Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 11:28



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 19.11.2016 10:53
Posty: 2
Imię: Przemek
Quad: chinol Bashan 250
PostWysłany: 19.11.2016 11:53 
Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
Witam. Mam problem z moim chińczykiem, otóż po odpaleniu silnik nierówno pracuję zachowuje się dokładnie jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=r0N3KEe ... XAgl-fDEKo
W moim quadzie też nie mam filtra powietrza, gaźnik wyczyszczony, zawory ustawione i zamontowałem cały nowy zapłon.
Może ktoś z was wie co może być tego przyczyną? Byłbym bardzo wdzięczny, z góry dzięki.

_________________
drugstore-catalog.com


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.06.2015 10:11
Posty: 247
Miejscowość: Słupsk
Imię: Krzysiek
Quad: Warrior
Poprzednie quady: Made in P.R.C.
PostWysłany: 19.11.2016 17:59 
Re: Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
Hopek napisał(a):
też nie mam filtra powietrza


Bez filtra nie wyregulujesz gaźnika.
Gaźnik regulowałeś?
Długo jeździsz bez filtra powietrza?
Zawory jak ustawiałeś?
Jak dodajesz gazu to kopci?
Cały nowy zapłon, czyli?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2015 18:00
Posty: 435
Quad: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
PostWysłany: 19.11.2016 18:34 
Re: Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
moim zdaniem iglica ci nie opada po puszczeniu gazu, trochę tą linkę gazu masz zawiniętą i upchaną, rozkręć manetkę gazu czy tam błota nie ma i wyczyść gaźnik, załóż filtr powietrza, to podstawa!!!
ps. dokręć i sprawdź stan zbiorniczka z płynem hamulcowym...!!! lata jak stara k....wa, i jest pod kątem!!! Chcesz się zabić?

co Ty tam masz za wajchę nad biegami???????????


Ostatnio zmieniony przez Ori_2 19.11.2016 18:34, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil WWW

Rejestracja: 19.11.2016 10:53
Posty: 2
Imię: Przemek
Quad: chinol Bashan 250
PostWysłany: 19.11.2016 20:12 
Re: Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
Ucięło mi jedno zdanie, a mianowicie na filmie nie jest pokazany mój quad, jest to filmik z yt, po prostu mój zachowuje się tak samo. Mój quad różni się tylko tą dziwną wajchą, reszta jest taka sama.

Bez filtra jeździłem cały czas i któregoś razu w terenie zauważyłem, że wiatraczek mi nie działa i po powrocie się zrobiło zwarcie i nie miał iskry. Więc razem z tatą zrobiliśmy całą instalację od zera. Wymieniliśmy świecę, fajkę, iskrownik, moduł zapłonowy, no wszystkie części od zapłonu.
Z tego co wiem, to filtr wpływa na pracę silnika, ale nie w takim stopniu. Z resztą wcześniej bez filtra chodził dobrze.
Zawory były ciasno na początku, nic się nie ruszały ale tata wyregulował.
A co do kopcenia, to jest taka sprawa, że nie kopci, ale raz na jakiś czas, jak trzymam gaz na max'a to z wydechu ogień leci.
Iglica chodzi gładko, nic się nie zacina zero oporu.

_________________
drugstore-catalog.com


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.06.2015 10:11
Posty: 247
Miejscowość: Słupsk
Imię: Krzysiek
Quad: Warrior
Poprzednie quady: Made in P.R.C.
PostWysłany: 20.11.2016 08:25 
Re: Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
Hopek napisał(a):
Z tego co wiem, to filtr wpływa na pracę silnika, ale nie w takim stopniu. Z resztą wcześniej bez filtra chodził dobrze.


Dobre stwierdzenie, wcześniej pracował dobrze...
Jak można jeździć bez filtra? Przecież cały syf/kurz idzie na tłok. "Zaoszczędzone" 40zł kosztem remontu silnika.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 20.11.2016 13:17 
Re: Nierówna praca silnika - Kingway Bashan 250cc
Hopek napisał(a):
Może ktoś z was wie co może być tego przyczyną?
Jeżeli Twój silnik pracuje tak jak na filmiku, to tylko w tym przypadku wolne obroty są za niskie, powinny być ustawione w granicach 1300-1500±200/min.
Hopek napisał(a):
gaźnik wyczyszczony
Tej informacji nikt w ten sposób Tobie nie odbierze, napisz tylko dokładnie krok po kroku na czy to czyszczenie polegało (co było czyszczone), czy po czyszczeniu gaźnika a przed skręceniem pokrywy komory pływaka było coś, co i jak regulowane?, czy po odpaleniu silnika gaźnik został doregulowany jeżeli tak, w jaki sposób, czy po doregulowaniu gaźnika i jeździe próbnej został sprawdzony kolor świecy zapłonowej, skoro na maksymalnych obr. pokazuje się ogień, to pierwszy sygnał o niedoregulowanym gaźniku (skład mieszanki za bogaty) i nie tylko .

Piszesz, zawory wyregulowane, jaki jest aktualny luz obydwu zaworów?.

Odpowiadaj komunikatywnie, a nie wybiórczo, w innym przypadku ze swoim problemem pozostaniesz sam i nikt Tobie nie pomoże.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.