Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 08:54



Odpowiedz  [ 1838 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 123  Następna
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 26.07.2015 22:46 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Przed południem założyłem przednie klocki hamulcowe, z których dwa dostały nowy klej, podobno supermocny.

Skorzystałem z okazji, że maszyna była na podnośniku i zacząłem szukać przyczyny niedziałającej blokady kierownicy. W moim quadzie przy kolumnie, w niezbyt wygodnym miejscu, jest zamek na klucz, którym wysuwa się bolec blokujący kola. Dawno tego nie uzywałem, a tym razem chciałem skorzystać. Kierownica jednak nie dawała się przekręcić aż tak daleko. Coś ją wcześniej blokowało. Szybko znalazłem przyczynę. Otóż śruby mocujące wewnętrzne koncówki drążków oryginalnie były zamontowane łbem od dołu, z nakrętką na górze. Nie podobało mi się tak, bo lepiej wygląda, jeżeli śrubę się włoży z góry i dokręci od dołu. Poza tym jest bezpieczniej, gdyby coś się odkręciło. Nieświadom swojej pomyłki zablokowałem tak kierownicę i zmniejszyłem promień skrętu. Dzisiaj wróciłem do wcześniejszego ustawienia. Pomimo być jak bliższa śruba.

Image

Nie tylko znów mam blokadę kierownicy, ale quad jest teraz najzwrotniejszy na Mazurach.
Maksymalny skręt w prawo przy źle założonej śrubie.

Image

A tu w lewo, jest o wiele mniejszy promień skrętu.

Image

Na koniec podniosłem też tył quada i odkręciłem koła. Taka mała inspekcja. Kiedy ma się w ręku klucz udarowy, to podobne zabiegi są przyjemnością. Klocki zwalniające koła tylne, założone około 700 kilometrów temu są więcej niż w połowie swojej grubości. Wystarczą na długo.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 26.07.2015 22:46, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 27.07.2015 20:00 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Droga do domu. Muszę jakoś usprawnić pakowanie, bo ze dwie godziny się pierdafoniłem.

Image

Dzisiaj pranie, jutro przepakowanie i nowy kierunek, na zachód. Quada oczywiście zabieram ze sobą. Nawet nie zjeżdżałem z przyczepy.
Muszę zabrać zapasowy, stary pasek, bo zostawiłem go na półce, klej termiczny do lusterka, olej do silnika i dyfrów. Nie wiem co jeszcze. Pomyślę ;).
Będzie śmiesznie. Bagażnik z rowerami na klapie i przyczepa z quadem za fordzikiem.
Plan jest taki, żeby dojeździć Polarisem do kolejnego przeglądu. Wymienię oleje i zamontuję z powrotem termostat. Powinienem też wymienić płyn hamulcowy. W każdym razie jeszcze dwa tygodnie wakacji ;)

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.08.2015 16:34 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Wypad na konie za nami.

Image

Po krótkiej przerwie Polaris zagadał od razu. Wystawiłem go na plac i zacząłem oględziny. Pęknięte mocowanie prawej lampy. Wiem nawet kiedy to się stało. Czas pomysleć o bumperze. Giętarkę do rur można wypożyczyć za 20 zł.

Image

Lewe lusterko próbuję skleić, ale marnie to widzę. Chyba nowe trzeba zdobyć.

Image
Image

Zablokowała się też linka ssania. Prawdopodobnie uszkodzony pancerz. Zdjąłem pokrywę filtra powietrza i znalazłem w nim dwa klieliszki oleju. Podczas wywrotki quada na bok, poszło przez odmę. Wyczyszczony airbox już jest na miejscu. Filtr powietrza dalej czyściutki.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 04.08.2015 10:21, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.08.2015 10:19 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Zrobione ;)

Przy okazji jeszcze się okazało, że pękły uszy od airboxa, którymi mocuje się go do ramy. Coś mi się zdaje, że na nim usiadłem podczas któregoś zabiegu, kiedy nie było zamontowanej kanapy. Bez kłopotu przykleiłem na gorąco. Trzyma.
Lampa też zrobiona, może kiedyś ustawię światła nawet, bo biją teraz najdalej 10 metrów przed pojazdem :)
Linka ssania wymagała demontażu gaźnika. Jeden z gwintów linki, ten bliżej mechanizmu bardzo trudno odkręcić. Cieżko podejść kluczem. Nawet taki oczkowy z przerwą, specjalny do hamulców, ma za gruby pierścień. Jedyne rozsądne podejście kluczem płaskim jest po wyjęciu gaźnika. Od razu poznałem przyczynę kłopotów. Linka ssania nie chciała wyjść, nawet po przyłożeniu większej siły. Wytarmosiłem ją i był tam zapieczony kurz.

Image

Bardzo ważne jest pilnowanie by osłona znajdowała się na swoim miejscu.

Image

Linka została przesmarowana.

Image

Na koniec wyczyściłem świecę i można było skręcać maszynę.

Image

Wiem, że jej wygląd wskazuje na nieprawidłową pracę silnika, ale to ponad moją wiedzę. Albo zły skład mieszanki, albo to wynik spalania oleju. Quad pije około 100-150 ml na 300-500 km.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 04.08.2015 10:19, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.08.2015 21:53 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Hehe ;)

Image
Image
Image

Do jazdy bez lewego lusterka idzie się przyzwyczaić. Wczorajsze klejenie urwanego na nic się zdało. I wiecie co, nie będę się w to już bawił. U Damiana w szekla4x4 komplet jest za 20 złotych ;)

Image
http://szakla4x4.pl/akcesoria-do-quada/ ... terka.html

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 04.08.2015 21:53, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 04.08.2015 22:42 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Świeca wygląda przyzwoicie, gorzej jak by była mokra, albo biała.... ale pamiętaj, że trzeba ją co 2-3 tys. km wymienić, bo potrafi uklęknąć bez ostrzeżenia, lub też daje słaba iskrę i wtedy dopiero ciężko dojść co się z silnikiem dzieje.....

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.08.2015 23:06 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Z Małego Fiata pamiętam, że świeca siwa była. Moją zakładałem nową po ostatnim remoncie zdaje się i to jest trzecia od nowości.

Quad śmiga jak wściekły. Sprawia wrażenie, jakby czekał czy skręcę, albo dodam lub ujmę gazu. Wszystkie systemy mają takie swoje DSG, reaguje natychmiast ;)

Na jutro w każdym razie trasa w okolicach stu kilometrów zaplanowana.

Przegląd, a właściwie wymianę płynów, zrobię po powrocie do domu. Nie zabierałem olejów. Koniecznie trzeba kupić nowy pasek, bo quad aż się wyrywa, żeby pojechać więcej niż 87.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 04.08.2015 23:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 05.08.2015 16:40 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Dzisiaj miała być większa wyprawa. Podczas oględzin maszyny zauważyłem jakąś maź na osłonie półosi przekręconej do wahacza z przodu. Szybko stwierdziłem, że to smar. Niestety prawa zewnętrzna manszeta jest uszkodzona. Miałem trochę kłopotu, żeby zbić wahacz ze sworznia, ale wystarczyło wziąć większy młotek. Do tej operacji trzeba odkręcić rownież drążek kierowniczy. Hamulca nie ruszamy.

Image

Półoś oczywiście nie chciała wyjść. Zeskoczył natomiast przegub zewnętrzny. Przeciąłem opaskę zaciskową i miałem go w ręku. Okazało się, że pęknięta jest sprężyna zabezpieczająca na półosi. W środku nie ma kurzu, zatem przegubowi nic nie powinno dolegać.
Jutro ruszam na zakupy, bo niczego ze sobą nie mam na zapas.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 05.08.2015 19:04 
Re: maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Osłona ma wymiary 21/69/10,5 mm. Pojadę jutro do jakiegoś warsztatu i może coś dobierzemy. Większy kłopot będzie pewnie z zawleczką.
Postanowiłem też wyjąć półoś i zabrać ją ze sobą. Nie było łatwo. Dwie łyżki montażowe i trochę szarpaniny było. Mocno siedziała ;)

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 06.08.2015 21:36 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Kupiłem osłonę "uniwersalną do quadów", ale nie mieli zawleczki do półosi. W drugim sklepie pan polecił mi osłonę od Matiza z zawleczką. Podobno ktoś z Konina kupuje u niego takie do Grizzly. Jedna kosztowała 15, druga 28 złotych. Obydwie się nadają, ale założyłem uniwersalną.

Image

Zawleczka/pierścień sprężynujący był ciut za szeroki, ale go dopasowałem w kilka minut.
Matiz jest krótszy od oryginalnej, ma opaski o zbyt dużej średnicy i nie zwęża się przy cieńszym końcu.

Image

Kiedyś go przymierzę, bom ciekaw czy nie będzie ocierał o kolumnę MacPhersona. Opaski da się oczywiście wykorzystać. Wystarczy wygiąć jeszcze jeden lub nawet dwa prostokąciki, które potem ściskamy szczypcami i pasuje jak z fabryki ;)

Image

W każdym razie maszyna była dzisiaj w trasie.
W trakcie zakupów pomyślałem, że sprężynę zabezpieczającą, na końcach ośki i przegubu wewnętrznego, można dorobić z kółka do kluczy.

Image

Okrągły drut tylko ma być.

Image

Przegoniłem quada po okolicy.

Image

Trzeba ciut podnieść przednią lampę LED. Pierwszy raz sprawdziłem też tą na tyle, którą zakładałem na Mazurach. Jest bajkowo. Efekty rozproszenia światła za quadem, kiedy wzbijam tumany kurzu są zachwycające.

Tymczasem prędkość maksymalna nie spada i można traktorek rozgonić do 87 km/h. Po powrocie sprawdzę pasek i ponownie pomierzę ustawienie silnika. Nowy czas zakładać. Kupię chyba u Damiana z Szekli razem z lusterkami.

Coś mi tylko nie pasuje podczas wytracania prędkości z wysokich obrotów. Maszyna nie strzela co prawda, ale ... puszcza bąki. Dostaje też małej zadyszki przy ponownym lekkim dodaniu gazu, która znika natychmiast po pełniejszym otwarciu przepustnicy. Na wolnych obrotach pracuje równo. Pewnie trzeba będzie jeszcze raz zajrzeć do gaźnika.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 06.08.2015 21:36, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 07.08.2015 16:10 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Po porannych oględzinach maszyna w doskonałej kondycji. Zauważyłem przedmuch przed tłumikiem.

Image

Nie mam ze sobą pasty i uszczelnię to po powrocie do domu.
Wczoraj też zauważyłem, że na milisekundę zgasło wyświetlenie poziomu paliwa. Czeka mnie zatem inspekcja instalacji.

Miałem się wybrać dzisiaj na dłuższy przelot, około 120 km, ale za gorąco jest. Już poprzednie dni były za ciepłe na jazdę w terenie, ale dzisiaj do tego jest duszno. Idzie na deszcz mam nadzieję, chociaż prognozy mówią, że spadnie dopiero w niedzielę. Szkoda.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 07.08.2015 16:10, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 07.08.2015 21:53 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Maqowy traktorek polatał i dzisiaj. Postanowiłem skoczyć po piwo na pobliską stację i jakoś tak wyszło, że dwie i pół godziny przecierałem szutry w kierunku Słupcy (wlkp).

Image
Image
Image

Sucho wszędzie i kurzy się niemiłosiernie. Koło zabudowań jechałem poniżej 20 km/h.

Image

Jedyna opcja przy takiej temperaturze, to jazda wieczorem i nocą.

Image

O ile dwa poprzednie powroty wymagały założenia kurtki, to dzisiaj do samego końca wystarczyła koszulka. Przy mniejszych prędkościach czuć jak żar bucha od silnika. Jak się zwolni w chłodniejszych odcinkach wśród pół, to jest ogrzewanie ;)
Podczas tankowania widać było jak unoszą się opary paliwa. Dym prawie ze zbiornika, aż się zaniepokoiłem. Benzyna się prawie gotowała chyba. Trzeba zbiornik odizolować lepiej niż obecnie. Będzie prawdopodobnie okazja, bo dalej fiksuje wskaźnik paliwa. Po powrocie zauważyłem, że dzieje się to przy skręconej kierownicy w prawo. Pewnie za dużo tytyrytek dałem.

Aha. Chłodnicę przedmuchałem już dwa razy. Dramatu nie było, ale coś tam do niej dotarło. Skorzystałem też z tego, że sprężarka stoik w zakamarku koło mojej maszyny. Wiem nawet którędy jest przeciek nasion i po powrocie do mojego garażu dodam jeszcze trochę siatki.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 07.08.2015 21:53, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 09.08.2015 10:26 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Dzisiaj pokonałem trasę planowaną od początku pobytu w Wielkopolsce. Odwiedziłem lotnisko wojskowe w Powidzu, potem pojechałem na dół do Słupcy i po krótkiej przerwie na stacji pognałem po szerokich szutrach wzdłuż torów na Kazimierz Biskupi. Wczoraj zweryfikowałem trasy, które już lekko napocząłem i dzisiaj obyło się bez żadnego zawracania. Trafiałem w track bez najmniejszych problemów.
Lotnisko chciałem obejrzeć dokładniej i zobaczyć jakieś DC10, ale kiedy się zbliżyłem do płotu, to zapalił się komunikat Chot Endzin.

http://www.youtube.com/watch?v=Y_mqKDfc-gM

Zgasiłem motor i poczekałem kilka minut. Słońce zachodziło i temperatura nieco spadła. Droga powrotna miała biec bez przepraw trawiasto-nasiennych, z wyższymi prędkościami, zatem nie spodziewałem się gorączki mojej wspaniałej maszyny ponownie. Przeznaczenie i tak podpowiadało, że nie ma się czym przejmować, bo na stacji paliw w Słupcy mieli zepsuty kompresor.
Wypiłem ich firmowy energetyk i skierowałem się na wschód.
Zrobiło się chłodniej i założyłem kurtkę. Nie bałem się już o temperaturę silnika. Skupiłem się na przyjemności pokonywania bezdroży nocą.
Po jeździe dotknąłem obudowy paska. Była gorąca, ale mogłem na niej trzymać rękę bez poparzenia, dowolnie długo. Dobrze jest?

Fajnie było. Jutro umyję quada, przedmucham chłodnicę i pakujemy się na przyczepę. Koniec udanego urlopu z rodziną w towarzystwie quada, który zabierał mój czas niezauważalnie. Najbliżsi tego nie odczuli, a dzieciaczki mnie witały za każdym razem po powrocie z wycieczki ;)

Image
Image
Image

Wygląda na to, że podczas urlopu przejechałem 529 kilometrów. Tu licznik po jeździe z zapchanym filtrem, po ktorym wojowałem z siatkami i gaźnikiem.

Image

Polecam taki wypoczynek

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 09.08.2015 10:26, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 09.08.2015 19:40 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
Zdjąłem dzisiaj osłony boczne chodnicy i siatkę z przodu. Nowe zabezpieczenie nie było szczelne na dole i miliardy nasion próbowało się tamtędy dostać do chłodnicy. Części się udało.

Image

Założyłem inną końcówkę na przewód sprężarki i aż oczom nie mogłem uwierzyć co to potrafi. Chyba pierwsza rzecz jaką kupię to będzie właśnie kompresor. Przedmuchałem też nasiona w innych miejscach. Było tego sporo.
Potem podjechałem w inne miejsce posesji i namoczyłem maszynę. Prysnąłem roztworem Dimeru i dokładnie wypłukałem. Do przyczepy szedłem obok quada z ręką na manetce gazu. Potrzebował trochę ssania, bo bez niego nie miał siły. Pali bez niego, ale nie wchodzi na obroty. Potem już jest normalnie.
Przed przyczepką go zostawiłem z pracującym silnikiem i poszedłem założyć najazdy. Kiedy podjechałem gotów do załadunku, maszyna zgasła. Wielokrotnie kręciłem rozrusznikiem i nic. Potem trzy razy zapalił na ssaniu, ale bez niego gasł. Na koniec przestał współpracowac.
Wciągnął się jednak sam na wyciągarce i tak już pojedziemy do domu. Pewnie trzeba dokładnie wyczyścić gaźnik i koniecznie sprawdzić przewody od czujnika paliwa i pompy. Tam może tkwić przyczyna awarii.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 09.08.2015 19:40, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 09.08.2015 22:19 
maq'owy Polaris SP 500 Touring 2010 - blog
A może to uszkodzona pompa paliwa? Podłączenie na krótko prawdę mi powie?
Podczas udpuszczania gazu z większych prędkości silnik sprawiał wrażenie, że się obraca tylko wymuszenie. Kiedy dodawałem gazu, to zaczynał jechać, po krótkim zastanowieniu.
Wiem, że na pierwszy ogień powinien iść gaźnik, ale pompkę chętnie sprawdzę. Nie wiem tylko czy wyciągnę z testu właściwe wnioski.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 09.08.2015 22:19, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1838 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 123  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.