Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 21:04



Odpowiedz  [ 1838 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 123  Następna
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 02.05.2017 20:21 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Mój sześcioletni synek dzisiaj zasmakował w quadowaniu pełną gębą. Od wczoraj sam zapala silnik, po wcześniejszym zapytaniu oczywiście. Dzisiaj natomiast puściłem na łące kierownicę i powiedziałem "jedź" ;). Mały złapał manetkę. Po kilku szarpnięciach szybko wyczuł zasadę działania i zaczął w miarę równo dawkować moc. Na dziurach oddał stery, bo zabolały go ręce, ale szybko znowu poprosił o tą niewątpliwą przyjemność. Złapałem za końcówki kierownicy, żeby mu zrobić wspomaganie, miałem pod kontrolą hamulec i swoim kciukiem podnosiłem jego w miarę potrzeby, chociaż wolałem mówić, żeby zwalniał przed ostrymi witrażami. Chłopiec czuje bluesa w każdym razie ;)
Po powrocie do garażu obejrzałem quada w stylu kopania w koła. Co by tu jeszcze porobić? Rozkręcać niczego bez potrzeby nie miałem zamiaru. Użyłem telefonu do sprawdzenia przednich klocków hamulcowych. Były na miejscu. Telefon, to doskonałe narzędzie do inspekcji.

Image
Image
Image

Potem zobaczyłem, że jest mokro pod filtrem oleju. Gdzieś był wyciek. Upsss... Niedawno zdejmowałem odmę, bo właśnie tam się pociło. Zajrzałem pod spód i wyglądało tak samo jak poprzednio. Po jej wyjęciu okazało się, że niedokładnie ją wcześniej obejrzałem. Uszkodzenie ukryło się wówczas pod opaską.

Image

Wąż gumowy jest dostatecznie długi, żeby odciąć ten kawałek. Szybko załatwiłem sprawę i maszyna jest jak nowa ;)
Do tej operacji podniosłem quada z boku. Zdałem sobie sprawę, że nigdy go tak nie przechylałem.

Image

Jestem tego pewien, bo zawsze stawiam piwo na bagażniku, a jeszcze nigdy się nie przewróciło. Stało się tak zaraz po zrobieniu tego zdjęcia, kiedy podkręciłem lewarek ;)

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 02.05.2017 20:21, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.05.2017 10:55 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Prognozy na najbliższe dni przyniosły dobre wieści. Ma padać ;)

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.05.2017 14:34 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Wymiana oleju w przednim dyfrze w oczekiwaniu na deszcz.
Korek spustowy mam jeszcze oryginalny, pod klucz imbusowy. Był lekko dociągnięty, a i tak były spore kłopoty z odkręcaniem.

Image

Jeżeli nie przesadzi się przy dokręcaniu korków, to cała operacja jest bardzo prosta i trwa krótko. Wlew natomiast ma u mnie korek z łbem pod klucz 22. Dzięki temu nie martwię się, że nie da się potem wlać oleju.

Image

Przed całą operacją polecam wyczyścić okolice wlewu, żeby do napędu nie dostały się zanieczyszczenia. Sugeruję też najpierw odkręcić korek wlewu, a dopiero potem spuszczać olej. Lepiej, żeby się okazało, że mamy z nim kłopot, kiedy jeszcze stary olej jest na miejscu. Inaczej nie da się jeździć zanim sprawa nie zostanie naprawiona.
Dextron III ma bardzo długą rurkę, dzięki czemu można nalewać prosto z butelki ;)

Image

Aż do pełna.

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 03.05.2017 14:34, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.05.2017 21:43 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
W trakcie ostatniej naprawy, dowiedziałem się, że mój quad ma EBS (Engine Braking System), czyli hamowanie silnikiem. Nie mam tego na obudowie paska, to nie wiedziałem. Dacie wiarę, przez prawie 12 tysięcy kilometrów? Jest za to odpowiedzialne łożysko jednokierunkowe w wariatorze.
Dzisiaj niestety nie wyjechałem z garażu. Jutro za to nie odpuszczę.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 18.11.2014 00:39
Posty: 86
Quad: Polaris
Poprzednie quady: Bashan 200
PostWysłany: 04.05.2017 13:53 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
maq jakieś porady co do czyszczenia gaźnika? Zabieram się za czyszczenie w moim bo po ostatnim tankowaniu przejechałem 7 km i buuu zrobił chodzi tylko na wolnych obrotach zjeżdżałem na ssaniu i minimalnie gazu obstawiam brudną dyszę


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.05.2017 14:07 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
W takim przypadku może trzeba wypłukać zbiornik. Z całą pewnością filtr paliwa do wymiany. Ja ostatnio kupiłem większy niż fabryczny.
W Twoim przypadku tak czy siak spuściłbym paliwo i dobrze je obejrzał.
Czyszczenie gaźnika natomiast, to wykręcenie dysz i ich przedmuchanie. Ja zawsze je przetykam jednym włosem od stalowej linki. Ważne, żeby za mocno nie dokręcać śrub komory pływakowej, bo można dokształcić powierzchnie. Jak nie chce wchodzić na obrotu, to może iglica?
Jaki masz przebieg?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 18.11.2014 00:39
Posty: 86
Quad: Polaris
Poprzednie quady: Bashan 200
PostWysłany: 04.05.2017 16:08 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Póki co stanąłem na demontazu linki gazu odkrecilem ta blaszke i nie wiem jak ja wypiac. Druga sprawa zmienialem swiece i urwal się kabel przy fajce jest jakis patent na to?

-- dodano 04.05.2017 16:51 --

Dysze byly czyste. Wypiela się iglica. Na ktorym ma być zapieta rowku?


Ostatnio zmieniony przez maq 04.05.2017 16:08, edytowano w sumie 5 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.05.2017 16:21 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Jeżeli nie masz service manual, to wiele wątpliwości znajdziesz tu:
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic ... 17&t=54732

Po odkręceniu dekla mechanizmu linki gazu, trzeba przesunąć dźwignię, żeby linka była luźna i potem wyjąć zabezpieczenie.
Miejsce zawleczki na iglicy łatwo odnaleźć, zostawia na niej ślad.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.05.2017 16:34 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Znalazłem dzisiaj w Koninie Motul Transoil Expert i dokończyłem wymianę płynów.
Korek spustowy w skrzyni mam zastąpiony takim pod klucz 22.

Image
Image
Image

Wkleiłem do niego również magnes.

Image

Kiedyś miałem z tym wielki kłopot i skończyło się na rozwiercaniu za mocno odkręconego starego. Wlew natomiast wciąż jest oryginalny. Do odkręcania polecam imbusy porządnych firm. Gięte z marketu przysporzą tylko kłopotu.

Image

Butelka Motula nie jest tak dobrze wyposażona w cienką końcówkę jak Dextron. Trzeba sobie zatem przygotować odpowiedni sposób nalewania. Można też pewnie kupić lejek z długą rurką.
Ja poradziłem sobie tak.

Image
Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 04.05.2017 16:34, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.05.2017 19:09 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
W trasie... pada... ;)

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 04.05.2017 19:09, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.05.2017 19:18 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Maszyna chodzi jak marzenie. Jutro muszę znowu sprawdzić odmę. Na wolnych obrotach słychać rytmiczny syk. Jak ją odchylę, to się wycisza. Być może kolanko jest po skróceniu bliżej króćca i stąd taki efekt. Wycieku raczej nie widać.
Po naprawie wariatora quad jest bardzo przyjemny. Po szutrach lata 60-80 km/h bez rzężenia i wysiłku. Dzisiaj zrobiłem szescdziesieciokilometrowy oes w niecałe półtorej godziny, z przerwą na tankowanie. Początkowa mżawka zmieniła się w niewielki deszcz. Na drogach sporo kałuż, ale jeszcze nie takich, które zalewają całego quada i kierowcę ;) Przemoczone tylko rękawice.
Moja być zadowolona.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 04.05.2017 19:18, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.05.2017 20:35 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Od dawna chciałem, żeby włącznik świateł drogowych na kierownicy zapałał listwę LED. Coś czuję, że jutro się tym zajmę ;)

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 05.05.2017 15:55 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
A zatem podłączyłem listwę LED pod przełącznik świateł drogowych.

Image

Rozwiązanie jest tymczasowe, ale trwałe. Przepaliła mi się żarówka w lampie centralnej.

Image

Wykorzystałem ją jako kostkę do podłączenia do oryginalnej instalacji, zabezpieczyłem peszlą i przytwierdziłem opaską zaciskową.

Image

Teraz dodatkowa lampa LED z przodu zapala się razem ze światłami drogowymi przełącznikiem na kierownicy. Odtąd będzie bardzo wygodnie.

Image

Dodatkowo mogę ją wyłączyć oddzielnym przełącznikiem i kiedy zapalę długie, to nie będzie się świeciła.

Image

Jak kupię żarówkę do lampy centralnej, jeżeli znajdę dobrze świecącą ledową oczywiście, to również ją podłączę przez dodatkowy pstryczek, pozwalający na jej gaszenie.

Potem wróciłem do wczorajszego syczenia z odmy. Pomacałem i okazała się znów przerwana.

Image

Winna jest tutaj opaska zaciskowa. Miała blaszkę wygiętą do środka i podczas zaciskania robiła dziurę w gumie. Miała też ostrą krawędź.

Image
Image

Wyprostowałem ją, oszlifowałem i założyłem na nią dla zabezpieczenia koszulkę termokurczliwą. Waż dodatkowo owinąłem gumową taśmą.

Image

Teraz powinno być już dobrze.

Image

Z dużym prawdopodobieństwem twierdzę, że ja jestem temu winien. Po prostu za mocno ją kiedyś dokręciłem i się wygięła.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 05.05.2017 15:55, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 05.05.2017 20:20 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Dzisiaj sama przyjemność ;)
Najpierw z czteroipółletnią córcią zrobiliśmy 20 kilometrów. Rozpędzamy się wtedy najwyżej do 40 kilometrów na godzinę, żeby nie było jej zimno. Przejeżdżamy wszystkie kałuże i jak największe dziury. Poprzeczka na kierownicy sprawdza się idealnie do jazdy z małym quadowcem. Założę jeszcze na nią gumową otulinę.
Potem zmieniłem ubranie na deszczowe i pognałem już sam szybkim tempem na lotnisko w Powidzu.
Po drodze ktoś miał pecha, ale nie było go na miejscu, bo bym pomógł.

Image
Image
Image

Dawno nie robiłem tej trasy. Wspomnienia jednak wiecznie żywe.

Image

Okazuje się, że w terenie również są miłośnicy lewego pasa ;)

Image

Po tankowaniu w Słupcy, wracałem tą samą drogą, którą wczoraj przejechałem dwa razy. Dzisiaj nie padło i nie było tak mokro. Polaris z nowymi olejami i naprawioną odmą rozwinął skrzydła. Niejeden raz na polnej drodze licznik pokazywał nawet 80 kilometrów na godzinę. Istne szaleństwo. Wczoraj na błocie licznik kilometrów pokazał 32 kilometry ze stacji paliw, a dzisiaj 30 ;)
Jutro Licheń, potem mycie maszyny i w niedzielę do domu.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 05.05.2017 23:25, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil

Rejestracja: 21.04.2011 20:58
Posty: 193
Quad: BRUT 750
Poprzednie quady: G700 SE
PostWysłany: 05.05.2017 20:40 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Fajne terany(znam te okolice) jeziorka, lasy, widoki też zacne..


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1838 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 123  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.