Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan 200 do wypożyczalni
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 01:29



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Bashan 200 do wypożyczalni 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.06.2017 17:48
Posty: 4
Imię: Mateusz
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 15.06.2017 18:10 
Bashan 200 do wypożyczalni
Witam,
planuje otworzyć wypożyczalnie quadów i zastanawiam się na wyborze quadów Bashan 200.
Wypożyczalnia miała by się składać z 6 quadów. trasy dla quadów były by proste- zakręty, lekkie wzniesienia, trasy po prywatnych lasach, przejazdy pod drogach publicznych(homologacja) bez skoczni, przejazdów przez rzeki itp. Trasy dla początkujących. Moją grupą docelową są początkujące i średnio zaawansowane osoby więc postawiłem na małą pojemność i automatyczna skrzynię biegów.
Jak zapatrujecie się na wybór tego modelu do wypożyczalni? (quady muszą być nowe, cena jaką mogę przeznaczyć na każdego to ok 9500zł). Czy lepiej zastanowić się na jakąś inną marką?
Jak z jakością wykonania?
Na co zwracać uwagę przy zakupie?
Czy ten quad jest na tyle duży i silny aby pomieścił 2 dorosłe osoby?
Kiedy i za jaką cenę wejdzie model Bashana z wtryskami i mechanizmem róznicowym?

dziękuje za odpowiedzi Mateusz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.09.2015 14:13
Posty: 135
Imię: Szymon
Quad: Eagle farmer 250 2014r
PostWysłany: 24.06.2017 13:10 
Re: Bashan 200 do wypożyczalni
Z jakością wykonania jest tak że jest to chiński quad i wydać na niego 9500zł, chociaż nowe z salonu kosztują 7000zł po prostu się nie opłaca dołóż do każdej sumy na quada kilka tysięcy a kupisz jakąś yamahahe lub kup ich mniej na przykład Raptor 250. Bashan z wtryskami pierwsze słyszę, dwie osoby na takim quadzie to nie jest dobre rozwiązanie.


 
Profil

Rejestracja: 08.03.2015 08:56
Posty: 205
Imię: Szymon
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Kawasaki 750, CF Moto 500
PostWysłany: 25.06.2017 08:37 
Re: Bashan 200 do wypożyczalni
Ciekawe to będzie doświadczenie,
jak masz dobrego mechanika na etacie tylko naprawdę dobrego takiego który radzi sobie w ekstremalnych sytuacjach i jazda będzie typowo rekreacyjna . I z tym mechanikiem to nie przesadzam bo silnik to będzie jeździł ale roboty przy całej reszcie z 6 quadami to będzie masa.
Myślę że nie wiesz nawet jak ten quad wygląda na żywo bo planujesz jazdę na nim w 2 osoby jak zobaczysz to trochę się ostudzisz bo 1 osoba ważąca 90-100kg musi uważać żeby go nie połamać , jest to po prostu quad typowo 1 osobowy.
Ciężko będzie w budżecie 9500 kupić coś sensownego co będzie dla ciebie zarabiać pieniądze .


 
Profil

Rejestracja: 08.06.2016 08:30
Posty: 89
Miejscowość: Karkonosze
Imię: Wojtek
Quad: Chinol 200ccm
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 26.06.2017 22:17 
Re: Bashan 200 do wypożyczalni
Wg mnie miejsca i mocy wystarczy na dwie osoby, choć wygodnie będzie tylko jednej osobie. Od rekreacyjnej jazdy nic się nie połamie. Ale kto wypożyczone będzie szanował? Może 10%

Wszystko to kwestia tego, jak szybko będą się rozkręcać? :D
I z tym mechanikiem to jest sporo racji. Bo może nie nadążać dokręcać śrubki jak będzie ruch w interesie.


 
Profil

Rejestracja: 15.06.2017 17:48
Posty: 4
Imię: Mateusz
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 07.10.2017 16:45 
Re: Bashan 200 do wypożyczalni
Trasa zaprojektowana jako zamknięta prosta bez skoczni, dużo zakrętów, ładnych krajobrazów dla mojej planowanej poczatkującej
grupy docelowej powinna wystarczyć.
Co do śrubek będę tego pilnował (w razie potrzeby kontry, samokontrujące itp)
Zdaje sobie sprawę że nieporównywalnie lepsze są japońskie ale na nie mnie po prostu nie stać. Warunkiem było że muszą być nowe wiec zamiast 6 chińskich miał bym może 2, a dla tak małej ilości nie opłaca się prowadzenie wypożyczalni.
Kwestia zakupu, czy orientujecie się czy można kupić bashany 200 które są nowe (nie są na nikogo zarejestrowane, oraz ja będę miał okazje je zarejestrować), podobno bez EURO 4 też można zarejestrować bo nie było jeszcze implementacji.https://www.atvpolska.pl/forum/viewtopi ... 4284b85c09
chyba że są już dostępne z EURO 4 całą resztą.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.