Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 19:00



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 29.01.2015 16:38 
Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Witam na forum jestem nowy więc wypadało by się przywitać :D Przejdę do sedna. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coś mi nieregularnie postukuje czy też rzęzi. Nie wiem jak to określić. Gdzieś z okolic skrzyni biegów. Hałasy te są nieregularne, to znaczy nie ma czegoś takiego że np. du du du a raczej ryp hryp puk itp. :D Dodam, że odgłosy te pojawiają się czasami, to znaczy raz jeżdżę i jest normalnie, a nieraz podczas jazdy zaczyna i popierduje tak np. do końca jazdy a np. na drugi dzień może być już znowu cisza. Zacząłem trochę we własnym zakresie sprawdzać zaczynając od paska. Pasek wydaje się być ok, natomiast mam taki luz pomiędzy skrzynią, a sprzęgłem (mój film z tym luzem).


Po prostu jak zrobię obrót o jakieś 40stopni sprzęgłem dopiero wałek zdawczy ciągnie łańcuch. Czy ten luz też może być przyczyną tych hałasów pojawiających się niekiedy gdzieś z okolic skrzyni? Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki od czego zacząć. Najgorzej, że się obawiam, że będę musiał motor rozpoławiać, aby do skrzyni się ewentułalnie dostać.


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 29.01.2015 16:38, edytowano w sumie 2 razy

Poprawiłam znaczniki YT



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.12.2012 17:03
Posty: 283
Miejscowość: Zamość
Imię: Patryk
Quad: Kymco MXU 150 i Grizzly 660 SE
Poprzednie quady: Chinol
PostWysłany: 29.01.2015 16:55 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Luz jest ok tak powinno być.

_________________
:D Pozdrawiam Patrykus :)
Kanał YT Kliknij Tutaj
Profil Facebook
Grizzly 660 - Hot Grips Oxford,Goodyear Mud Runner 26',Osłony dłoni Kolpin,Superwinch Terra 35,Dystanse 2,5mm.
Mxu 150 -AAA HT 550,Warn 25,Kenda Pathfinder 22'


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 01.02.2015 00:05 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
A widzisz kolego nawet nie wiedziałem to jedno z głowy. Tylko zostaje te odgłosy czasami wydobywające się z okolic skrzyni. Jak dzwięki te pojawią się znowu to spróbuje to nagrać i wrzucić na forum, natomiast nie wiem dziś jezdziłem i nic niepokojącego nie słychać było. Ciekawe czy mi uda się nagrać bo to warczy i tłumnik :D no ale będę próbował.

-- dodano 01.02.2015 00:05 --

kolego kotlet111 rozbierałeś może silnik w swoim mxu 150?


Ostatnio zmieniony przez bernijol, 01.02.2015 00:05, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.12.2012 17:03
Posty: 283
Miejscowość: Zamość
Imię: Patryk
Quad: Kymco MXU 150 i Grizzly 660 SE
Poprzednie quady: Chinol
PostWysłany: 01.02.2015 10:27 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Do magneta tylko :)

_________________
:D Pozdrawiam Patrykus :)
Kanał YT Kliknij Tutaj
Profil Facebook
Grizzly 660 - Hot Grips Oxford,Goodyear Mud Runner 26',Osłony dłoni Kolpin,Superwinch Terra 35,Dystanse 2,5mm.
Mxu 150 -AAA HT 550,Warn 25,Kenda Pathfinder 22'


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 07.02.2015 23:49 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Witam. Problem rozwiązany. Mianowicie po kolei może się komuś przyda komuś kto ma (będzie miał) podobny problem. Okazało się że te wszystkie zgrzyty to nie żadna skrzynia biegów tylko wyciągnięty łańcuch takie odgłosy wydawał. Doszedłem do takiego wniosku po dokładnym osłuchiwaniu podczas powolnej jazdy. Ale jak pisałem wyżej skrzeczy i zgrzyta czasami a czasami nie a dzieje się to tylko wtedy kiedy łańcuch jest suchy (nie nasmarowany smar się wytrze). Po nasmarowaniu jest cisza tak jak powinno być. W miarę eksploatacji smaru na łańcuchu odgłosy powracają ale dopiero gdzieś po dwóch tygodniach intensywnej jazdy. dodam że łańcuch u mnie jest wyciągnięty na max :) a w jednym miejscu jest bardziej niż na całej pozostałej długości. Taki urok quada na łańcuch. Narazie smaruje częściej a nowy postaram się jak najszybciej zakupić choć to nie mały wydatek bo jak do mojej pchełki kosztuje około 200pln. lepszy taki DIDa ale myślę że lepiej odrazu kupić lepszy żeby dłużej mieć spokój zwłaszcza że też czasami ciągam przyczepkę, i to nie malutką:). Mam jeszcze tylko takie zadanie a mianowicie chce poprawić sprzęgło żeby lepiej ciągneło mniej się ślizgało, czy wymiana sprężynek w sprzęgle (odśrodkowym)na miększe pomoże? czy nie będzie odrazu ciągnąć? czy może wystarczy wyczyścić np. jakimś środkiem do tarcz hamulcowych? robił to może ktoś kiedyś z kolegów? jakie były efekty? Pozdrawiam.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2013 18:58
Posty: 306
PostWysłany: 08.02.2015 15:01 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Nie chodzi o to,ze to taki urok sprzetu na łancuch tylko to jest wada tych oryginalnych łancuchow,bo pewnie masz jeszcze ori sam też tak mialem,ze w jednym miejscu byl bardziej wyciagniety. Zieniłem na D.I.D/a i jest spokoj raczej ja go jvz nie będę zmieniał.

-- dodano 08.02.2015 15:01 --

Nie chodzi o to,ze to taki urok sprzetu na łancuch tylko to jest wada tych oryginalnych łancuchow,bo pewnie masz jeszcze ori sam też tak mialem,ze w jednym miejscu byl bardziej wyciagniety. Zieniłem na D.I.D/a i jest spokoj raczej ja go jvz nie będę zmieniał.


Ostatnio zmieniony przez X-Ray, 08.02.2015 15:01, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 08.02.2015 15:45 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Tak mam oryginalny jeszcze ale nie wiem jaki jest zakładany ori. Też tak myślę że z tymi montowanymi na pierwszy montaż może być różnie w sensie że nie najlepszej jakości. Też już postanowiłem zmienić na d.i.d/a właśnie żeby mieć większą pewność dłuższej eksploatacji. Zwłaszcza że sezon zbliża się już wielkimi krokami:) Pozdro.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2013 18:58
Posty: 306
PostWysłany: 08.02.2015 17:09 
Re: Stuki i szmery z okolic skrzyni biegów Kymco mxu 150
Ori łancuch jest do d...y ale już zebatki sa ok wymieniłem tylko przednia i tyle ,smigam dalej Kymco to solidny Sprzęt oby do wiosny:)

-- dodano 08.02.2015 17:09 --

Ori łancuch jest do d...y ale już zebatki sa ok wymieniłem tylko przednia i tyle ,smigam dalej Kymco to solidny Sprzęt oby do wiosny:)


Ostatnio zmieniony przez X-Ray, 08.02.2015 17:09, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.