Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - EGL MAD MAX 250 - nie pali
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:48



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
EGL MAD MAX 250 - nie pali 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06.11.2018 10:21
Posty: 13
Imię: Damian
Quad: LTZ 400
Poprzednie quady: Bashan 250 / Shineray 250 / EGL Mad Max 300 / LTZ 400 .. ?
PostWysłany: 06.11.2018 11:20 
EGL MAD MAX 250 - nie pali
Witam serdecznie, piszę bo dostaję już gorączki jak wchodze do garażu a wiem ,że są tutaj ludzi, którzy mają pojęcie,
Problem wyglada tak:
Około 3 tygodnie temu znajomy podstawił mi swojego EGL'a na wymiane napędu i korektę luzów w zawiasie jako, że miałem kiedyś EGl to stwierdziłem ,że mu pomogę, Pojechałem quadem w teren sprawdzić jak się zachowuje i co trzeba poprawić, wróciłem i stiwerdziłem, że zanim wjadę do garażu t ogo umyje nie gasiłem quada tylko umyłem go ładnie z węża pod średnim ciśnieniem, wróciłem na podwórko i wstawiłem do garażu, przez okres 3 tygodni quad był nie ruszany ponieważ w przerwach miedzy obowiązkami wymieniałem napęd i drążki itp.
W miniony weekend skończyłem roobtę i chciałem zrobić jazdę próbną co się okazało .. lipa. nie Pali .
Wykręciłem świece, patrze nie ma iskry. Wymieniłem stacyjkę bo nie łączyła, kabel, świeca i cewka sprawna bo na moim quadzie iskrę ten zestaw ma . peknięty był główny bezpiecznik więc też go wymieniłem, przejrząłem wszystkei kostki, wszedzie jest prąd a iskry nadal brak.
Zauważyłem, że moduł miał na rogu małą dziurkę czy mogła ta msię dostać woda i uszkodzić moduł.
Do modułu wchodzą 4 kable a pinów jest 6 z tego na dwóch kablach jest prąd.
Czy ktoś ma jakieś sugestie gdzie szukać problemu ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam !

PS. Czy jest opcja podłączyć jakoś na krótko z ominięciem modułu ?


Ostatnio zmieniony przez PrezesMarian, 06.11.2018 11:20, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 06.11.2018 17:00 
Re: EGL MAD MAX 250 - nie pali
W celu znalezienia lub ustalenia braku iskry potrzebny jest miernik uniwersalny:

1. Na początek ustalimy czy do modułu zapłonowego dochodzi prąd 12V w tym celu:

* ustawiamy miernik na 20DCV;

* należy odłączyć od modułu gniazdo podwójne wiązki elektrycznej, do pinu DOLNEGO (najczęściej przewód czerwony/czarny), wsuwamy
przewód (czerwony) a (czarny) do masy, przekręcamy stacyjkę powinno się ukazać napięcie (faktyczny stan naładowania akumulatora);

* jeżeli miernik przy przekręconej stacyjce nie pokazuje żadnego napięcia, należy;

* sprawdzić na ciągłość przewód od modułu który idzie w stronę stacyjki.

* jeżeli po przekręconej stacyjce pojawi się napięcie 12V a iskry nie ma, przechodzimy do sprawdzenia modułu zapłonowego:

Moduł zapłonowy – miernik ustawiamy na ACV 20;
1.Odłączyć przewód najczęściej czarny/żółty lub od cewki wysokiego napięcia, jeden przewód miernika (czerwony) włożyć do wsuwki przewodu żółto-czarnego, drugi do masy, włączyć stacyjkę i kręcimy krótko rozrusznikiem, na mierniku ukaże się w sposób pulsujący wartość w granicach 14-16V – moduł jest OK., wtedy należy sprawdzić cewkę zapłonową:

Cewka zapłonowa - której sprawdzenie za pomocą miernika uniwersalnego sprowadza się do ustalenia rezystancji uzwojenia pierwotnego i wtórnego.;

Pierwotne – miernik ustawiamy na 200 Ω.
Jeden przewód miernika do (+) cewki, drugi do masy – wartość 03,2 Ω;

Wtórne – miernik ustawiamy na 20 K 1. Jeden przewód miernika do środka fajki lub bezpośrednio do przewodu, drugi do masy – wartość 4.04 Ω.

Jeżeli przyjmiemy że świeca zapłonowa została sprawdzona przez wymianę na inną i w dalszym ciągu nie ma iskry to przechodzimy do ostatniego pomiaru mianowicie do sprawdzenia Impulsatora:

Impulsator - miernik, ustawienie na 200 Ω lub ,,buzzer,,
Do przewodu niebiesko/żółtego lub niebiesko/białego w gnieździe wiązki elektrycznej wsuwamy przewód czerwony miernika – (przewód czarny miernika) wsuwamy do przewodu zielonego (masa), wartości od 104 – 152 Ω – impulsator jest OK., brak jakichkolwiek wskazań oznacza impulsator do wymiany.

Podsumowanie: cewka zapłonowa i impulsator, moduł zapłonowy wykazują się wartościami jak wyżej, iskra musi być !

PrezesMarian napisał(a):
Czy jest opcja podłączyć jakoś na krótko z ominięciem modułu ?
- Nie.........................

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


Ostatnio zmieniony przez george05, 06.11.2018 17:00, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 06.11.2018 10:21
Posty: 13
Imię: Damian
Quad: LTZ 400
Poprzednie quady: Bashan 250 / Shineray 250 / EGL Mad Max 300 / LTZ 400 .. ?
PostWysłany: 07.11.2018 18:24 
Re: EGL MAD MAX 250 - nie pali
Meega konkretna pomocna odpowiedź ! Oby więcej takich użytkowników,!
Serdecznie dziekuje :) Dziś siadam z miernikiem do quada i zobaczymy efekty :)

-- dodano 07.11.2018 18:24 --

Tak na szybko to wsadziłem nowy moduł i nic to nie dało , zauważyłem ze kostki wychodzące z wiązki od iskrownika są poizolowane grubo wiec zdjąłem te owijki i zwykła kontrolka chciałem sprawdzić czy jaki kolejek prąd się pokazuje, niestety na żadnym pinie z dwóch kostek nie pokazuje się prąd ani jak kręcę rozrusznikiem ani na samym zapłonie,
Czy to może być przyczyna ? Iskrownik ?
Dodam ze miernik będę miał dopiero jutro


Ostatnio zmieniony przez PrezesMarian, 07.11.2018 18:24, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 14.11.2018 09:11
Posty: 1
Imię: Michał
Quad: Egl 250
PostWysłany: 14.11.2018 09:13 
Re: EGL MAD MAX 250 - nie pali
Witam czy coś się wyjaśniło bo mam podobny problem i nie wiem od czego zacząć..


 
Profil

Rejestracja: 06.11.2018 10:21
Posty: 13
Imię: Damian
Quad: LTZ 400
Poprzednie quady: Bashan 250 / Shineray 250 / EGL Mad Max 300 / LTZ 400 .. ?
PostWysłany: 16.11.2018 10:03 
Re: EGL MAD MAX 250 - nie pali
Niestety.. miernika nadal nie mam, zamówiłem nowy bo chyba tego nie odzyskam,

Co do quada jedyne co udało mi się zrobić to podmienić impulsator, ale i tak nic to nie dało..
Ogólnie to może pokaże jak jest podłączony ten moduł zpałonowy bo tu jest jakas kombinacja :
Image
a tak wyglada miejsce łączenia tych kabli (niebieski i brązowy)
Image

Czy może tutaj nie ma jakiegoś błędu w podłączeniu ? jak to powinno wyglądać w oryginale ma ktoś fotkę podłączenia modułu ?

-- dodano 16.11.2018 10:03 --

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc chociaż zdjęciem z podłączeniem modułu ?


Ostatnio zmieniony przez PrezesMarian, 16.11.2018 10:03, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.