Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 22:37



Odpowiedz  [ 3695 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 247  Następna
Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.03.2012 18:14
Posty: 4
Quad: EGL 250
PostWysłany: 15.03.2012 19:54 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Marines Dzięki, oczywiście będzie nówka :) raczej nie przewiduje ekstremalnych wycieczek dla quada :) raczej jako rekreacja :)

A jak z płynami, filtrem powietrza itp?

ps. pytam ponieważ nigdy nie miałem styczności z motorem/quadem :) aby osobowe, busy i ciężarowe :D


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 15.03.2012 20:10 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Skoczekk

Głowy nie dam, że to przekaźnik, może być też zaśniedziały lub odłączony kabelek. :P
Co do płynów - było dużo o tym.
Olej lejesz 10W40 4T koniecznie motocyklowy, co do reszty to chłodziwo chłodzi i nie musisz go wymieniać :P
Filtr doglądasz, ewentualnie później czyścisz, wymieniasz, filtr oleju tylko się czyści, bo jest metalowy i nie wymaga wymiany, filtr paliwa najlepiej od razu wymień, polecam te co są pod nazwą "szklany filtr paliwa" na allegro, bo są świetne i rozbieralne. Resztę doczytaj, bo było :P

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.11.2010 20:09
Posty: 340
Miejscowość: Lubuskie
Quad: Outlander 800 4x4
PostWysłany: 15.03.2012 20:21 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Skoczekk napisał(a):
Marines Dzięki, oczywiście będzie nówka :) raczej nie przewiduje ekstremalnych wycieczek dla quada :) raczej jako rekreacja :)

A jak z płynami, filtrem powietrza itp?

ps. pytam ponieważ nigdy nie miałem styczności z motorem/quadem :) aby osobowe, busy i ciężarowe :D

Quad raczej się nie nadaje do rekreacji :lol: Na drogę za sztywny - trzęsie telepocze i przekaz drgań z kół na ramę jest ogromny.Brak wspomagania kierownicy wyklucza jazdę odprężającą. To maszynka do katowania, driftu, podjazdów na polach, szutrach, lasach wtedy są emocje. Ja osobiście kupiłem właśnie z myślą o takim rekreacyjnym podróżowaniu i po tygodniu miałem dość takiej nudy. Do tego są stworzone motocykle, samochody itd. Nie mam prawka na motocykl więc mówię kupię quada. ludziska się patrzą na mieście jak na kosmitę - policja jak zobaczy Ciebie od razu włącza koguty a co do homologacji i rejestracji jak wcześniej pisałem to każdy policjant może ją podważyć i zabrać za choćby brak kotwiczenia pasów bezpieczeństwa :wizi: bo w poj.sam.innym jest to wymóg :uśmiech: Jeżeli chcesz się polansować to sobie go kup jeżeli chcesz pojeżdzić turystycznie po drogach to zainwestuj w Kat A i motocykl. Teraz jak mówią Polak mądry po szkodzie - nie kupiłbym szosówki tylko wysoki teren. to jest oczywiście moja sugestia i nie każdy może się ze mną zgodzić....

ziomek0073 - próbnik albo lawo w gniazdo i sprawdź czy dochodzi prąd :| A później po nitce do kłębka :)

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą bo pierw Ciebie zniży do swojego poziomu póżniej pokona doświadczeniem"
http://www.drozda.zgora.pl


Ostatnio zmieniony przez Marcin1111111, 15.03.2012 20:21, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2010 20:39
Posty: 75
Miejscowość: Koniecpol
Quad: Eagle Farmer
PostWysłany: 15.03.2012 21:20 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Witam serdecznie

Czy ktoś z państwa wymieniał może zbiornik paliwa w Eagle Farmer? Może znacie jakieś zamienniki o większej pojemności. Wiem że w naszym quadzie jest mało miejsca, ale fabryczny zbiornik zaczął mi przeciekać przy kraniku i myślę o jego wymianie, tak więc była by to doskonała okazja do ewentualnego powiększenia ilości paliwa która można zalać.

Pozdrawiam
Daniel


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2010 08:56
Posty: 54
Quad: Eagle 250 Lyda
PostWysłany: 15.03.2012 22:38 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Idealne pytanie. Pytałem już o to samo wcześniej ale nie uzyskałem odpowiedzi, może teraz się uda.

_________________
Mały, słaby ale wariat .. !


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2010 16:48
Posty: 9
Miejscowość: Kraków
Quad: LYDA203E-2 (Farmer)
PostWysłany: 16.03.2012 09:27 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
kamiuch1990 napisał(a):
... polecam zębatkę od wsk ja przetoczyłem oryginał i skręciłem na śruby 6 10,9 twardości ...

Ile zębów ma ta od WSK?


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 16.03.2012 14:43 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
daniello396
Zbiornik będzie pasował od hsuna, ale jest tej samej pojemności. Ja właśnie na odwrót - mam w zondzie taki jak u Was, a oryginalnie w zondzie jest 10 litrów, niestety jest z 5cm wyższy, więc musiałbyś ciąć plastiki.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2011 19:13
Posty: 50
Miejscowość: Świecie/Brodnica
Quad: EAGLE RUSH 250
PostWysłany: 16.03.2012 18:52 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
FarmerBS

Ta zębatka ma 43 zęby


 
Profil

Rejestracja: 23.11.2010 20:09
Posty: 340
Miejscowość: Lubuskie
Quad: Outlander 800 4x4
PostWysłany: 16.03.2012 19:07 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
sawel22 napisał(a):
Idealne pytanie. Pytałem już o to samo wcześniej ale nie uzyskałem odpowiedzi, może teraz się uda.

Pod plastyki nie wiele Tobie wejdzie więcej a dół to już silnik :( Chodzi też o zmnieszenie masy a nie targanie 15litrów beny niepotrzebnie, przecież quad nie więcej pali niż 5l/100km kto więcej wytrzyma na quadzie wytelepotany niż 100km? Bo do mojego wchodzi 6,2litra :) Najprostszym sposobem jest wyspawanie odpowiedniego baku z blachy - czyli TIG w łapkę i rura blaszkę giąć :) Troszkę sarkazmu ale nie ma rzeczy niemożliwych często oglądam = Orange County Choppers tam robia cuda ;) A taki bak to prościzna - tylko gdzie go upchać?

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą bo pierw Ciebie zniży do swojego poziomu póżniej pokona doświadczeniem"
http://www.drozda.zgora.pl


 
Profil WWW

Rejestracja: 15.03.2012 18:14
Posty: 4
Quad: EGL 250
PostWysłany: 16.03.2012 20:24 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Marcin1111111 Każdy ma swoje zdanie, ja natomiast potrzebuje dobrego małego transportu po miejscach w których się poruszam. Co do rekreacji ( piachy, błoto, szutry ) mam to na co dzień ponieważ śmigam wywrotką 8x4 410HP :D więc praktycznie po co mi druga maszyna do tego samego :P


 
Profil

Rejestracja: 23.11.2010 20:09
Posty: 340
Miejscowość: Lubuskie
Quad: Outlander 800 4x4
PostWysłany: 16.03.2012 20:47 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Ja jeżdżę na ADR-ach też pow 10t i radzę nie warto kupować uliczniaka to zabawka na krótką metę. Mam terenowe auto ale to nie miało wpływu na wybór- nadal jest zaj...sta zabawa w terenie a ulica jest nudna i wytrzepie Ciebie ponieważ niskoprofilowe opony są twarde i szerokie wszystkie nierówności zbierasz - śruby się same odkręcają od drgań.... Ale wybór należy do Ciebie

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą bo pierw Ciebie zniży do swojego poziomu póżniej pokona doświadczeniem"
http://www.drozda.zgora.pl


 
Profil WWW

Rejestracja: 15.03.2012 18:14
Posty: 4
Quad: EGL 250
PostWysłany: 17.03.2012 20:50 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Marcin1111111 z niskimi profilami mam doświadczenie ponieważ miałem dwa auta na glebie :) quadzik bardziej potrzebny mi do poruszania się po małej miejscowości ( asfalt ). Dlatego nie chce skuterka bo połowa społeczności ma :D, a to jest coś innego :) brak wspomagania nie problem :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.11.2011 17:13
Posty: 6
Quad: eagle sport 250
PostWysłany: 18.03.2012 13:46 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Witam. mam taki problem w swoim eagle 250 przy ruszaniu szarpie i stuka czy może być to przyczyn zębatki lub łańcuch. łańcuch został już kilka razy naciągany i już prawie zakończyła się możliwość dalszego naciągnięcia?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2010 20:03
Posty: 110
Miejscowość: Frampol
Quad: Eagle Lyda 250 FARMER :)
PostWysłany: 18.03.2012 17:55 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Ale dokładnie gdzie stuka ?
Sprawdź czy ci się nie odkręciły śrubki w tylnej zębatce i przedniej.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2012 17:28
Posty: 387
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Outlander 800
Poprzednie quady: CF Moto 500,Grizzly 700
PostWysłany: 18.03.2012 18:00 
Re: Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
witam.przywitam się tu bo ktoś dobrze ukrył powitalnie i mimo że chwilę spędziłem na szukaniu to nie znalazłem wątku "dzień dobry".nowicjusz z Bydgoszczy wita wszystkich.

mam pytanie odnośnie Eagle 250 "przeprawówki":czy ten quad jest porównywalny wielkością z quadami o większej pojemności,czy jest to typowa zabawka.wyczytałem długość tego quada 180cm to chyba nie za dużo.
pytam o to bo mam prawie 2m wzrostu i nie chcę wyglądać jak diabeł na kombinerkach.podobnie jeżeli chodzi o moc silnika tu znalazłem info o 18KM to też nie wiele,ale zależy wszystko od przełożenia więc pytam czy 100 kilogramowy kierowca nie spowoduje że ten quad nie wjedzie pod niewielką górkę w lesie.jestem chwilę przed wciśnięciem kup teraz więc proszę o ewentualne sugestie i porady odnośnie sprzętu za podobne pieniądze.

dodam że mam już trochę latek,jeździłem głównie motocyklami różnymi 50-130KM i zdaję sobie sprawę że ten quad nie zrobi na mnie wrażenia jeżeli chodzi o przyspieszenie itd.ale nie o to mi chodzi.quadzik ma mi służyć do uprawiania czynnego wypoczynku z odrobiną wysiłku fizycznego.takie jest założenie,chyba że spodobają mi się cztery małe kółka i zdecyduję się na mocniejszy sprzęt.

ostatecznie czy kupować taki sprzęt "na próbę" czy jednak prazy moich gabarytach to niewypał?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3695 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 247  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.