Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 08:23



Odpowiedz  [ 3695 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 247  Następna
Eagle - szybkie pytanie, szybka odpowiedź. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.07.2009 17:39
Posty: 96
Quad: Kymco MXU 500
PostWysłany: 31.03.2010 12:33 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
[quote="PPKSS4_"]Koledzy wczesniej pisali z pytaniem na temat xenonow, kupilem bi-senony H4, mam lamy soczewkowe a reszta oswietlenia jest LED-owa więc sympatycznie się prezentuje. xenony mialem już podlaczone ale jedna z przetwornic byla uszkodzona ;/ nie odpalala zarnika i wczoraj wyslalem a gwarancje - nowa a bubel (274zl) xenony pobieraja tylko 35w a nie 55/60W jak zarowni standardowe więc nie ma o co się martwic ze uklad elektryczny będzie obciozony :)

z tymi xenonami wlasnie nie tak szybko
do rozruchu (zaplonu) potrzebuja wygenerowania iskry do zjonizowania gazu i ponad 1000V o ile pamietam pozniej dopiero zachodzi faza inicjacji z kontrola przeciazenia (wiec kiedy ze wzrostem temp schodzi rezystancja w dol pomiedzy elektrodami zarnika - schodzi napiecie do 85V i poboru mocy 35W. przy zasilaniu zmiennym czyli AC z f= okolo 400Hz. )

no ale jestem ciekaw czy ten zestaw ruszy co masz
daj linka od kogo kupiles i napisz jak już zadziala

link może być na priv


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2010 07:30
Posty: 29
Quad: Eagle Motorsport Layda 203E-6
PostWysłany: 31.03.2010 18:36 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Zann napisał(a):
Witam!
PPKSS4-kupiłeś od Adama Szaramy z Rudy Śląskiej chyba?



zgadza się wlasnie od tej osoby kupilem quada ( chyba zrobilem blad w literowce nazwiskka wiec z gory przepraszam)




co do xenonow wiem ze na rozruch (rozgrzanie zarnika) przetwornica wytwarza napiecie rzedu 23kV ale jak odpalilem xenony to jedna przetwornica dzialal normalnie a druga wcale


link do bi-xenonow

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=940496495


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 01.04.2010 01:10 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Witam All ,

Na poczatku wakacji zamierzam popracowac nad moim Orzelkiem czytalem forum do 32str czy jakos tak
I zrobilem mala liste.Moje pytanie jest takie czy ten tlumik http://moto.allegro.pl/item966498619_tl ... bejma.html będzie pasowal ??? I czy ktoś ma taki lub podobny? Jesli trzeba cos trzy nim robic powiedzcie co proszę..
Jesli cos przegapie co warto zrobic mowcie :P

kupić:
-Filtr powierza
-Tlumik
-Filter paliwa (powiedzcie jaki /nie mam pojecia)

Zrobic:
-Pompowac amorki sprezarka do 10bar
-Sprawdzic ta srubke przy gazniku
-Zamontowac tlumik i filtr
-Ustawic zbierznosc.
-Izolowac kable
-Napiac lancuch
-(Plyny mam wymienione)

Czy warto demontowac baganik?Co inngo warto kupić i wymienic ?
Zgory dzięki :)

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.08.2009 21:13
Posty: 9
Miejscowość: okolice OPOLA
Quad: Eagle Lyda 250E-1 2010
PostWysłany: 01.04.2010 23:03 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Witam wszystkich,
Mam pytanie które ktoś już zadawał ale nie znalazłem odpowiedzi - czy to normalne, że łańcuch trze o jakby gumowy ślizg na tylnym wahaczu? Ta guma szybko się zużywa i niedługo łańcuch dojdzie do wahacza. Dodam, że jest napięty.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.06.2009 15:44
Posty: 64
Quad: Eagle
PostWysłany: 02.04.2010 08:09 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Maczeta taki patent wymyślił konstruktor naszego quada...smaruj łańcuch specjalnym smarem do łańcuchów..i staraj się by łańcuch nie był za luźny..mam przejechane ponad 3600 km..i jeszcze się nie przetarło...Dzisiaj już jestem po jeździe próbnej-spawałem tylny wahacz-wzmocniłem go dokładając docięte z blachy 6mm uszy górnego mocowania tylnej osi....wygląda to bardzo solidnie...więc maszyna sprawna..i oby jak najdłużej..


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2010 07:30
Posty: 29
Quad: Eagle Motorsport Layda 203E-6
PostWysłany: 02.04.2010 21:56 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
MuzeR napisał(a):
Witam All ,

Na poczatku wakacji ...

kupić:
-Filtr powierza
-Tlumik
-Filter paliwa (powiedzcie jaki /nie mam pojecia)

Zrobic:
-Pompowac amorki sprezarka do 10bar
-sprawdzić ta srubke przy gazniku
-Zamontowac tlumik i filtr
-Ustawic zbierznosc.
-Izolowac kable
-Napiac lancuch
-(Plyny mam wymienione)

Czy warto demontowac baganik?Co inngo warto kupić i wymienic ?
Zgory dzięki :)


co moge podpowiedziec (caly post strone wczesniej), z filtrem paliwa bywa roznie, u mnie nie zdal egzaminu, zdlawil przeplyw paliwa ;/ filtr powietrza wymien badz kup plyn do filtrow powietrze (super sprawa), amorkow nie napompujesz sprezarka nawet do 4 barow ;] wlem kiedys sprawdzalem i nie ma szans. sa do tego pompki (pompki do amortyzatorow na allegro jak cos) posiadam taka i moge pompowac do 20 barow (mam teraz po 10 i jest rewelka) jakies 2 lata temu za pompke placilem 80 pare zlotych ale naprawde warto.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 02.04.2010 22:44 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Witam Kolegow,
Dziekuje ci PPKSS4_ za podpowiedzi.
Mam pytnko ponieważ pierwszy raz slusze o plynie do filtra powietrza 0_o i chcialbym
aby ktoś mi powiedzial do czego on wgl jest itd.
W sprawie pompki!
Znalazlem taka http://allegro.pl/item985220262_pompka_ ... 30bar.html
jest dosc szeroki wybor na allegro i chcialbym wiedziec czy to akurat to czego szukam :P

Wazne dla mnie pytanko:
Czy ten wydeszek będzie pasowal?? o_0 http://allegro.pl/item970324836_tlumik_ ... bejma.html
i czy będę mu sial kupić ta tzw...''przejsciowki''
nie wiem srednicy rury wydechowej orzelka a nie mam obecnie dostepu do pojazdu
proszę o odp. Jak ktoś ma jakis fajny tlumik który pasuje i jest w miare dobry proszę też pisac ale ten szczegolnie mi podoba lecz mam watpliwosci....
PLIS HELP! XD
Z Gorki Dziekuje

-- dodano 02.04.2010 22:44 --

AJJJ sory ale czegos zapomnialem ....;/
Czy ten seryjny tlumik jest jakis wgl szkodliwy dla silnika lub skraca jego zywotnosc cze poprostu się tlumik wymienia dla ''szpanu i dzwieku''?
proszę o odp. ponieważ nie chce kupywac na darmo innego za 125zl na Allegro...
(TEN POWYZEJ)
Jednak jesli cos szkodzi leczprzymula proszę pisac
Thx i Do popisania :)

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.02.2010 15:56
Posty: 14
Miejscowość: BYTOM
Quad: EAGLE Lyda 203E
PostWysłany: 03.04.2010 07:38 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
ja bym narazie na Twoim miejscu nie kupowal tłumika. Tłumik jest bardziej do szpanu booo ten co jest seryjnie too nie daje takiego dźwieku jak powinien być :) . Wyciąg ten seryjny tłumik i go wybebesz. Ja wyciolem tą środkową rureczke i wstawilem krótszą i z większą średnica , Chodzi jak powinien teraz :) a jaki klankkk mmmm.
Na odcieciu sobie Quadzik ladnie strzela i to cieszy ucho :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.03.2009 22:20
Posty: 60
Miejscowość: opole
Quad: Eagle 250
PostWysłany: 03.04.2010 07:53 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
MuzeR napisał(a):
Wazne dla mnie pytanko:
Czy ten wydeszek będzie pasowal?? o_0 http://allegro.pl/item970324836_tlumik_ ... bejma.html
i czy będę mu sial kupić ta tzw...''przejsciowki''
nie wiem srednicy rury wydechowej orzelka a nie mam obecnie dostepu do pojazdu
proszę o odp. Jak ktoś ma jakis fajny tlumik który pasuje i jest w miare dobry proszę też pisac ale ten szczegolnie mi podoba lecz mam watpliwosci....
PLIS HELP! XD
Z Gorki Dziekuje

Pisałem na 175 str. że ja mam taki tłumik. Trzeba dorobić przejściówkę bo jest za duży.


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2010 07:30
Posty: 29
Quad: Eagle Motorsport Layda 203E-6
PostWysłany: 03.04.2010 08:42 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
MuzeR jeżeli chodzi o plyn do filtrow jest to srodek który zwieksza lepkosc filtra i wychwytuje wszelkiego rodzaju pyly i zanieczyszczenia, stosowamy w silkniach 2T i 4T szczegolnie w motorach cross, enduro ale tutaj też jest to zalecane (1l kosztuje ok 50zl ale starczy Ci na rok ? dwa ? ) wystarczy ze zdemontujesz filtr polejesz go plynem (odrobinke) i wygnieciesz jak gabke a plyn sam się rozejdzie po calosci - nie zapomnij zalozyc jakies rekawiczki foliowej przy wciskaniu srodka w filtr bo strasznie się lepi :D pozniej filtr mozesz umyc w jakims plynie lub benzynie, wysuszyc go i ponowic namaczanie i tak co tydzien - dwa w zaleznosci od korzystania z orzelka.


być może komus wydaje się ze to bzdura ale to przez filtr powietrza dostaja się zanieczyszczenia do silnika a nam przeciez chodzi o utrzymanie kondycji silnika.


co do pompki to znalazles odpowiednia (ja kupilem znanej firmy Kellys jak jeszcze jezdzilem rowerem a teraz pompka się przydaje :) ), nie czytalem opisu ale jak widzisz jest ona MALA, dzięki temu tloczek może wtloczyc wiecej powietrza do zbiorniczka amortyzatora (kilki ccm) który jest malutenki a pelni duza funkcje :) najwazniejsza funkcje w pompce pelni zawor na koncu wezyka który przy wykrecaniu nie upuszcza powietrza - sprezarka ... nigdy nie nabijesz cisnienia, no ok nabijesz ale przy sciaganiu koncowki z wentyla spuscisz 60% nabitego powietrza ? sam sprawdzalem i moge powiedziec ze jest to wrecz niemozliwe bo nigdy nie zostanie w tlumiku (nabijamy powietrze aby wyregulowac tlumienie amortyzatora) wiecej jak 2-4 bary.


pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 03.04.2010 12:44 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
Heh dzięki WSZYSTKIM za rady i odpowiedzi :)
Trudno znaleźć mi taki plyn no ale poszukalem dzis i znalazlem takie cosik na allegro
http://allegro.pl/item961564536_plyn_do ... _road.html
Pise cos tam cos tam OIL takze nie wiem ale pisze ze do filtra powietrza :wizi:

Niestety mam jeszcze dwie rzeczy...ktorych do konca nie wiem jak zrobic...

1.Pod lewym blotnikiem jest mocowanie do bagaznika :( moj madry kolega podczas jazdy usiadl na samym bagazniku niewiedzac o tym dalem w deche i wyskoczylismy ok 3m ladowanie bylo ostre lecz uslyszalem pekniecie! Dojechalem do domu i co się okazalo mocowanie do bagaznika bylo 90stopni i byla srubka lecz teraz kat ma 90 stopni ale się wygielo w dol!ktoś ma może pomysl jak to odgiac probowalem mlotkiem lecz bardzo ciezko bo to przy samym mocowaniu?

2.Mam dwa pekniecia plastiku na blotniku oraz ten plastik pod siedzeniem! Do pekniecia doszlo w ni znanych okolicznosciach....Moje zadanie to kleic te blotniki lecz nie wiem czym narazie mam tasme ale to nie daje się dobrym rozwiazaniem na dluzsza mete. Chce to po prostu kleic na dobre....będę probowal pistoletem na klej ale mam watpliwosci co do tego ....jesli mial ktoś taka sytuacje lub wie albo ma pomysl jak to rozwiazac proszę o odpowiedz!

Dziekuje wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi lecz proszę o nastepne xD
Krzysztofie sorki ze nie spojrzalem ;p hmm ale ta przejsciowka co sprzawdca daje nie wystarczy? o_0

-- dodano 03.04.2010 12:44 --

SORKI ZA DLUGIE POSTY XD ALE MAM JESZCZE PYTANIE DO kosci_BTM oraz INNYCH!
Ehhh...bym chetnie to zrobil i zrezygnowal z tego tlumika ale NIE ZNAM dokladnie jak to się robi
na YT mi probowali wytlumaczyc i tutaj na str1 lecz po prostu NIE KUMAM :oops:

Jesli ktoś wie jak to proszę o dokladny opis jak to robic itd....Kumam ze niby się te rurki wywala ale jak? czym ? jak to wyglada? co pozniej ... czy trzeba go czyms wylozyc alb cos
Chcialbym instrukje jak to robic od pocztku do konca
SERDECZNIE DZIEKUJE :wizi:

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.10.2009 12:35
Posty: 169
Miejscowość: Krasnystaw
Quad: był...
Poprzednie quady: Eagle 250
PostWysłany: 03.04.2010 12:52 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
PPKSS4_ napisał(a):
2.Mam dwa pekniecia plastiku na blotniku oraz ten plastik pod siedzeniem! Do pekniecia doszlo w ni znanych okolicznosciach....Moje zadanie to kleic te blotniki lecz nie wiem czym narazie mam tasme ale to nie daje się dobrym rozwiazaniem na dluzsza mete. Chce to po prostu kleic na dobre....będę probowal pistoletem na klej ale mam watpliwosci co do tego ....jesli mial ktoś taka sytuacje lub wie albo ma pomysl jak to rozwiazac proszę o odpowiedz!

jedz go goscia co spawa plastiki typu zderzaki samochodowe, on zrobi to tak ze powinno się trzymac


 
Profil WWW

Rejestracja: 25.02.2010 15:56
Posty: 14
Miejscowość: BYTOM
Quad: EAGLE Lyda 203E
PostWysłany: 03.04.2010 14:54 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
MuzeR
no kolegoo wyciagasz caly tłumik wykręcasz go z opasem i obudowy ktora go trzyma. Zrywasz nity tylne te od oslony. Wycinasz tą rurke ze srodka kątówka. tylko mala tarcza i to jest do zrobienia.Wychodzi ci ta cala rurka. Wstawiasz 2 x wiekszą tylko musisz ją nawiercić w srodku tak jak ta stara była. to bedziesz kolego wiedzial oco chodzi boo ta stara jest identycznie nawierrcona. Pozniej wstawiasz spawasz ją zakladasz obudowe nity i masz tłumik gotoowy. Uwierz mi klank z tłumika po przeróbce jest *******. sam się zdziwilem bo myslalem ze bedize trzeba zmienic tłumik by nie był dziecinny dźwiek. ale ten co się zrobi po przeróbce naprawde daje radość słuchu. Teraz dopiero po przeróbce quad tętni zyciem. Jesli bedizesz mial inne pytania pisz na priv chetnie pomoge. Lub na gg 5566655 Pozdrawiam Adrian :)


kolego jeszcze jedno takie słowo i ban //maniek


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.03.2009 22:20
Posty: 60
Miejscowość: opole
Quad: Eagle 250
PostWysłany: 03.04.2010 16:23 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
MuzeR napisał(a):
Krzysztofie sorki ze nie spojrzalem ;p hmm ale ta przejsciowka co sprzawdca daje nie wystarczy? o_0

Nie, niestety nadal jest za duża.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2010 23:47
Posty: 18
Miejscowość: Mragowo/Piecki
Quad: Eagle Lyda 203e
PostWysłany: 03.04.2010 16:53 
Re: Eagle Lyda 203 E 250
EHH...tata mowi ze nie mamy zbyt czasu bawic się w takie rzeczy tylko aby polepszyc dźwięk...
''poprostu to jest zbyt czaso-chlonne'' :(

Sam nie mam zbyt mam mozliwosci ponieważ mam 13 lat! :szok:
AHHH i tato mowi ze plastiki sam naprawi xD takze mam to już z glowy...
PPKSS_4LUB ktoś INNY:
Wie ktoś jak się ten ''plyn'' do filtow powietrza nazywa o_0
Znalazlem cos takiego
http://allegro.pl/item961564536_plyn_do ... _road.html
ale jak pisalem to chyba ni to

MOJ GLOWNY PROBLEM TO!!! CZY SERYJNY TLUMIK SKRACA ZYCIE SILNIKA LUB SZKODZI QUADOWI W JAKI KOLWIEK SPOSOB ITD/ I CZY PRZY WYBEBESZENIU muszę SAM TA WIEKSZA RURKE ZROBIC ?? o_0

_________________
Pozdrawiam Wszystkich---MuzeR


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3695 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 247  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.