Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wentylator - filtr przeciwzakłóceniowy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 13:06



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Wentylator - filtr przeciwzakłóceniowy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 03.12.2013 13:59
Posty: 185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Kymco MXU 500i IRS, LS 300U
PostWysłany: 17.04.2016 20:46 
Wentylator - filtr przeciwzakłóceniowy
Czy ktoś mi może wyjaśnić, po co w MXU 500i (i nie tylko, z tego co doczytałem to wkładają to też do skuterów) wentylator jest podłączony przez filtr redukujący zakłócenia elektromagnetyczne?

Miałem problemy z wentylatorem - nie zawsze się włączał. Sprawa o tyle upierdliwa, że nie mogłem znaleźć przyczyny i dwa razy wywalił płyn chłodniczy. W końcu przestał działać całkowicie i udało mi się wreszcie znaleźć winnego: wspomniany filtr o oznaczeniu D-421. Na konkurencyjnym forum znalazłem info, że mój przypadek nie jest odosobniony, czyli gówniany dławik warty może 5zł (oczywiście nie w serwisie wg zachodnich katalogów wart jest 33E!) może narazić na przegrzanie silnika i naprawę idącą w tysiące złotych.

Dopuszczam możliwość, że czegoś nie wiem i ten filtr jest koniecznie niezbędny (np. zakłócenia wentylatora wpływają na sterownik), wtedy go kupię albo dorobię, ale na mój gust to całkowicie zbędny element. Ktoś ma pomysł co projektant miał na myśli?


 
Profil

Rejestracja: 22.07.2009 17:39
Posty: 96
Quad: Kymco MXU 500
PostWysłany: 26.04.2016 15:54 
Re: Wentylator - filtr przeciwzakłóceniowy
U mnie też byl zepsuty.
Jezdzilem sezon bez niego i bylo ok.
Przy okazji kupilem za 22 pln jakis leżak magazynowy to założyłem. Jakby nie był w takiej cenie to jezdzilbym dalej bez tego ustrojstwa.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.