Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [250] Shineray - problemy po remoncie.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 20:57



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
[250] Shineray - problemy po remoncie. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.04.2008 12:16
Posty: 66
Miejscowość: WWY
Quad: Shineray XY250STXE
PostWysłany: 21.04.2011 15:06 
[250] Shineray - problemy po remoncie.
Noszę się z zamiarem sprzedaży quada. Praktycznie po remoncie stoi i tylko miejsce zajmuje bo nie mam czasu na jazdę.
Ale chce zrobić kilka poprawek przed wystawieniem na sprzedaż.

Remont jaki miał to wymiana cylindra, tłoka i klawiatury zaworów.
Wymieniałem to ponieważ zaniedbałem regulację zaworów i porobiły się luzy, których nie można było inaczej zlikwidować. Przed wymianą słychać było pukanie w czasie pracy na luzie
Teraz pukania na luzie nie ma ale po dodaniu gazu słychać brzęczenie. Znajomi mi mówił, że to mogą być wyciągnięte (luźne) sprężyny w sprzęgle. Wcześniej tego nie słyszałem bo pewnie zagłuszało to pukanie. Nie znam się na mechanice więc czy to możliwe?

Drugi problem to:
W czasie zapalania gdy kręcę rozrusznikiem i w tym czasie przekręcę manetkę gazu to przestaje działać rozrusznik.
Czy to jest normalne? Nie jeździłem ponad rok i nie pamiętam czy tak miał od początku.
Oczywiście zapala bez gazu.

Trzeci to ssanie:
Zapalam go na ssaniu i musi tak chodzić aż się rozgrzeje. Jeżeli wyłączę ssanie po kilku min od zapalenia to gaśnie.

P.S. ile mogę ogólnie liczyć za taki sprzęt? Obecny przebieg 2300km, zmienione koła z felgami na 10" z tyłu i opony wanda(kostka), przednie opony oryginał ale już trochę zjechane.


Ostatnio zmieniony przez maciek-k_95 24.11.2011 16:30, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 21.04.2011 16:51 
Re: Shineray YX250stxe pare problemików
radam5 napisał(a):
Drugi problem to:
W czasie zapalania gdy kręcę rozrusznikiem i w tym czasie przekręcę manetkę gazu to przestaje działać rozrusznik.
Czy to jest normalne? Nie jeździłem ponad rok i nie pamiętam czy tak miał od początku.
Oczywiście zapala bez gazu.

Tak jest oryginalnie.
radam5 napisał(a):
Trzeci to ssanie:
Zapalam go na ssaniu i musi tak chodzić aż się rozgrzeje. Jeżeli wyłączę ssanie po kilku min od zapalenia to gaśnie.


To jest normalne i ma tak być.
radam5 napisał(a):
P.S. ile mogę ogólnie liczyć za taki sprzęt? Obecny przebieg 2300km, zmienione koła z felgami na 10" z tyłu i opony wanda(kostka), przednie opony oryginał ale już trochę zjechane.


Nie więcej jak 3500zł.


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2008 12:16
Posty: 66
Miejscowość: WWY
Quad: Shineray XY250STXE
PostWysłany: 22.04.2011 09:23 
Re: Shineray YX250stxe pare problemików
Pytanie jeszcze o czujnik poziomu paliwa.
Ogólnie to nie działa.
Ale jak ręcznie podniosę pływak to na wyświetlaczu poziom rośnie. Więc sam czujnik jest ok.
Wyjąłem cały czujnik. I pływak (ta bańka) nie jest uszkodzona.
Czy jest to możliwe, że się nasączył paliwem i jest za ciężki? Kupiłem drugi czujnik ale oczywiście jest inny i nie pasują otwory. Próbować przekładać sam pływak (bańkę) czy nie ma to sensu?


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 22.04.2011 13:01 
Re: Shineray YX250stxe pare problemików
To już lepiej przerób to mocowanie czujnika.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.