Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z napędami i predkością 700 twin
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 05:46



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Problem z napędami i predkością 700 twin 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 27.10.2016 09:42
Posty: 5
Imię: Paweł
Quad: Polaris 700 twin
Poprzednie quady: dinli800 centhore
PostWysłany: 27.10.2016 22:21 
Problem z napędami i predkością 700 twin
Witam wszystkich. Niecały tydzień temu zakupiłem Polarisa 700 twin z 2006 i przy zakupie już stwierdziłem, że mu brakuje prędkości, bo się rozpędza do 45 km/h i odcina. Myślałem, że to blokada, bo quad ma homologację. W wyniku bliższego przejrzenia quada zobaczyłem, że cały czas ma załączony napęd 4x4, a na wyswietlaczu nic nie wyświetla. Odłączyłem kostkę z przedniego napędu i quad raz ciągnął na 4, a raz nie. Nie wiem, może to spowodowane jest tym, że wszystkie 4 koła miał w górze?? Mam pytanie, czy za to może odpowiadać licznik?? Już sam nie wiem. Wymontowałem nawet czujnik zmiany biegów i go przeczyściłem, ale na liczniku nic nie pokazuje jaki bieg. I mam pytanie, czy ten mój model miał już zamontowany system turf. Bo koła z tyłu kręcą się, jakby nie miały układu różnicowego na sztywno. Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem co jest grane.


Ostatnio zmieniony przez maq, 27.10.2016 22:21, edytowano w sumie 1 raz

Tytuły postów piszemy wielką literą, interpunkcja, ortografia, polskie znaki



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2012 19:52
Posty: 294
Miejscowość: Borkowo
Imię: Marcin
Quad: Polaris SP 850 Touring
Poprzednie quady: Outlander 800 LTD Max, Polaris SP 450
PostWysłany: 28.10.2016 07:10 
Re: Problem z napędami i predkością 700 twin
Hej.
jeżeli ma Turf to powinnien miec specjalny przelacznik badz na obudowie swiatla badz na przelaczniku od napedow.
Po odlaczeniu kostki od przedniego dyfra nie powinien zapinac napędu bo elektromagnes nie ma napiecia co za tym idzie nie dziala ,mozliwe ze jakis magik ( a sadzac po Twoim opisie quad jest po przejsciach)zalal gesty olej przekladniowy do przedniego mostu (zamiast DextronIII) i to może powodowac takie wariowanie napędu.
Co do zegara to bez poprawnie dzialajacego nie będzie też poprawnie dzialal naped.
Nie wiem jakie sa twoje zdolnosi i wiedza mechaniczna ale pomyslal bym nad oddaniem quada ....do kogos kto się zna na tych maszynach.
Pozdrawiam
PS.Z jakiego regionu Polski jestes.? Ulatwi to znalezienie fachowca.


 
Profil

Rejestracja: 27.10.2016 09:42
Posty: 5
Imię: Paweł
Quad: Polaris 700 twin
Poprzednie quady: dinli800 centhore
PostWysłany: 28.10.2016 08:03 
Re: Problem z napędami i predkością 700 twin
Hej. jestem z regionu północnego Mazowsza.Powiem ci nie mam żadnego przełącznika turf. Z tego co zauważyłem to chyba ktoś się bawił przy instalacji. Irytuje mnie to ze jak podniosłem quada do góry i odpiełem kostkę od przedniego dyfra to raz się załącza a raz nie. A co najlepsze jak się załączy jak przednie koła się zatrzymaja i wezme je recznie (koła)przekrece do tyłu to po nownym wcisnienciu gazu koła stoja w miejscu(rozłączony naped przedni)
A może ktoś ma schemat instalacyjny do 700 twin na gaźnik??
A co do biegów to czujnik założyłem drugi bo kolega miał i nadal nie wyświetla na wyswietlaczu jaki bieg jest włączony. a na starym czujniku wariowały biegi na wyswietlaczu inie wszystkie się wyswietlały. Nie wiem o co kaman :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2012 19:52
Posty: 294
Miejscowość: Borkowo
Imię: Marcin
Quad: Polaris SP 850 Touring
Poprzednie quady: Outlander 800 LTD Max, Polaris SP 450
PostWysłany: 29.10.2016 19:12 
Re: Problem z napędami i predkością 700 twin
To wspolczuje roboty bo widze ze chyba na lekka mine ktoś Ciebie wsadzi ,niestety


 
Profil

Rejestracja: 27.10.2016 09:42
Posty: 5
Imię: Paweł
Quad: Polaris 700 twin
Poprzednie quady: dinli800 centhore
PostWysłany: 31.12.2016 17:18 
Re: Problem z napędami i predkością 700 twin
hej Powiem Wam poradziłem soobie z napedami i predkościa i licznikiem musiałem.... odnowa instalacjie ciagnac do licznika kazdy kabelek i powiem Wam wszystko super smiga napędy predkość no i licznik wszystko wskazuje. roboty hmm prawie miesiać ale opłacało się
pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.