Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 22:58



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.08.2015 19:24
Posty: 1
Imię: Wojciech
Quad: MXU450irs
PostWysłany: 13.08.2015 19:39 
Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ?
Witam,
Jestem nowy na forum - kupilem nowego quada (w tej chwili 330km) i jezdzi się super - chociaz dopiero się ucze.

Mam pare pytan
- jak dlugo sensownie go docierac?
- Czy można wlaczac naped 4x4 w czasie jazdy - czy raczej na postoju ?

Jest po przednim przegladzie po 100km - na ktorym zglaszalem stukanie (zaraz opisze) - serwis Wariant2 - powiedzial ze ten typ tak ma - choc nie wydaje mi się.

Gdy zjezdzam z gorki - i hamuje silnikiem - dobiega stukanie z okolicach skrzyni - tak mi się wydaje ze to ta okolica.
Gdy zjezdzam z gorki lub po plaskim i hamuje hamulcem tylnym - to samo = tylko w momencie gdy kola tylne traca przyczepnosc
Na nowym asfalcie przy gwaltownym hamowaniu bez zerwania przyczepnosci - cisza
Gdy staczam się z gorki na luzie - i hamuje tylnym hamulcem - cisza
Glosniej stuka gdy 2x4 niz 4x4

Z tym stukaniem ten typ tak ma ? czy lepiej oddac do serwisu ?

Jaki serwis polecicie na poludniu Polski ?

Pozdrawiam,
WojciechPVB


 
Profil

Rejestracja: 30.11.2014 11:45
Posty: 31
Miejscowość: kielce
Imię: Karol
Quad: Kymco MXU 500i IRS
Poprzednie quady: EGL Lyda 203E-9a 250
PostWysłany: 13.08.2015 20:43 
Re: Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ?
Na początku gad musi się poukładać. daj mu trochę czasu. pojeździj. takie stuki to raczej rozłączanie napędu podczas hamowania. u mnie też takie coś było teraz nabiłem kilometrów i jest już ok. Przedniego napędu nie wolno załączać w czasie jazdy. tylko i wyłącznie na postoju... no chyba, że chcesz zajeździć maszynę.
pojeździj i obserwuj.
powodzenia.


 
Profil

Rejestracja: 16.12.2011 17:28
Posty: 111
Miejscowość: Białystok/Ełk/Grajewo
Quad: Kymco MXU 500i IRS
PostWysłany: 14.08.2015 13:35 
Re: Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ?
Cytuj:
Mam pare pytan
- jak dlugo sensownie go docierac?

2000 km spokojnej jazdy w różnym zakresie obrotów.
Cytuj:
- Czy można wlaczac naped 4x4 w czasie jazdy - czy raczej na postoju ?

NA POSTOJU.
Cytuj:
Gdy zjezdzam z gorki - i hamuje silnikiem - dobiega stukanie z okolicach skrzyni - tak mi się wydaje ze to ta okolica.

Nie powino być stuków, wyłącznie cięższa praca CVT ze względu na hamowanie silnikiem
Cytuj:
Na nowym asfalcie przy gwaltownym hamowaniu bez zerwania przyczepnosci - cisza

Hamowanie przód i tył czy tylko tył? Przy naciśnięciu jedynie tylnego hamulca skrzynia CVT jest "wysprzęglana" i nie hamuje silnikiem.

To co piszesz jest niepokojące, jeżeli stuki dochodzą na 100% ze skrzyni pasowej ja bym to oddał do serwisu na gwarancję. Jeżeli nie to quad się dociera, u mnie na początku takie stuki powodował tylny zacisk na tarczy hamulcowej z czasem problem ustaje.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 14.08.2015 21:32 
Re: Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ?
450 ma fabryczne luzy na tylnym kardanie (jak masz wyłączony silnik i wrzucony bieg to poruszaj nim, poczujesz luz) wiec jeśli dochodzi do blokowania tylnych kół przy włączonym biegu (h,l) to tak się dzieje ( koła hamują a silnik ciągnie).
u mnie w maxxerku (mamy te same silniki) tak jest dlatego hamuje 95% na przód :) i staram się aby nie zmuszać go do tego stukania.
wszystko wskazuje na to, że jest luz na wałku zdawczym w skrzyni - na pocieszenie dodam że u znajomego w grizlim też to zaobserwowałem :)

żeby jednoznacznie potwierdzić najlepiej nagraj ten dźwięk.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 14.08.2015 22:02 
Re: Kymco MXU450irs - stukanie ze skrzyni przy hamowaniu ?
Jeżeli to jest to o czym myślę, a Stegos napisał czyli sytuacja gdy hamujemy blokując tylne koła stukanie dochodzi z okolicy tylnego wału. Stuki takie miałem w MXU500, KQ750, Renegade 800 i mam w Outlanderze XXC, quady z przebiegami od 0-10000km. Więc raczej jest to normalne

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.