Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nietypowy brak iskry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 12:29



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Nietypowy brak iskry 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.06.2012 12:55
Posty: 2
Quad: 250 silnik atv
PostWysłany: 05.06.2012 13:18 
Nietypowy brak iskry
Witam na poczatek chciał bym się przywitać ponieważ jestem tutaj nowy, postanowiłem wpisac ten post tutaj bo widze ze potraficie odpowiedzieć na praktycznie kazde pytanie, a ja odpowiedzi szukałem tutaj w kazdym poście i nie znalazlem . Postaram się opisac problem mojego niby quada, ponieważ jest to silnik od quada 250 wydaje mi się ,ze od lifana, ale rama od crossa, Wiec tak. Motor kupiłem od goscia który sprowadza te motorki w kartonach, lecz można powiedzieć ze na nich dorabia, bo zajmuje się prowadzeniem salonu volkswagena, notor miał być na gwarancji poł roku, i tak było oddałem go 2 razy do niego ponieważ nie było iskry, za pierwszym razem to chyba tylko poruszał kablami ponieważ na drugi dzień znowu nie było iskry wiec odwiozłem go znowy tym razem, zrobił to trochę lepiej, jeździłem jakieś 2 miesiące, pewnego dnia wrociłem z "przejażdżki" był już wieczor wiec zapchałem motor do garazu na drugi dzień po powrocie ze szkoły chciałem się przewieźdź i lipa znowu nie ma iskry postanowiłem już niedawać go do goscia 3 raz bo widziałem ze on ma mnie i tego motoru już dość, dałem go do dobrego mechanika który robił przy takich chinczykach miał wszystkie zamienniki, schematy itp, po 3 miesiacach się poddał powiedział ze nie wie co to jest, no wiec przywiozłem go spowrotem, moj wojek który kiedys zajmował się motorami i elektryka (teraz ma swoja firme i jest mechanikiem samochodów i nie ma zbyt duzo czasu zeby to zrobić) popatrzył do niego pare razy podłaczył instalke według schematu, sprawdził kazdy kabel miernikiem i wszystko było w porzadku, lecz iskry nie było potem coś pozmieniał i iskra była ale taka mała że w dzień nie było jej widać a w nocy to ledwo ledwo, wiec teraz zwracam się z prośbą do was ponieważ motorek stoi już 6 miesiecy i nie gada nic a nic . I proszę niepisac odp tymu sprawdz swiece bo na świecy nawet nie sprawdzam tylko przez kabel od fajki, moduł jest nowy i sprawdzany pare razy czy się nie spalił. Z góry dzięki.
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.08.2011 12:57
Posty: 40
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Quad: Inny Bashan 250cc
PostWysłany: 10.06.2012 13:04 
Re: Nietypowy brak iskry
Mój quad też już stoi kilka miesięcy nie mogę się uporać z brakiem iskry :zalamka: Ale teraz na wakacje musi zagadać nie ma wyjścia :^^D: jedzie do elektryka :)

_________________
Kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz włączam silnik daje gazu za mną tylko kurz...


 
Profil

Rejestracja: 05.06.2012 17:54
Posty: 14
PostWysłany: 12.06.2012 18:06 
Re: Nietypowy brak iskry
cieszko powiedzieć na odległość. zacznij od poctaw naładowany akumulator, masa z akumulatora na rame , masa na cewke przewod wysokiego napieca ,fajka jeszcze morze być gdzieś zwarcie i jest zamało prądu na iskre


nie da się tego ot tak poprawić :D zmieniam na czerwono.... a autor niech się zastanowi dlaczemu :zalamka:

//Sanol


Ostatnio zmieniony przez Sanol, 12.06.2012 18:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 03.02.2012 19:17
Posty: 10
Quad: Kingway Traper 250
PostWysłany: 13.06.2012 13:15 
Re: Nietypowy brak iskry
U mnie miałem podobny problem, jak iskra była to słaba i co któryś raz. Wypnij moduł zapłonowy, i wszystkie piny przeczyść i pozaginaj kombinerkami, albo małym śrubokrętem, potem wepnij tak jak było i powiedz czy dało rezultat.


 
Profil

Rejestracja: 05.06.2012 12:55
Posty: 2
Quad: 250 silnik atv
PostWysłany: 16.06.2012 10:13 
Re: Nietypowy brak iskry
cross stoi u mechanika on powiedział, ze niektore cewki były wymieniane (najszybciej u tego z volkswagena) mówił zeby wymienic cały iskrownik z modułem pytałem się wojka to mówi zeby też tak zrobić, zobaczy mam zadzwonic do tego mechanika po połódniu i on mi powie jaki będzie tego koszt jesli drogi to sam to zrobię, spinki na module jak i moduł były wymienione ponieważ te kostki i 2 inne stopiło mi paliwo ktore wykapywało z rozkiwanego kranika (ciezko było się dostac do tego kranika aby bo przestawić)

-- dodano 16.06.2012 11:13 --

Problem rozwiazany okazało się ze iskrownik nie jest od tego motoru i niektore cewki nie były od niego, dobry elektryk wstawił kondensator aby było większe napiecie i iskra jest


Ostatnio zmieniony przez filakoss 16.06.2012 10:13, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.