Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - rozwaliło łożysko tylnej osi..
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 07.06.2024 13:28



Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
rozwaliło łożysko tylnej osi.. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2011 11:56
Posty: 114
Miejscowość: Wojkowice
Quad: EGL MAX 250
PostWysłany: 17.05.2011 17:54 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
Na razie nie będę zakładał tematu bo jeszcze się kręcą , ale jak je całkiem szlak trafi to na pewno coś z tym zrobię .
Idąc dalej w korespondencję na mojego malia
Cytuj:
Witam, jak łożyska zaczynają zgrzytać po 30 dniach to szczerze wątpię że wytrzymają jeszcze tydzień .
Czyli wygląda że tak naprawdę nie ma na nic gwarancji .


dostałem odpowiedz
Cytuj:
Proszę nie upraszczać pojęcia gwarancja . Otrzymał Pan jej zapis.
Szczerze wątpię , aby dokonywał Pan każdorazowo przed wyjazdem smarowania
tych łożysk, co jest Pana obowiazkiem jako użytkownika pojazdu.
Gwarancja jest na wszystko poza uszkodzeniami i wynikłymi z powodu zaniedbań
użytkownika pojazdu, którym niewątpliwie jest uszkodzenie łożysk stożkowych ,
przystosowanych do przenoszenia sił tysięcy kilogramów z każdej strony
łożyska.
Chrupanie tych łożysk nie oznacza ich zepsucia tylko być może zbyt dużego
luzu na tym łożysku.
Nie wiem czy Pan wie jak wygląda łożysko stożkowe, można ten luz wytracić
dokręcając śrubę.


Wniosek jest taki że smarujemy wszystko co 5-10 kilometrów :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.03.2011 18:03
Posty: 168
Miejscowość: W-aw Śl.
Quad: Lyda 203E-1(sport)
PostWysłany: 17.05.2011 18:47 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
Wiesz co to zapytaj tego sprzedawcę czy w samochodzie po skończonej jeździe wjeżdża na kanał by przesmarować np zwrotnice i czy przed rozpoczęciem każdej jazdy wykonuje czynności obsługowe polegające na sprawdzeniu poziomu płynów, oleju oraz sprawności oświetlenia :?:
Zapewne jak większość kupiłeś maszynę poskładaną i po przeglądzie zerowym więc to ich obowiązkiem było nasmarować wszystko a przy pierwszym planowym przeglądzie serwisowym wszystko po dociągać itd.

Jak masz kartę gwarancyjną to lepiej się z nią zapoznaj a później dochodź swoich roszczeń.


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 17.05.2011 22:43 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
Z tym tematem to trochę przeginacie. Uspokójcie się bo temat zostanie usunięty. Ostatnie ostrzeżenie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.02.2011 16:44
Posty: 28
Miejscowość: Kietrz-europa
Quad: EGL mad max 300
PostWysłany: 02.06.2011 11:04 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
szkoda że temat został zamknięty bo również miałem problem z gwarancją,łaskę wielką zrobił że uznał gwarancję i że wysłał mi część za przesyłkę którą musiałem zapłacić więcej jak reklamowana część.Pozdrowienia dla pana z Polic


Ostatnio zmieniony przez motas 02.06.2011 11:04, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.04.2011 14:53
Posty: 180
PostWysłany: 02.06.2011 12:42 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
nie powinieneś nic płacić za przesyłkę :!:
trzeba było nie odbierać paczki ,a sprawę zgłosić do federacji konsumentów...
toż to zwykły oszust jest i tyle ,dopóki pokrzywdzeni klienci nie dobiorą mu się do d.u.py
to będzie dalej to robił - ja na pewno u niego nie kupię


Ostatnio zmieniony przez qazi, 02.06.2011 12:42, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.05.2011 12:24
Posty: 20
Quad: MAD MAX 250
PostWysłany: 12.06.2011 20:48 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
TOMPL55 jak tam z Twoimi łożyskami ??
z tego co widziałem na zdjęciach to nawaliłeś smaru chyba na obudowę w której są łożyska
chciałbym uniknąć zatarcia łożysk ale nie wiem jak, żadnej kalamitki tam nie znalazłem.
Mam przejechane jakieś 50 km i ...... pytanie co dalej :( :( :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2011 11:56
Posty: 114
Miejscowość: Wojkowice
Quad: EGL MAX 250
PostWysłany: 13.06.2011 07:30 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
humi
Czasami poczytaj też trochę a nie oglądaj same fotki,
jak byś czytał to dowiedział byś się że właśnie w tym miejscu jest kalamitka, a to że wyciska czasami smar bokiem to chyba normalne.
Przesmarowałem i na razie jest OK, ale kilka dni temu zauważyłem że poluzowała się ta duża, aluminiowa, nakrętka, dokręciłam i na razie też OK .
Niestety po 300 km w każdej chwili coś może się odkręcić i jeżeli słyszycie jakiś niepokojący dźwięk to proponuję posprawdzać dokładnie co to zanim zgubicie np. koło


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.05.2011 12:24
Posty: 20
Quad: MAD MAX 250
PostWysłany: 13.06.2011 18:51 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
czytam, czytam gdyby nie to forum pewnie zajechałbym Quada w 1 dzień
zaglądałem k...... za tą kalamitką z każdej strony / co za chiński łeb fabrycznie montuje w takim miejscu /
problem w tym że nie mogę odkręcić 2 śrub od naciągu łańcucha i przesunąć osi tak żeby była widoczna.
Chyba zostanie fleks i wymiana śrub na polskie .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2011 11:56
Posty: 114
Miejscowość: Wojkowice
Quad: EGL MAX 250
PostWysłany: 13.06.2011 20:54 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
No niestety też nie wiedziałem na początku że ta kalamitka tam jest , bo oczywiście dystrybutor "kochany" nie pofatygował się o właściwą instrukcję obsługi do tego modelu .
I jak zwróciłem się o pomoc w związku z zgrzytającym łożyskiem usłyszałem że z winy użytkownika się to stało bo nie przesmarował, tylko szkoda że pier....ne chinole nie posmarowali w fabryce a ten mądrala z Polic nie poinformował o tym żeby najlepiej rozebrać wszystko i od podstaw poskładać, poskręcać i przy okazji posmarować.
Na szczęście po przesmarowaniu już nie zgrzyta , i większość łożysk można kupić na alegroszu , oczywiście nie chińskie.


 
Profil

Rejestracja: 08.06.2011 18:19
Posty: 68
Quad: eagle Lyda 250
PostWysłany: 14.06.2011 21:19 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
TOMPL55 napisał(a):
No niestety też nie wiedziałem na początku że ta kalamitka tam jest , bo oczywiście dystrybutor "kochany" nie pofatygował się o właściwą instrukcję obsługi do tego modelu .
I jak zwróciłem się o pomoc w związku z zgrzytającym łożyskiem usłyszałem że z winy użytkownika się to stało bo nie przesmarował, tylko szkoda że pier....ne chinole nie posmarowali w fabryce a ten mądrala z Polic nie poinformował o tym żeby najlepiej rozebrać wszystko i od podstaw poskładać, poskręcać i przy okazji posmarować.
Na szczęście po przesmarowaniu już nie zgrzyta , i większość łożysk można kupić na alegroszu , oczywiście nie chińskie.



Ja to z ta osią tylną to mam same kłopoty
jak nie ma hamulców , jak zakładam firmowe klocki i odpowietrzam to okazuje się ze tarcza krzywa i w ogóle luzy się porobiły
Próbowałem ja dokręcić dzisiaj ale ta śruba jest jakaś zastana
pozatym też mi zgrzyta ale w moim modelu chyba nie ma tam kalimatki

Pozatym kupiłem u niego ostatno ślizg łańcucha (miał wystawione 6 sztuk do Sporta)
to przysłał mi z Ruscha , jak napisałem że przysłał mi nie ten
to napisał żebym mu odesłał i mi kase zwróci (normalnie strata czasu i kasy)
jak tak dalej pójdzie to Quad nie wyjedzie z garażu w tym sezonie


Ostatnio zmieniony przez maciek-k_95, 14.06.2011 21:19, edytowano w sumie 1 raz

poprawiłem błędy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2011 09:02
Posty: 1
Miejscowość: Łomża
Quad: EGL Extreme 250 Lyda 203E-9
PostWysłany: 21.06.2011 17:21 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
TOMPL55 napisał(a):
No niestety też nie wiedziałem na początku że ta kalamitka tam jest , bo oczywiście dystrybutor "kochany" nie pofatygował się o właściwą instrukcję obsługi do tego modelu .
I jak zwróciłem się o pomoc w związku z zgrzytającym łożyskiem usłyszałem że z winy użytkownika się to stało bo nie przesmarował, tylko szkoda że pier....ne chinole nie posmarowali w fabryce a ten mądrala z Polic nie poinformował o tym żeby najlepiej rozebrać wszystko i od podstaw poskładać, poskręcać i przy okazji posmarować.
Na szczęście po przesmarowaniu już nie zgrzyta , i większość łożysk można kupić na alegroszu , oczywiście nie chińskie.

Witam
Też mam problem z łożyskami tylnej osi, byłbym wdzięczny jakbyś dał namiary gdzie można kupić jakieś lepsze nie te z Polic. W moim mieście niestety nie można takich dostać rozmiar 68/35 ( stożkowe ).
Z góry dzięki :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.05.2011 06:26
Posty: 23
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Quad: Eagle Rush 250cc
PostWysłany: 08.07.2011 07:21 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
Witam. Też niedawno kupiłem eagle rush'a i powiem Wam tak... Popierniczyłem gwarancję po przejechaniu 100 km, jak bym chciał wszystko oddawać na gwarancję to bym quada miał przed domem cały czas i patrzył aż korzenie zapuści, jestem w trakcie kilku przeróbek i modyfikacji, nie przejmuję się że stracę gwarancję bo ona by mnie więcej wyszła niż to jest warte. Jak jakaś część ma wadę fabryczną to jak dasz na gwarancję ( nie wiem co nawet ona obejmuje) to Ci przyślą tą samą część i problem będzie dalej występował. Lepiej zrobić kilka przeróbek i mieć problem z głowy na dłuższy czas i nie przejmować się czy dojedziesz do domu ... Ja nawet bałem się jeździć po lesie bo bałem się że jak mi się coś zepsuje to nie będą mieli jak po mnie przyjechać ;-D Pozdrawiam i łączę się z wami w żałobie tego quada :-D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.07.2011 18:46
Posty: 22
Miejscowość: Szczecin
Quad: Eglemotor Mad Max 250
PostWysłany: 15.07.2011 21:44 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
Gdzie jest ta pier………… kalamitka rozkręciłem śruby do napinania łańcucha i jej nie ma.
Może muszę coś więcej odkręcić ? żeby ją zobaczyć


 
Profil

Rejestracja: 23.11.2010 20:09
Posty: 340
Miejscowość: Lubuskie
Quad: Outlander 800 4x4
PostWysłany: 16.07.2011 22:31 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
viewtopic.php?f=177&t=42966

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą bo pierw Ciebie zniży do swojego poziomu póżniej pokona doświadczeniem"
http://www.drozda.zgora.pl


 
Profil WWW

Rejestracja: 12.07.2011 18:46
Posty: 22
Miejscowość: Szczecin
Quad: Eglemotor Mad Max 250
PostWysłany: 17.07.2011 12:51 
Re: rozwaliło łożysko tylnej osi..
Ktoś już pisał wcześniej ale przyznam mu rację co za chiński łeb wymyślił i umieścił kalamitkę w tym miejscu


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.