Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Shineray 150ST. "Lepsze" sprzęgło, olej, tuning. Pytania.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.04.2024 15:02



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Shineray 150ST. "Lepsze" sprzęgło, olej, tuning. Pytania. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11.06.2017 13:30
Posty: 1
Imię: Krystian
Quad: Shineray 150ST
PostWysłany: 11.06.2017 13:43 
Shineray 150ST. "Lepsze" sprzęgło, olej, tuning. Pytania.
Witam wszystkich.

1. Posiadam Quada Shineray 150ST no i niestety "zajechałem" w nim sprzęgło, widzę że na Allegro są wzmacniane wersje http://allegro.pl/atv-quad-150-automat-szczeki-sprzegla-tuning-i5968544378.html
Jednak nie wiem czy jest to coś warte? Montował może ktoś z Was? Oryginalne ma strasznie "biedne" okładziny.

Nie zależy mi na szybkości Quada.

2. Jaki olej najlepiej wlać do tego Quada? W instrukcji znalazłem że powinien być mineralny 15W40, wlany mam 20W50, oczywiście 4T. Myślicie że powinienem zmienić czy raczej nic się mu nie powinno stać?

3. Warto coś zmienić/poprawić w tym Quadzie żeby był sprawniejszy? Kusiło mnie poprawić dolot powietrza, odetkać wydech, ale nie wiem czy warto, nie chce też tymi zabiegami zajechać silnika. Chociaż w nim najsłabsze to chyba jest to pseudo sprzęgiełko odśrodkowe.



Quad ma 3 lata, na liczniku nie cały tysiąc kilometrów. (Sprzęgło zajechałem chyba ciągnąc przyczepkę), wygląda na to że się przegrzało podczas długiej wolnej jazdy, ale chłodzenie już poprawiłem montując wentylator przed "skrzynią biegów".

Dziękuje za rady.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.