Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polaris Sportsman 570 Traktor
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 09:56



Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Polaris Sportsman 570 Traktor 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 07.12.2016 16:21 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Oj Robsson, Rbosson Ty wiesz jak zwykle wszystko najlepiej. Niestety nadinterpretacja stale cię prześladuje.
Wypisujesz oczywiste bzdury, musisz popracować nad czytaniem ze zrozumieniem, napisałem że w odniesieniu do can-ama czuć brak mocy i że robi wszystkie przeszkody. Nie widzę tam "robi wszystkie przeszkody jak Can-am" bo nie robi, chociaż niektóre robi lepiej... Co do umiejętności to mistrzostwo w jeździe quadem i wiedzy o nich zostawiam Tobie, ja sobie tylko pyrkam i naprawiam quady.

Kwestia spasowania plastików, kolega Adam długo zastanawiał się nad nowym SP570, dopóki nie obejrzeliśmy go na żywo, sprawia sporo gorsze wrażenie niż Grizzly czy Can-amy plastki są nie zawsze równo spasowane i sprawiają wrażenie tanich, na zakończeniach ślady po formowaniu, które w innych quadach są usuwane.
Natomiast porównanie do chińczyków jest nie zasłużone, jakość wszystkich elementów jest o wiele wyższa, szczególnie spawów które są ładne i równe a nie nasmarkane jak u Chińczyków, zdecydowanie lepiej wypada w porównaniu z Arctic Catem, a po ostatnich oględzinach BF750 zaryzykowałbym że podobnie.

NIestety silnik nie jest na poziomie 500/570 can-ama ale rekompensuje to lepiej pracujące zawieszenie.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.09.2013 16:20
Posty: 54
Imię: Sebastian
Quad: Polaris Sportsman 570
Poprzednie quady: CF Moto 500
PostWysłany: 07.12.2016 16:50 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Może je dorzucę parę groszy jak na razie zrobione 600 km bez żadnych problemów i awarii, w cf po 500 km rozleciało mi się duże łożysko w tylnym moście (rozpadł się koszyczek). Dla mnie plastiki są o wiele lepiej spasowane bardzo szybko się je demontuje, bo są na spinkach a nie na śrubach. Seryjne opony naprawdę dają radę i nie ma, co ich wymieniać mają dobre trzymanie na śniegu, jeśli chodzi o błoto to się nie wypowiem, bo go unikam jak tylko mogę. :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 07.12.2016 17:27 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Ja mam wrażenie że w CF im nowsze tym więcej było kłopotów min. z padającymi sprzęgłami. Twoją Sebastian była chyba dość świeża?
W 570 obejrzyj jak w europejskiej wersji ma się sprawa osłony termicznej rury wydechu. W kolegi 570 z USA, powoduje on odkształcanie się plastiku i części plastikowej siedzenia przez co jakby nierówno leży. Musiał oklejać matą boczki i siedzenie.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 07.12.2016 19:39 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
DKfan napisał(a):
Oj Robsson, Rbosson Ty wiesz jak zwykle wszystko najlepiej.


Oj daj spokój , gdzież mi do Ciebie, forumowej Alfy i Omegi. Usta me pięt Twoich niegodne całować, o Wielki.
DKfan napisał(a):
Niestety nadinterpretacja stale cię prześladuje.

Możliwe. Nie przeczę bo nie zawsze da się odczytać co ktoś inny miał na myśli przelewając niedokładnie swe myśli klawiaturą na ekran. Może to faktycznie moja nadinterpretacja, a może brak konsekwencji i jasnego wyrażania myśli przez innych do których wypowiedzi się odnoszę.
DKfan napisał(a):
Wypisujesz oczywiste bzdury, musisz popracować nad czytaniem ze zrozumieniem, napisałem że w odniesieniu do can-ama czuć brak mocy i że robi wszystkie przeszkody. Nie widzę tam "robi wszystkie przeszkody jak Can-am" bo nie robi, chociaż niektóre robi lepiej...


Teraz mnie zaintrygowałeś dopiero...
Z chęcią dowiem się co takiego cfka 500 robi lepiej od lżejszych, mocniejszych i krótszych quadów?
Nie jeździłem milionem quadów jak Ty, nie rozbierałem miliona silników jak Ty stąd się nie wypowiadam w prawie każdym tu temacie jak Ty. Ale jeździłem Cfką, teraz g550, m.in. na chwile po górkach i miedzy drzewkami out 800 w starej budzie się trafił do spróbowania i mam jednak lekko inne odczucia niż Ty konkretnie co do CFki.
Na naszych wyjazdach mamy porównanie 2 longów (plus mój króciak) choćby z moim obecnym, z kq 450, kq500, g700, out 800, nawet rancher 420 robił wiele rzeczy z dziecinną łatwością vs. CF 500 mimo, że na papierze słabszy ale jaki lekki. I nawet ta skrzynia nie była problemem na podjazdach mimo tej małej mocy w nim. No i ja nie znalazłem sytuacji gdzie by CFka była lepsza od którego kolwiek choćby z wymienionych. A SP570 jednak jest w lepszej lidze. Jeśli coś Cfki robiły lepiej to tylko dzięki szoferom, ale na pewno nie własnym parametrom.
Ale dobra. Monopol na wiedze wiadomo tylko Ty tu masz. Owszem teoretycznie to Ty wiesz dużo i to należy uczciwie Ci przyznać ale to nie pierwszy raz, gdy trzeba być czujnym na to co piszesz bo da się wyłapać, że nawet "nieomylnemu i wszechwiedzącemu DKfanowi" zdarzyło się minąć z prawdą. .
Ale chciałbym abyś ten temat rozwinął bo to mnie bardzo ciekawi co CFka robi lepiej, naprawdę.

DKfan napisał(a):
Co do umiejętności to mistrzostwo w jeździe quadem i wiedzy o nich zostawiam Tobie, ja sobie tylko pyrkam i naprawiam quady.

Odpowiedź jak wyżej w pierwszym moim zdaniu.
You are the best of the best.

DKfan napisał(a):
Niestety silnik nie jest na poziomie 500/570 can-ama ale rekompensuje to lepiej pracujące zawieszenie.

No nie jest i co z tego? Skoro na przytoczonym filmie widać, że i tak czasówkę na ich leśnym "kółku" SP570 robi chyba o 3-4 sek lepiej. W wyścigu na prostej to kwestia 2-3 metrów na końcu. Gdy Ci wygodnie to potrafisz zrobić sobie kategorię w stylu - "nie wykorzystując 100% mocy" i potrafisz postawić CFkę na równi z SP570 ale tu dosłownie w jakiś na co dzień nieistotnych niuansach właśnie przy wyciskaniu 100% już widzisz mankamenty?
Jeśli potrafisz postawić CFkę na równi z SP570 ( dobra w tej Twojej kategori nie na 100%) a nawet napisać, ze potrafi być lepsza to co w tym przypadku? Gdzie różnica osiągów silników nie jest tak spora jak w przypadku całości CF500 a SP570?
Gdy nie wykorzystujesz 100% mocy słabszego quada to co to za porównanie i rywalizacja sprzętów? Żadna. To jest popierdywanie sobie jak piszesz. Technika jeźdźców może być wtedy lepszym obiektem dyskusji.
Ale jak zwykle zapewne mam problem z czymś tam. O czym się zaraz od Ciebie dowiem.

X8 która dla wielu jest bardzo dobrym quadem gdy używają ją zgodnie z przeznaczeniem i robią na niej tysiące km dla Ciebie jest kompletnym gruzem i nie dasz nic sobie wytłumaczyć (to wiadomo) a ludzi , którzy tym jeżdżą i są zadowoleni traktujesz jak tu mnie czyli ze coś im się tylko wydaje bo nie spróbowali tylu quadów co Ty i gówno wg Ciebie wiedzą.
Oni tylko szczęśliwie nawijają trasy w turystyce ale Ty ich za każdym razem uświadamiasz, że popełnili życiowy błąd. O czym sami się dowiadują czasami dopiero od Ciebie mimo beztroskiej eksploatacji dotychczas. Bo taki quad dla nich wystarczy i w ich jeździ się sprawdza.
A CF500 wystawiasz na piedestały. Gdyż jedynym tak naprawdę jej atutem jest cena/serwis i prostota=trwałość mimo, że parametry to nie jest jej mocna strona.
Zapewne znowu coś mi się zdaje , na czym się nie znam to nie znam, ale przy CF500 spędziłem trochę czasu aby to chciało jeździć lepiej niż seria ale pewnych rzeczy nie da się zmienić. Ściana.


Nadal uważam, że CFka do dobry quad. W swoim budżecie nawet bardzo dobry.
Ja jednak uważam, że są jakieś granice wkręcania ludziom kitu.
Czekam na dalszą jakże ciekawą diagnozę mego stanu wydaną przez forumowego Dr House-a.
Za darmo w końcu to czemu nie.....Skonfrontuje to z moim lekarzem.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2016 08:36
Posty: 44
Miejscowość: Śląsk
Imię: Marek
Quad: Scrambler
Poprzednie quady: Duży Sportsman
PostWysłany: 07.12.2016 20:16 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Pogadali, pogadali ... A w efekcie i tak Scrambler 1000 wygrywa w każdej (oprócz cenowej) kategorii :) :metal:


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 07.12.2016 20:31 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Oj nie bo misiek :figielek: :kier:

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2013 18:44
Posty: 46
Imię: Sebastian
Quad: Polaris 570
Poprzednie quady: CF Moto 500
PostWysłany: 07.12.2016 21:10 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
może pora już wrócic do tematu???!!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 07.12.2016 22:48 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Robsson nakręciłeś jak szczerbaty na suchary (chyba że to %) , napisałeś ścianę tekstu nie na temat, siliłeś się na sarkazm, a wszystko po to żeby dowiedzieć się rzeczy oczywistej. CF500 dużo lepiej od mojego Can-ama i SP570 przewiezie 2 pasażerów, wygodnie i na długi dystans. Chociaż w zasadzie znalazłbym na upartego drugą kategorię zjazdy i podjazdy, (szczególnie w przypadku osób które nie posiadają takich umiejętności jazdy jak Ty) i krótki Can-am i SP 570 dużo szybciej odkleją się od stromego zbocza, tam gdzie Ty popisujesz się techniką jazdy tam świeży nabywca CF500 zjeżdża bez obawy o swoje i sprzętu zdrowie.

Niepotrzebnie silisz się na porównanie quadów w sytuacjach ekstremalnych, o urywanie sekundy na torze sekundy nikt oprócz ciebie i kilku osób w Polsce tak nie eksploatuje quada. Widziałem jak te quady dawały sobie radę na Ukrainie więc mi nie mów że chodzi o pierdzenie na quadzie. Można tym quadem normalnie jeździć i cieszyć się z quadowania, a że trochę więcej trzeba się wysilić i mniej przy tym wciskania w fotel to właśnie dla tego zapłaciłeś 10k mniej.

Co do X8 nadal nie rozumiesz, więc napiszę ci powoli i ogólnikowo bo inne argumenty cię przerastają. Za te pieniądze które trzeba za niego zapłacić (35-39k) otrzymuje się niezmiernie mało:horrendalnie częste i drogie serwisy, wiele nie usuniętych błędów konstrukcyjnych i wysoką usterkowość. Jeździ z nami nowe X8 i jest quadem którego najczęściej poprawiamy w czasie jazdy. To rocznik 2016 i ma poprawiony EPS (na +), do serwisu trafiła już jednak źle odlana felga, w ciągu 500km usmażył bezpiecznik od wiatraka, dwa bezpieczniki rurkowe i ma problemy ze zbyt niskim ładowaniem. Ale Ty swoje wiesz. Cóż jesteś królem forumowej teorii więc rozumiem twoje znerwicowane ściany tekstu gdy napiszę coś co do tej teorii nie pasuje. Na szczęście jak napisałeś uczęszczasz do lekarza, mam nadzieję że nogi już ok.
Pozdrawiam.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 08.12.2016 08:17 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Aaaa to to są te zalety.
Których zapewne nie ma wersja turing Sp 570? Jestem pod wrażeniem. [wow]
Zarzucasz mi , że muszę mieć zawsze rację ale jak ocenić te ostatnie argumenty? :blagam:
Porównujesz longa CF500 do krótkiego SP570 mimo, że jak w CF sa w SP570 dostępne wersje krótkie i długie. Szacunek.
Ale to typowa dla Ciebie jazda po bandzie gdy nie idzie po Twojemu dyskusja.
Chyba tyle ode mnie. Niech sobie czytający ocenią Twoją argumentację i wyciągną wnioski.

PS i podaruj sobie epitety i inwektywy względem wszystkich , którzy się z Tobą nie zgadzają bo to jest słabe i tylko o Tobie świadczy.
Te "buziaki" i usilna próba ośmieszenia konkurenta tekstami ad persona a nie na argumenty dotyczące dyskusji - jak wyżej np o mojej wiedzy, mojej jeździe itd - to jest tak niski poziom, że nie wypada człowiekowi o jakby nie patrzeć dość bogatej wiedzy TEORETYCZNEJ. No ale poziom sam jak widac wybierasz. My musimy się tylko dostosować.
Na sugestie kolegi jeleniaka nie robie z tego tematu szamba i kończę. Bo widzę, że nie ma zbytnio już z Tobą tu o czym rozmawiać. Niezależnie czym teraz we mnie rzucisz. Miłego dnia DKfan.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.08.2014 07:04
Posty: 42
Imię: Tomek
Quad: Jimny4x4
Poprzednie quady: pralka 570
PostWysłany: 08.12.2016 08:26 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Siemanko, wniosek jest jeden KAŻDY swoje chwali!. Ja miałem ten sprzęt (sp570) jeździłem z wieloma innymi i powiem szczerze że nie był awaryjny! Raz tylko mnie zawiódł z winy producenta na 3300 km jazdy bo siadł czujnik stopu hamulców-koszt 200 zł oryginał. Uważam że jest to bardzo dobry wynik. Awaryjność zależy od wielu czynników i nie można sp 800 porównać z 570. To był bardzo dobry sprzęt i gdybym miał kupić znowu i gdyby były wersje dwugarkowe w sp 570 to bym to jeszcze raz kupił!!! Pozdrawiam WSZYSTKICH :okok:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2013 18:44
Posty: 46
Imię: Sebastian
Quad: Polaris 570
Poprzednie quady: CF Moto 500
PostWysłany: 08.12.2016 10:11 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
Robsson,ja tu nie chce wskazywac kto bardziej i na kogo, ale uczciwie muszę przyznac,ze gdzie nie wejde w temat zeby się czegos dowiedziec ,to tam DKfan musi dowalic i wywołac to co tutaj. I niestety nikt nie pozostaje mu dłuzny i jest ten sam syf. 5 kartek czytania głupich i to bardzo głupich sprzeczek podwórkowych.

Wiec proszę was,dajcie już spokój, nie tutaj miejsce do tego...

Wracajać...plastiki czy spasowane lepiej - nie wiem. Mialem 4letnia cfke ,gdzie poprzedni własciciel chyba faktycznie jej nie katował. Plastiki nie były mocno porysowane itd...ja przez rok duzo mocniej ją zniczyłem wizualnie. I kazdy plastik trzeba było mocno na śrubach łapac i innych małych kątownikach żeby się nie rozeszly w trakcie jazdy. Hamulce ogonie były słabe - na wstępie zmieniałem pompke od noznego. Lewa klamka to była tylko do dekoracji,a z postojowym po wielu próbach reanimacji dalem spobie spokoj. Był w takim miejscu ,ze rdza i piach go zabijały co wyjazd. Zakres skrętu kierownicy też słabszy niz w SP570. Czasami cfka lubila się przegrzać. Prądu też potrafiło braknąc - ratowałem się szarpakiem, i szkoda ze w polarisie go nie ma.
Ogolnie powiem tak - mialem Bashana 250 - byłem zachwycony - pierwszy quad. Ale było pare pierdół irytujacych,gdzie serwis nie potrafil zaradzic. No i zachcialo mi się 4x4... Wiec padlo na tanią cfke - też byłem zachwycony - pierwszy z napędem 4x4 - wiec była zabawa. Ale z braku czasu i doczekania się córki odpuscilem. Smaki wróciły,wiec kupiłem nową maszynę.Znowu chciałem taniego ale tym razem ładnego chinczyka. Ale czytając m.in to forum, czy też pisząc z "ziomkami" odpuscilem. Dodam też ze lubie miec to czego inni znajomi nie mają - i nie chodzi zeby było drozsze itp - wiec padło na polara.

-- dodano 08.12.2016 10:11 --

I znowu jestem zachwycony ;)


Ostatnio zmieniony przez jeleniak, 08.12.2016 10:11, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 08.12.2016 10:19 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
No i niech tak już pozostanie - zachwyt :okok:
Kibicuje i ciekaw jestem wrażeń po czasie. Pisz regularnie jak tam się w Waszym "związku" układa :D .

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2015 06:30
Posty: 254
Miejscowość: Czernichów
Imię: Zmora
Quad: Bomba
Poprzednie quady: Bombowe :)
PostWysłany: 08.12.2016 16:59 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
jeleniak napisał(a):
Jeszcze tylko Olsztyniaka tu brakuje i będzie komplet. Kazdy wątek potraficie ... w ten sam sposób.

:brawo1: :brawo1:
czy ja dobrze czytam że Jacek ma CF 500? [wow]
Jacku jestem w szoku ;)

-- dodano 08.12.2016 16:59 --

jeleniak napisał(a):
I znowu jestem zachwycony

Zobaczymy się w terenie w niedziele ...ciekaw jestem twoich odczuc na żywo ;)

_________________
ZMORA
ZaZu Quad Team
Quadowa Grupa Południe


Ostatnio zmieniony przez bomba-polak 08.12.2016 16:59, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 09.12.2016 11:15 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
A tak mam w garażu CF Mota 500 Blak Edyszyn. Potrzebowałem czegoś solidnego i prostego do odśnieżania i dla moich gości na wycieczki. Oczywiście z marszu zabrałem się za niezbędne poprawki wyklejam plastiki i wlot/wylot CVT od strony wydechu matą antytermiczną, a airbox otrzymał osłonę przerobioną z osłony akumulatora Renegade G1.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 09.12.2016 11:51 
Re: Polaris Sportsman 570 Traktor
No patrz, a ludzie smigaja cf bez dlubania I sa zadowoleni


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.