacja może uszkodzić tłok.


 
Profil

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 02.07.2012 19:18 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
filtr samostartu? tzn?

-- dodano 02.07.2012 19:18 --

wlalem 20 ml i nic nie dalo - balem się lac wiecej zeby nic nie zepsuc. dalej to samo, rozrusznik kreci i nic ponad to. iskra jest. jak to mozliwe ze nie bylo zadnej reakcji???


Ostatnio zmieniony przez ruby, 02.07.2012 19:18, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 02.07.2012 20:16 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Nie wiem kto ci to składał,ale jak dla mnie iskra nie w tym momencie albo rozrząd zle poskładany. wydaje mi się że coś za lekko kręci ci ten silnik z wkręcona swiecą.


 
Profil

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 03.07.2012 10:49 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Silnik jest na 99% dobrze poskladany.
Paliwo wlewac w otwor gdzie dochodzi gaźnik czy w otwor od świecy, czy to bez znaczenia?


 
Profil
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 03.07.2012 11:31 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Odkręć filtr powietrza, dodaj gazu, i wstrzyknij w gaźnik strzykawką trochę paliwa, puść gaz i kręć rozrusznikiem. Jeśli jest iskra i nie zapali choć na moment to znaczy ze silnik źle złożony. Jeśli zaskoczy choć na chwile to powtarzaj operacje kilkakrotnie.
Uważaj żeby nie dać za dużo paliwa.


 
Profil

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 03.07.2012 12:41 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
trochę paliwa, tzn 5-10ml czy 25-30ml jak niektorzy mi radzili.
Pod swiece wlalem ok 18ml ale nie bylo zadnej reakcji. Teraz zastanwiam się co zrobic z tym paliwem, ktore już wlalem, czy jak wstrzykne nowa dawke paliwa w gaźnik to już nie będzie za duzo??


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 03.07.2012 13:13 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Nadmiar paliwa które wlałeś nad tłok , zostanie wyrzucone przez zawór wydechowy w kolektor, jeżeli silnik nie zaskoczy, część ( odrobina ) dostanie się pod tłok przy nieszczelnych pierścieniach. Lecz nie można lać ( podawać choć by po 10 ml.) bez opamiętania , bo chyba wiesz że do zapłonu potrzebne ci jest 1 część paliwa a 16 powietrza.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 03.07.2012 15:22 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Ja bym sprawdził ciśnienie w cylindrze,wtedy wykluczysz zle poskładany rozrząd ew.zle poskładany tłok cylinder.
Jaka jest świeca jak wlejesz paliwa do cylindra mokra czy sucha ?


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 03.07.2012 20:17 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Pojechałbym do tego "mechanika" i go zdrowo op... ochrzanił. Jakiś papudrok za 3 grosze, a pewnie ostro skasował i wcisnął Ci jakiś chłam. Sprawdź, może w ogóle nie wyremontował.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 03.07.2012 20:32 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Du-Di napisał(a):
Nadmiar paliwa które wlałeś nad tłok , zostanie wyrzucone przez zawór wydechowy w kolektor


Chyba że będzie go za dużo i trafi na suw sprężania. Paliwo nie jest ściśliwe tak jak powietrze i zbyt duża jego ilość może zblokować silnik a co za tym idzie nawet uszkodzenie.


 
Profil

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 03.07.2012 21:36 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Mechanik to pewna osoba i ufam mu jesli chodzi o naprawe i widzialem zdjecia z naprawy. Tanie to nie bylo (przyznaje...), ale zatarty silnik okazal się kompletnym zlomem i polowa rzeczy zostala wymieniona a reszta zregenerowana. Sam się zapowiedzial zreszta, ze się tym zajmie. Tylko jak na zlosc mam do niego kawal drogi i to nastapi pewnie najwczesniej za miesiac, a tu taka pogoda ze az skreca mnie bez quada :/

Sprawa wyglada tak:

1. Wykrecilem swiece i jak odpalalem to silnik ... powietrze z dziury po świecy.
Jak odrecilem kranik niestety to samo... zadnej kropelki paliwa tylko wylatuje powietrze.
2. Wlalem bezposrednio paliwo (10ml) do cylindra z pominieciem gaznika. Wywalilo trochę paliwa przez otwor po świecy.
3. Wkrecilem swiecie i probowalem odpalic - po ok 30 sek krecenia nastapila mala (malutka) reakcja (wiec chyba ok). W sumie byly chyba 2, ale sporo krecilem (pewnie niebawem akumulator pojdzie do ladowania).

Teraz do rzeczy:

Wydaje mi się ze mimo wyczyszczenia gaznika cos z nim jest nadal nie tak.
Jak go rozbieralem za 1 razem zauwazylem ze sprezyna od iglicy byla przetarta i jak ja wyjalem to pekla. Naprawilem to w ten sposob, ze ja zlaczylem drugimi stronami i zawiazalem drucikiem - po zlozeniu wydaje się, ze dziala, jednak mozliwe ze to wlasnie jest ta lipa.
Tu zdjecia:
https://picasaweb.google.com/105802788362984121707/gaźnik?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPeJ6u-o7LCw0AE&feat=directlink

1.
Jeszcze jedna sprawa. W baku mam ok 2 litrow paliwa i benzyna się leje dopiero po przekreceniu rezerwy (no ale się leje).
może dolac wiecej paliwa zeby wlewala się pod wiekszym cisnieniem do gaznika?
Jak sprawdzic gaźnik ?

2.
Wlalem strzykawka w sumie ok 50 ml paliwa.... ale nie zauwazylem zeby to wylecialo jakos przez wydech....
Co z tym zrobic (po tym co napisal "kołek" mam male obawy o silnik)?

3.
Mam 2 nowe swiece NGK, ale w sumie byly mokre i co z tymn zrobic. Niektorzy pisza ze do kosza a inni ze przepalic nad ogniem, inni zeby zostawic na dzien i nie ruszac.
Co zrobic z tymi swiecami?
Czy można sprobowac świecy samochodowej czy nie bo inna cieplota?

4. Czy jak wkladacie kluczuk do stacyjki i przekrecicie to się swieci swiatlo stopu?

5. .... Co teraz?
z gory dzięki za info


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 04.07.2012 00:28 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Cytuj:
Mechanik to pewna osoba i ufam mu jesli chodzi o naprawe i widzialem zdjecia z naprawy. Tanie to nie bylo (przyznaje...), ale zatarty silnik okazal się kompletnym zlomem i polowa rzeczy zostala wymieniona a reszta zregenerowana. Sam się zapowiedzial zreszta, ze się tym zajmie. Tylko jak na zlosc mam do niego kawal drogi i to nastapi pewnie najwczesniej za miesiac, a tu taka pogoda ze az skreca mnie bez quada :/


hmm czego tu nie rozumiem, zlecasz komuś naprawę silnika, a ten nawet nie pofatyguje się aby sprawdzić po naprawie czy silnik odpala i jest sprawny...

- co do sprężyny od iglicy nie powinno to mieć żadnego znaczenia, ponieważ quad odpali i przy zamkniętej przepustnicy (tzn luźnym cynglu gazu) , jak nie chcesz lać paliwa co cylindra idź na stacje benzynowa i kup samostart do silników spalinowych za kilkanaście zł .

- co do tego paliwa które rzekomo może zalegać w silniku to pewnie już dawno wydmuchało te 50ml w wydech i wyparowało, inna sprawa jakby cały silnik był zalany paliwem.

świece możesz przeczyścić i dla świętego spokoju sprawdzić czy maja odpowiednia przerwę (według serwice manuala)

kolejna sprawa iż widziałem Twój wpis o jakimś luźnym kablu, aby na pewno nie odłączył się od jakiejś kostki?

no i jeszcze raz zastanawiam się kto był taki cwany ze poskładał Ci silnik i bez sprawdzenia czy wszystko gra skasował za to pieniądze :zalamka:

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.