Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 18:12



Odpowiedz  [ 3695 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 247  Następna
Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28.03.2010 07:30
Posty: 29
Quad: Eagle Motorsport Layda 203E-6
PostWysłany: 28.03.2010 21:34 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
dzisiaj troszke pojezdzilem orzelkiem i muszę powiedziec ze w tygodniu czeka mnie konkretny przeglad ponieważ zrobilem 100km i mialem kilka niedociagniec ;] jadac w nocy po szosie rozlaczyla mi się kostka od licznika i zgaslo wszelkiego rodzaju oswietlenie (wiem nie zaizolowalem kostek ale czekam na xenony i zrobię to za jednym razem po montazu), podczas tej samej podrozy odkrecil mi się wentylator wiec go odlaczylem i spakowalem do plecaka (najwidoczniej jakis maly chinczyk nie mial sily go dokrecic ;P ) wczoraj odnalazlem zrodlo dziwnego brzeczenia przy ekrecaniu na obroty, okazalo się ze przed chlodnica jest oslona z precikow i nie bylo 2 srubek wiec musialem dołożyć :P dzisiaj wymienilem przewod paliwowy i zalozylem filterek - kicha jednym slowem... brakowalo mu paliwa dusil się wiec wymienilem tylko werzyk i jest ok :] jutro Kupię olej do silnika i będę musial wymienic obecny seryjny bo szkoda silnika po tym co przeczytalem na forum co się tam znajduje ;/


co do oponek - tak jak kolega wyzej napisal. zastanow się po jakim terenie chcesz jeździć. ja mieszkam na wsi, mam pod nosem las przez który przebiega tor motocrosowy lecz pomimo tego i tak wybralem orzelka przystosowanego na szose. oponki 235/30/12


jeżeli kogos interesuje poszerzenie przodu w orzelku to niech da znac, zmierze u siebie dlugosci wachaczow i być może wystarczy wymienic w Waszych modelach od Lyda-y 203E-6 (szerokosci zewnetrzna z oponami 132cm) - przod szerszy niz tyl i to sporo.


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2010 19:54
Posty: 98
Miejscowość: Łęczna k/ Lublina
Quad: Can Am Outlander 800 2007
PostWysłany: 28.03.2010 23:36 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Kolego PPKSS4_ a co do tego xenonu to żarnik kupujesz H4 do lampy czy Ty masz może u siebie soczewki, i jak to jest z poborem prądu nie jest przypadkiem większy od zwykłej żarówki. Jak założysz ten xenon to daj znać co i jak. Jeszcze raz kolegom dziękuję za poradę w sprawie oponek. Jednak zdecyduje się na te szosowe.


Pozdrawiam dużo frajdy z jazdy życzę i jak najmniej tzw. dzwonów.Pozdrawiam Tomasz.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 22.07.2009 17:39
Posty: 96
Quad: Kymco MXU 500
PostWysłany: 29.03.2010 13:06 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
tomala993 napisał(a):
Kolego PPKSS4_ a co do tego xenonu to żarnik kupujesz H4 do lampy czy Ty masz może u siebie soczewki, i jak to jest z poborem prądu nie jest przypadkiem większy od zwykłej żarówki. Jak założysz ten xenon to daj znać co i jak. Jeszcze raz kolegom dziękuję za poradę w sprawie oponek. Jednak zdecyduje się na te szosowe.


Pozdrawiam dużo frajdy z jazdy życzę i jak najmniej tzw. dzwonów.Pozdrawiam Tomasz.


daj znac jaki xenon kupiles i jak po zamontowaniu

u mnie na probie przetwornica od renault oraz audi migaly i nie daly rady rozżarzyc łuku na zarniku


 
Profil

Rejestracja: 29.03.2010 16:23
Posty: 3
Quad: EAGLE 250 Lyda 203E-6
PostWysłany: 29.03.2010 16:51 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, mam takie pytanie czy po kupnie takiego quada http://moto.allegro.pl/item965056896_qu ... 2010r.html i po zmianie opon na takie jak tu http://moto.allegro.pl/item952634857_na ... _raty.html będzie taki sam jak na tym http://moto.allegro.pl/item952634857_na ... _raty.html

Jestem początkującym i nie mam żadnego pojęcia o quadach , a co sądzicie o tym modelu ??
http://moto.allegro.pl/item965056896_qu ... 2010r.html chce zarówno pojeździć po mieście jak i w terenie więc chce kupić koła z oponami w teren.Czy ta cena nie jest za duża ?? może by wyszło taniej jak bym wziął do terenu i kupił alumy ??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 29.03.2010 17:15 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Siemanko,
Zalezy jakie alofelgi chcesz ja tam posiadam Lyde 203-e ta mniej sportowa
Oba maja taki sam silnik itd, tylko ze ta drozszy ma wiecej bajerow....w tym moim zdaniem bardziej pokazowe alofelgi itd pozatym jest o duzo nizsza co będzie pewnie sprawiac maly problem w trakcie jazdy po terenie jeszcze zalezy jakim....zalezy po prostu od twojego gustu ja osobiscie bym kupil ten co mam czyli ten za 5 tys...chociaż rok temu sam go kupilem za 6.1tys :(
Drozszy zapewne jest bardziej stabilny...ponieważ jest szerszy no ale nizszy i tak można caly dzien wytykac wady i zalety obu modeli....W tym roku z czego patrzylem nasi mali przyjaciele z kraju ryzu dodali i pozmieniali pare drobiazgow do tego tanszego orla..np.napinacz lancucha itp. oraz daja wieksza gwarancje niz ostatnim razem...(24miechy)
Co do alofelg co nie wiem jakie chcesz kupić czy te same czy tansze czy drozsze takze trudno powiedziec czy Ci się oplaci...
Powodzenia w Zakupie ---Muziooorr :P

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.07.2009 13:47
Posty: 59
Miejscowość: Gdzieś w pomorskim
Quad: egle Lyda 203E-1
PostWysłany: 29.03.2010 18:11 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
mincia10 na Twoim miejscu bym brał 2 orła, gdyż jest to dosyć sprawdzona konstrukcja, może i ma mniej bajerów, ale w terenie jest to duży +. Wersja sportowa jest raczej do czystego lansu, w terenie prawdopodobnie będziesz wszędzie wisiał, co może Ci trochę w ramie narozrabiać. a jeżeli chcesz pół teren, pół szosa to oponki najlepsze by chyba były w tzw. przysłowiową "jodełkę", przez te terenowe więcej paliwa zeżre, a wyżej wspomniane spełnią Twje oczekiwania. No i na koniec cena 1,5 tys różnicy, zawsze tańszego możesz stiuningować i przerobić co nieco. Zawsze możesz też dokupić za to drugi zestaw kółek :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 29.03.2010 19:52 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
an0nimek zgadzam się z toba 100%.Sam mam tego tanszego i nie narzekam fakt ma pare pekniec i zadrapan ale z mojeje wlasnej glupoty lecz silnik nigdy mnie nie zawiodl :wizi:
Jestem zadowolony ze go kupilem lecz dopiero się dowiedzialem jak bardzo przeplacilem :x
1 rok temu zaplacilem 6.100zl :(( takze mincia10 bierz i baw się :D

-- dodano 29.03.2010 19:52 --

Witam ponownie koledzy
MAM BARDZO WAZNE PYTANIE:
czy po odkreceniu bagaznika te raczka z tylu co zostanie
uniemozliwia quadowi przewrocenie się do tylu podczas jechania na dwoch kolach ?
Bo mam zamiar sprobowac ale nie chce się polamac oraz uniknac wszelkich wiekszych kontuzji
zpowodu spadajacych na mnie 150kg. xD
dzięki Wam za pomoc :) proszę o szybka odpowiedz i może jakas fote lub link pokazujaca
to ponieważ jestem za granica i w Polsce będę dopiero na wakacje :(
Wtedy będę mogl sprobowac :wizi:

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 18:35
Posty: 447
Miejscowość: Bernau / Zgorzelec
Quad: noo, taki niczego sobie
PostWysłany: 29.03.2010 20:05 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
mincia10- Ten nowy orzel to nie typowy quad tylko tzw Strett Racer. Pojazd bardziej na miastowy deptak niz na teren. Tak jak pisali już koledzy wczesniej. Pojedziesz w teren i na pierwszym dolku wisisz . Ztego co widac na fotkach max 20 cm przeswitu. Na teren malo . Wmiescie jednak okaze się na pewno zwrotny dzięki niskiemu srodku ciezkosci (Stabilnieszy w zakretach). Na takich maszynkach niezle (wygodniej i bezpieczniej) się dryftuje.

_________________
odi profanum vulgus


 
Profil

Rejestracja: 06.07.2009 13:47
Posty: 59
Miejscowość: Gdzieś w pomorskim
Quad: egle Lyda 203E-1
PostWysłany: 29.03.2010 20:16 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
MuzeR grab bar uniemożliwi wywrotkę, chociaż jest on bardziej schowani niż w np. bashanie. Jak zaryjesz w ziemię to możesz najwyżej mocowania od bagażnika urwać.
Gdzieś widziałem dość ciekawe rozwiązanie, mianowicie przedłużenie ramy i dwie rolki na końcu. Przedłużysz sobie ile chcesz i nie podniesie Cię za wysoko a i uszkodzeń nie będzie, bo wszystko się będzie ładnie turlać. Dużo roboty by nie było jak masz chęci :D . Może zmontuje takie coś w wakacje, bo teraz zbytnio czasu nie ma.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 29.03.2010 20:32 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Emka dzięki za odpowiedz chodzi ci oto aby po prostu dospawac 2 rorki do konca grab bara?
trochę dziwnie to będzie wygladalo ale jak potrzeba to zrobię...tylko nie chce też aby byly durze slady po ich usunieciu bo nie chce zbytnio jedzic z dwoma pretami sterczacymi z tylu :)
Naprawde dzięki za rady i odpowiedz!
Pozdro, Konrad

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.07.2009 13:47
Posty: 59
Miejscowość: Gdzieś w pomorskim
Quad: egle Lyda 203E-1
PostWysłany: 30.03.2010 16:48 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Z tym spawaniem to nie za bardzo, bo lepiej nie ingerować w ramę jak nie trzeba ( nie jest to jakieś ważne miejsce ale zawsze ma swoje zadanie). Najlepiej pomyśleć i zrobić wersję przykręcaną. Zajmie to trochę więcej czasu, ale zawsze możesz zdjąć i bagażnik założyć (w 4 punktach opaski, bądź w 2 haki i w 2 opaski i nic tego raczej nie ruszy). Ja zawsze jak coś do orzełka dorabiam to zawsze przykręcane. Zamiast prętów lepsze będą calowniki, więcej wytrzymają, a rolki mogą być np. od deskorolki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 30.03.2010 18:33 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
an0nimek napisał(a):
(w 4 punktach opaski, bądź w 2 haki i w 2 opaski i nic tego raczej nie ruszy)

dzięki serdecznie za odp lecz moj muzg nie poja co chciales przez to wyrazic.Wybacz ale nie kumam :oops:
Jak bys mogl to proszę wytlumacz :P,z gory dzięki :^^D:
Pozdro,Konrad :wizi:

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.03.2010 07:30
Posty: 29
Quad: Eagle Motorsport Layda 203E-6
PostWysłany: 30.03.2010 20:59 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Koledzy wczesniej pisali z pytaniem na temat xenonow, kupilem bi-senony H4, mam lamy soczewkowe a reszta oswietlenia jest LED-owa wiec sympatycznie się prezentuje. xenony mialem już podlaczone ale jedna z przetwornic byla uszkodzona ;/ nie odpalala zarnika i wczoraj wyslalem a gwarancje - nowa a bubel (274zl) xenony pobieraja tylko 35w a nie 55/60W jak zarowni standardowe wiec nie ma o co się martwic ze uklad elektryczny będzie obciozony :)


wczoraj wymienilem olej i plyn chlodniczy, zlikwidowalem luzy w kolach na piastach i usunalem luz na adapterze zacisku tylnego hamulca bo mi pukal ;/ napommowalem amorki do 10 bar ale aby dostac się do tylnego musialem się narozkrecac plastikow ;] teraz moge powiedziec ze amorki dzialaja jak powinny.

co do filtra powietrza ... dobrze ze nie kupilem od CZ-ty bo mam u siebie calkiem inny :D widze ze w modelu 203E-6 zmodofikowano elementy o ktorych wspomniano na forum :) poza tym ze muszę jeszcze zaizolowac zlacza elektryczne :P

-- dodano 30.03.2010 21:58 --

mincia10 napisał(a):
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, mam takie pytanie czy po kupnie takiego quada http://moto.allegro.pl/item965056896_qu ... 2010r.html i po zmianie opon na takie jak tu http://moto.allegro.pl/item952634857_na ... _raty.html będzie taki sam jak na tym http://moto.allegro.pl/item952634857_na ... _raty.html

Jestem początkującym i nie mam żadnego pojęcia o quadach , a co sądzicie o tym modelu ??
http://moto.allegro.pl/item965056896_qu ... 2010r.html chce zarówno pojeździć po mieście jak i w terenie więc chce kupić koła z oponami w teren.Czy ta cena nie jest za duża ?? może by wyszło taniej jak bym wziął do terenu i kupił alumy ??




jeżeli chodzi o quada to wlasnie kupilem od Adama Szarmady z Rudy Ślaskiej (QUAD NA SZOSE) i muszę powiedziec ze spoko gostek. Quad ... naprawde ladnie się prezentuje i spelnil moje oczekiwania wizualne, co prawda jeżeli kupuje się nowego TRZEBA SPRAWDZIC WSZYSTKIE SRUBKI - SRUBECZKI !!! bo nie sa dokrecone :)


 
Profil

Rejestracja: 31.12.2009 14:56
Posty: 22
Miejscowość: Okolice Lublina
Quad: Lyda 203-e
PostWysłany: 30.03.2010 21:24 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
A ja w swoim orzełku mam znowu problem :(
Już nie będę wspominał o nie działającym liczniku bo tera mam większy problem
A chodzi o klin pod magnetem urwał mi się raz wymieniłem dziś na 2 odpaliłem go może z 3 razy i znów urwany klin


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.11.2008 02:09
Posty: 243
PostWysłany: 31.03.2010 09:04 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Szumcio
Klin ma być dobrej jakości dokręcony solidnie,musi też wytrzymać kręcenie rozrusznikiem.
Oczywiście jak kolega pisał bez luzu.Jeżeli jest wyklepane gniazdo to ja osobiście dorabiałem ręcznie z twardej stali.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3695 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 247  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.