Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ATP 500 - kompletny pad elektryki
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 21:49



Odpowiedz  [ 1 post ] 
ATP 500 - kompletny pad elektryki 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.08.2012 07:28
Posty: 6
Quad: Polaris 500 ATP
PostWysłany: 18.09.2012 10:46 
ATP 500 - kompletny pad elektryki
Ręce mi opadły...


Było tak. Idę sobie chcę odpalić quada, odpalił, zgasł, odpalił zgasł... ale luz zimny był bo stał dłużej. Odpalam ponownie, akumulator zdechł. No to idę po kable rozruchowe, podpinam inną baterię jak należy. Odpalam, odpalił odbiło mu zgasł, ale tym razem z całą elektryką dostępną na pokładzie.
Mówię spoko, pewnie jakiś bezpiecznik się wymieni i będzie dobre, ale nieeee szukam i szukam a tu nie ma ani jednego bezpiecznika.
No to studiuję jakąś serwisówkę i patrzę a tam rzeczywiście nie ma ani jednego bezpiecznika !! No żesz...

Generalnie po dwudniowym studiowaniu instalacji elektrycznej wychodzi na to że padł moduł ECM.
Do niego dochodzi prąd 2 czerwonymi kablami, na niektórych wyjściach też pojawia się napięcie rzędu 7,5 V pomiędzy wyjściami a masą (czemu na wyłączonym zapłonie tam są napięcia?), po przekręceniu kluczyka na zapłon napięcia znikają, nic się nie świeci, nie ma prądu nigdzie.
Przeszukałem google, kilku ludzi pisało o takich samych kłopotach, o pomierzonych napięciach, nie było odpowiedzi na ich zapytanie generalnie.

Z tego co wyczytałem to właśnie w tym module znajduje się "fusable link" czyli bezpiecznik topnikowy, ale co z tego skoro tego dziada nie da rady rozebrać żeby zdiagnozować o co chodzi i ew. części wymienić.

Amerykańce zintegrowały w jednym module regulator napięcia, bezpiecznik systemu, jakieś zabezpieczenia, włączanie wentylatora i tym podobne rzeczy, w jednym module !!! Co za skrajny debilizm.
Bardziej wujowego rozwiązania w elektryce pojazdowej jeszcze w życiu nie widziałem....

Tak czy inaczej ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ?
Numer części to 4011085 SUREPOWER ECM
Znalazłem 1 używany taki moduł na ebay http://www.ebay.co.uk/itm/Polaris-ATP-500-Sportsman-500-700-SURE-POWER-Control-Module-ECM-/110948321956?pt=Motors_ATV_Parts_Accessories&hash=item19d5090aa4
Zna ktoś kogoś kto umiałby taki moduł naprawić ? bo w środku cudów być nie może, tylko trzeba by się było umieć zabrać do tego.

Wie ktoś jak można zdiagnozować definitywnie że to padła ta część a nie inna ? Napięcia jakie i gdzie powinny być.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

-- dodano 18.09.2012 11:46 --

Ha ha ha... napisałem do poloniacup - zaśpiewali 2tyś zł !! co za cyrk !!


Ostatnio zmieniony przez Skuciok, 18.09.2012 10:46, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.