Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z tylnym napędem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 23:08



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Problem z tylnym napędem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.11.2016 08:16
Posty: 3
Imię: Marek
Quad: Sportsman 400 H.O
PostWysłany: 22.11.2016 08:38 
Problem z tylnym napędem
Witam koledzy. Posiadam Sportsmana 400 H.O. z 2011 roku. Podczas niedzielnej wyprawy coś się stało z tylnym napędem. Wyjechałem na dość sporą górę i było wszystko ok. Zjechałem na dół na luzie, zatrzymałem się i włożyłem bieg L. Jadąc dalej coś stuknęło w napędzie. Myślałem, że może jakiś kamień, ale po chwili znów i to kilka razy. Zatrzymałem się, włączyłem wsteczny i po dodaniu gazu coś znów zaczęło stukać, jakby przeskakiwać w napędzie i quad nie chciał ruszyć. Gdy dalem H quad jechał, ale przy gwałtownym dodaniu gazu lub popuszczeniu strasznie stukało. Po prostej drodze jedzie normalnie, gdy dodaje powoli gazu, ale pod górę coś stuka i przeskakuje. Przedni napęd działa i wtedy można jechać. Przepraszam, że tyle do czytania, ale chciałem dokładnie opisać co się stało. Co to może być?


Ostatnio zmieniony przez maq, 23.11.2016 10:06, edytowano w sumie 1 raz

Tytuły oraz nazwy pojazdów piszemy wielką literą, polskie znaki, przecinki



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 23.11.2016 10:07 
Re: problem z tylnym napędem
Jaki quad ma przebieg, ile mth? Czy w tylnym przeniesieniu napędu było coś wymieniane?

Na początek złap za przeguby wewnętrzne tylne i poruszaj na boki, góra dół, przód tył. Prawdopodobnie są odpowiedzialne za awarię. Mogą przeskakiwać na wieloklinie w dyferencjale. Jeżeli będzie wyczuwalny luz, to prawdopodobnie jeden podejrzany element zdiagnozowany. Druga czynność, to sprawdzić to samo po podniesieniu tyłu quada. Uważaj tylko, żeby nie spadł z podnośnika i rób to przed odkręceniem kół. Kolejne podejrzane miejsce, to wieloklin na przegubie zewnętrznym i w piaście. Tutaj też może być uszkodzenie. Nie obejdzie się bez demontażu obydwóch półosi i dokładnej inspekcji przegubów oraz wieloklinów. Proponuję też spuścić olej z napędu i ocenić jego poziom oraz stan.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 23.11.2016 10:07, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 22.11.2016 08:16
Posty: 3
Imię: Marek
Quad: Sportsman 400 H.O
PostWysłany: 23.11.2016 21:22 
Re: Problem z tylnym napędem
Quad ma 600mth i 8000km. Wymieniałem olej niedawno. Prawy przegłub wewn. ma trochę luzu w poprwnaniu do lewego, który nawet nie drgnie. Przy wciśniętym hamulcu próbowałem ruszyć to lewy zaczynał się przekręcać a prawy dziwnie się poruszył, raczej góra dół, a nie obracał. Jest też bardziej wysuniety na zewnatrz jakies 5mm od obudowy mostu. Przegłub zewn raczej od przy piaście bo wtedy przegłub by się krecil a koło nie a tu przegłub się nie okreca. Pewnie te wielokliny..


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 27.12.2016 19:36 
Re: Problem z tylnym napędem
I co się udało ustalić?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 22.11.2016 08:16
Posty: 3
Imię: Marek
Quad: Sportsman 400 H.O
PostWysłany: 25.01.2017 15:41 
Re: Problem z tylnym napędem
Tak w końcu quad znów sprawny. Okazało się że rozlecialo się łożysko w skrzyni. Na szczęście nie uszkodziło nic więcej poza napinaczem łańcuszka w przekładni.. problem był tylko dostać ta część trzeba było sprowadzić i trochę to trwało.. zna ktoś może jakiś dobry sklep gdzie można zamówić właśnie tego typu części? Tzn te które rzadko się wymienia i ciężko je dostać.


 
Profil

Rejestracja: 24.06.2013 14:31
Posty: 52
Imię: Patryk
Quad: Polaris Outlaw 525 IRS 2007
Poprzednie quady: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 25.01.2017 22:43 
Re: Problem z tylnym napędem
Spróbuj tutaj : http://www.centrumatv.pl/ oraz tutaj http://www.polarisatv.pl/części/ na tej drugiej stronie niby pisza ze mogą każdą część sprowadzić więc myślę że warto zadzwonić :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.