Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - MXU 500 IRS przy hamowaniu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:56



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
MXU 500 IRS przy hamowaniu 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.03.2017 09:53
Posty: 2
Imię: Michał
Quad: Kymco MXU 500 IRS DX
PostWysłany: 16.03.2017 10:13 
MXU 500 IRS przy hamowaniu
Witam, w Kymco MXU 500 IRS zauważyłem pewien problem, mianowicie przy hamowaniu tylnym hamulcem( tarcz na tylnym wale) ze skrzyni rozdzielczej słychać głośne stukanie. Wszystkie napędy i blokady działają poprawnie, przy ruszaniu cisza, przy hamowaniu silnikiem, przednim hamulcem cisza. Odgłos i lekkie poszarpywanie tylko w momencie użycia tylnego hamulca przy dobrej przyczepności kół. Może ktoś wie w czym tkwi problem , z góry dziękuję za podpowiedzi!
pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 16.03.2017 13:48 
Re: MXU 500 IRS przy hamowaniu
To nie skrzynia to wały hałasują. Normalna sprawa, wiele osób pytało i wiele odpowiedzi już padło że się nic nie dzieje. Jeździć nie przejmować się.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 08:29
Posty: 65
Imię: Marcin
Quad: Yamaha Grizzly 660
PostWysłany: 16.03.2017 14:25 
Re: MXU 500 IRS przy hamowaniu
Mam to samo. Jeżdżę i nic złego się nie dzieje.


 
Profil

Rejestracja: 15.03.2017 09:53
Posty: 2
Imię: Michał
Quad: Kymco MXU 500 IRS DX
PostWysłany: 16.03.2017 15:15 
Re: MXU 500 IRS przy hamowaniu
No to kamyszek z serca, bo robi się ciepło i myślałem że zamiast jeździć będę musiał naprawiać.
Dzięki za wsparcie
pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 01.01.2017 05:03
Posty: 38
Quad: Outlander MAX 650 PRO
Poprzednie quady: Kymco MXU 500i DX
PostWysłany: 18.03.2017 18:32 
Re: MXU 500 IRS przy hamowaniu
vonDJ napisał(a):
No to kamyszek z serca, bo robi się ciepło i myślałem że zamiast jeździć będę musiał naprawiać.
Dzięki za wsparcie
pozdrawiam


Ale masz poszarpywanie też na klamce hamulca?
W moim też nagle zaczal hamulec poszarpywac (i to tak dosyc mocno) Pojechalem do serwisu wmawiali, mi ze krzywa tarcza, ze ja przegrzalem, wjechalem w kaluze i takie tam. zamowili NOWA, zalozyli...to samo.
Producent kazal im wyslac do siebie caly tylny most z walem az od skrzyni.
części podobno wracaja i ma być ok. Cos tam wymienili ale na dobra sprawe jeszcze nie wiem co bo zona się tym teraz zajmuje bo ja do czerwca na statku siedze.
Kolejna sprawa to zalaczanie przedniego napędu. 2-3 razy zdarzylo mi się, ze naped się nie zalaczyl (doskolane widac to bylo przy zakopaniu się w sniegu). Wzialem, podnioslem calego quada w garazu i zaczalem przelaczac zalaczanie napędu. Na 100 prob 2-3 razy naped się nie zalacza.
I teraz najciekawsze serwisant po rozmowie z centrala nieoficjalnie powiedzial mi, ze motor-land wie o 'problemie' jakiejs wadliwiej serii przednich mostow i ze takie cos ma miejsce (pewnie nie jestem pierwszy) ale dopoki przez wiekszosc razy naped się zalacza to nic z tym nie zrobia (znaczy się mostu nie wymienia) bo przeciez w serwisie naped 'dziala'.
Takze szykuje się grubsza sprawa, rzeczoznawcy, pisma i ew sprawa sadowa bo quad malo nie kosztowal i ma jeszcze 2 lata gwarancji. Takze jak masz quada z 2016 sprawdz też przedni naped....
Kymco od 3 tygodni w serwisie....


Ostatnio zmieniony przez Marcel232 18.03.2017 18:32, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.