Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan z innym silnikiem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.04.2024 00:58



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Bashan z innym silnikiem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2014 18:41
Posty: 155
Miejscowość: Myślachowice
Imię: Tomasz
Quad: Suzuki LTZ 400
Poprzednie quady: Honda CBR 900 RR. Bashan bs250s11b, Yamaha Blaster
PostWysłany: 08.11.2014 16:18 
Bashan z innym silnikiem
Witam przeszukałem forum i znalazłem tematy w których odradzacie inne silniki a także te tematy w których piszecie że ktoś to robił i że te projekty są opisane. Szukałem tych tematów z przeróbek ale nie udało mi się znaleźć. Nie jestem zwolennikiem Bashana ale też na razie nie stać mnie na lepszy sprzęt. Oglądałem całą ramę z wymontowanym silnikiem gdy robiłem remont i wg mnie w bs250s11b jest w miarę solidnie to zrobione. Wahacz tylny także jest porządnie zrobiony. Chyba że się mylę. Myślę nad jakimś konkretniejszym silnikiem ale dopiero gdy ten odmówi współpracy. Quada będę zmieniać za ok 3 lata. Oczywiście mam odpowiednią spawarkę wszystkie narzędzia (ojciec mechanik) ale wiadomo że zawsze lepiej gdy robi się coś co już ktoś robił. Mój kolega zakładał silnik od cb500 pytałem go jak rama i mówil że nie było problemu. Nie mam z nim teraz za bardzo kontaktu żeby mógł mi opowiedzieć trochę. Może ktoś ma gdzieś zapisane linki do tematów z takowymi przeróbkami .


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 08.11.2014 23:18 
Re: Bashan z innym silnikiem
Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że oglądałem kiedyś Bashana 200 i rama była wszędzie popękana i pospawana ( wszędzie tzn szczególnie w obszarze silnika i przy ukł kierowniczym ). Moim zdaniem jest to nie dopuszczalne przy większym silniku. Nawet nie chcę myśleć, co się może stać jak lecisz w lesie bokiem 60km/h i łamie się rama :what:
Osobiście natomiast przetestowałem tylny wahacz i ośkę w swojej 600 i jak na razie wszystko jest ok. Nic się nie pogięło, brak oznak pracowania materiału itp chociaż większość ( w tym i ja ) nie dawała ośce najmniejszych szans na przetrwanie z takim silnikiem chociaż zawszę stosuję zasadę ograniczonego zaufania.


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2014 18:41
Posty: 155
Miejscowość: Myślachowice
Imię: Tomasz
Quad: Suzuki LTZ 400
Poprzednie quady: Honda CBR 900 RR. Bashan bs250s11b, Yamaha Blaster
PostWysłany: 09.11.2014 22:46 
Re: Bashan z innym silnikiem
Dzięki za odpowiedź. Udało mi się znaleźć temat w dziale samoróbki. Może masz rację poczekam kilka lat i kupię coś normalnego... Osobiście uważam że w terenie daje rade ale piaszczyste nawet lekkie a kopne podjazdy kiepsko..


Ostatnio zmieniony przez Ravob, 09.11.2014 22:46, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.