Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zonda czy Bashan?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 02.05.2024 23:28

Regulamin forum


PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT ! ! !

W imieniu całego Mod Teamu proszę o właściwe tytułowanie tematów, chodzi o to, że tutaj mamy kilka pojemności silników, jeżeli zakładacie temat i dotyczy on problemu zatkanego gaźnika waszej 110-tki to tak nazywajcie ten temat w ten sposób:
[110] Zatkany gaźnik
Jeżeli zaś chodzi o 150-tkę to nazywajcie go w ten sposób:
[150] zatkany gaźnik

Czyli jak sami już wywnioskowaliście chodzi o nagłówek z pojemnością silnika na początku nazwy tematu :!:

Proszę się stosować do tej instrukcji.
stepien0601



Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Zonda czy Bashan? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.12.2008 15:02
Posty: 441
Miejscowość: Twardogóra
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 14.03.2009 11:31 
parar napisał(a):
Z tego co widzę większość baschanów wciąż żyje. Zresztą o jakiej konstrukcji by nie rozmawiać to kolosalne znaczenie ma sposób użytkowania sprzętu- jak kto dba tak i ma

parar trafiony zatopiony jak dbasz tak masz.Tak jest ze wszystkim czy to hulajnoga, rower, quad,motor, samochód.Ciągły tuning ;)Odpowiedź sama się nasuwa czy to LS,Honda ,Yamaha,Suzuki czy nasze tanie Bashany nie ma różnicy bo ważne , aby w domu po jeździe troszkę quadzika :kotek: pogłaskać i pooglądać wszystkie newralgiczne punkty :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=gaQDql_b ... annel_page


 
Profil

Rejestracja: 12.03.2009 13:20
Posty: 10
Miejscowość: bagna , błota i bezdroża
PostWysłany: 14.03.2009 11:32 
Synek napisał(a):
ja bym wybrał Bashana :) zamaist Zondy . Z takiego względu np . ze dostępność części jest bardzo duża :)

PS. sprzedam Bashana w Bardzo dobrym stanie :) prv



I widzisz tu jest właśnie błąd w myśleniu . Bo do Bashana trzeba szukać części na allegro , gdzie modeli jest kilka i często się nie natrafi na właściwą. W zondzie nie ma takiego problemu bo w zasadzie wszystkie części dostępne są u dilera lub importera a ceny są atrakcyjne.
Nie uważam że Bashan jest słabym modelem , ale ja osobiście też stałem przed dylematem tego wyboru "ZONDA CZY Bashan" . Wybrałem ZONDE i polecam ją każdemu.

Pozdrawiam wszystkich

_________________
UWAGA !!! QUADY SĄ WSZĘDZIE


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 14.03.2009 11:49 
off road napisał(a):
wszystkie części dostępne są u dilera lub importera a ceny są atrakcyjne.
Nie uważam że Bashan jest słabym modelem , ale ja osobiś

Ty tak masz nie znaczy ,że ktoś inny tak ma można trafić na dilera ,który po sprzedaży jedzie na urlop i go już nigdy nie zobaczysz

off road napisał(a):
Bo do Bashana trzeba szukać części na allegro , gdzie modeli jest kilka i często się nie natrafi na właściwą.

A czym się różni jeden Bashan od drugiegi oprócz tego ,że w catbier nie ma kalamitek? ale to chyba żadna różnica... :bezradny:

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 12.03.2009 13:20
Posty: 10
Miejscowość: bagna , błota i bezdroża
PostWysłany: 16.03.2009 09:26 
UUUUU
HIPON dla mnie to że nie ma kalamitek to jest różnica i to znacząca.
Ale dodam tylko iż różnią się materiałem z którego są wykonane elementy zawieszenia.
Są tam bodajże ze cztery rodzaje osi tylnych każda o innym wymiarze , jedne profilowane , drugie nie.
różne zębatki, różne piasty, różne instalacje elektryczne, różne tuleje, moduły.
Zwróćcie uwagę iż na rynku jest obecnie bardzo dużo podróbek Bashana , każdy "podobny" pojazd nazywa się Bashan i ma też taką naklejkę. Szukając quada w rozsądnych pieniądzach natknąłem się na kilka "okazji" i zalecam każdemu uważne przyjrzenie się quadowi .
Nazwa Bashan jest nazwą jaką używają importerzy do nazywania swoich modeli. Nie jest to marka i z tego co wiem nie jest to nazwa zastrzeżona , więc każdy może jej używać.

Fajnie by było rozwinąć ten temat bo dylemat przy zakupie pojazdu ATV spotyka chyba każdego.

_________________
UWAGA !!! QUADY SĄ WSZĘDZIE


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.07.2008 21:37
Posty: 161
Miejscowość: Mazowiecki
Quad: Bashan 200cc
PostWysłany: 16.03.2009 09:30 
off road napisał(a):
Są tam bodajże ze cztery rodzaje osi tylnych każda o innym wymiarze , jedne profilowane , drugie nie.
różne zębatki, różne piasty, różne instalacje elektryczne, różne tuleje, moduły.


śmieszne . :diabeł:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 16.03.2009 10:58 
Ja mam Zonde 150 i jestem super zadowolony. Co ciekawe licznik ciągle działa a słyszałem że bażanty mają licznik jednowyprawowy: z podwórka na drogę i z powrotem. Taka jest żywotność licznika w tym modelu.

Na temat przyspieszenia wystarczająco napisał kolega off road. Polecam z czystym sumieniem.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 07.07.2008 21:37
Posty: 161
Miejscowość: Mazowiecki
Quad: Bashan 200cc
PostWysłany: 16.03.2009 12:57 
Johny_Bit napisał(a):
Co ciekawe licznik ciągle działa a słyszałem że bażanty mają licznik jednowyprawowy: z podwórka na drogę i z powrotem. Taka jest żywotność licznika w tym modelu.



nie posiadasz takiego Bashana to się nie wypowiadaj . ja mam go rok i nie mam żadnego kłopotu . jak ktoś nie umie szanować to starczy mu i na jedną wyprawę . wszystko można zepsuć lub zniszczyć


:diabeł:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 17.03.2009 09:50 
Niestety ale liczniki w chińczykach to tragedia. Na zmianę nawalają czujnik albo zegary. Kolega ma i przestał inwestować w części do licznika a zaczął w nerwosol. To że Ty trafiłeś lepszą sztukę i Ci działa to masz szczęście. Poczytaj posty na temat licznika w bashanie a zobaczysz ile jest z nim kłopotów. Pojechaliśmy kiedyś z kolegą popykać w tenisa stołowego. zaczął padać deszcz i po tym incydencie licznik powędrował do krainy szczęśliwych elektronów. Tyle w temacie szanowania.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 12.03.2009 13:20
Posty: 10
Miejscowość: bagna , błota i bezdroża
PostWysłany: 17.03.2009 12:00 
U mnie nie występuje problem licznika bo go nie mam:)) ( wersja bez homologacji ) , słyszałem jednak że w wielu chińczykach szczególną uwagę trzeba zwrócić właśnie na "smarowniczki" napinacz łańcucha , drążki , przeguby , tylne zawieszenie itp. A wydaje mi się ( i mam nadzieje że u was też tak jest ) że ZONDA w tym kierunku zrobiła duży krok do przodu . A od kiedy Johny Bit wytłumaczył jak wygląda rozwiązanie napinania łańcucha zabawa jest jeszcze lepsza. Ja ważę 95kg i przy mojej masie zawieszenie jest bezawaryjne ( a to w chińskich quadach rzadkość ) , a próbowaliśmy jazdy we dwóch ( łączna masa ponad 180kg ) i też się nic nie działo . Wiadomo nie ma co przechwalać aby nie zapeszyć ale zrobiłem pare.....dziesiąt ładnych tras i jest dobrze.
Johny nie znam się tak na silnikach ale jestem ciekaw na czym polega fenomen jego mocy??
bo jest duża a automat jak dla mnie idealny.

_________________
UWAGA !!! QUADY SĄ WSZĘDZIE


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.03.2009 13:20
Posty: 10
Miejscowość: bagna , błota i bezdroża
PostWysłany: 17.03.2009 12:04 
Każdy broni swojego
Dodam jeszcze tylko iż zauważalnym jest w tym forum że każdy broni swojego. "SYNUŚ" broni Bashana bo ma takiego na sprzedanie , a użytkownicy Zondy opisują ją dobrze bo jest tego warta.
Wiadomo że każdy z tych quadów ma swoje plusy i minusy ale który ma czego więcej??

_________________
UWAGA !!! QUADY SĄ WSZĘDZIE


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 17.03.2009 14:16 
Johny_Bit napisał(a):
Poczytaj posty na temat licznika w bashanie a zobaczysz ile jest z nim kłopotów.

Zacznij od siebie :zły:

off road napisał(a):
Dodam jeszcze tylko iż zauważalnym jest w tym forum że każdy broni swojego

Ja nie bronie żadnego chinola i tu pytanie... ile masz przejechane? Skoro tak cudnie oceniasz jaka to ZONDA jest dobrym chińczykiem masz przejechane te 1500 km?

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 07.07.2008 21:37
Posty: 161
Miejscowość: Mazowiecki
Quad: Bashan 200cc
PostWysłany: 17.03.2009 14:23 
Johny_Bit ja to czytałem ! , bo na forum jestm od lipca 2008 . a Ty jestes na forum od 25 Lut 2009 !! więc , więcej przeczytałem . :zły: :zły: :zły:

co Do licznika .kolega trafił na zły model !! ja nie mam z nim problemu
:diabeł: :diabeł: :diabeł: :diabeł:


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.03.2009 13:20
Posty: 10
Miejscowość: bagna , błota i bezdroża
PostWysłany: 17.03.2009 14:32 
kolego hipon

hipon napisał(a):
masz przejechane te 1500 km?


wydaje mi się iż jedynym rozwiązaniem tego problemu jest porównanie ich w cięższych warunkach, więc może małe zawody? :D :D :D
Natomiast to że przejechałeś 1500km po drodze asfaltowej jak mniemam nie oznacza że jesteś kozak. ( nawiasem mówiąc ja mam przejechane więcej :lol: )
Pokaże CI dróżkę która ma 20km i boje się że będe musiał cię wyciągać :figielek:
A tak na poważnie : Jeździłeś na ZONDZIE ? bo ja bashanie tak i mam porównanie.
Ale nie warto się o to spierać . Niech każdy ma swoje zdanie.
Pozdrawiam RAJDERÓW ZONDY I Bashana RÓWNIEŻ

_________________
UWAGA !!! QUADY SĄ WSZĘDZIE


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 17.03.2009 16:36 
off road napisał(a):
Natomiast to że przejechałeś 1500km po drodze asfaltowej jak mniemam nie oznacza że jesteś kozak.

pfff dobre dobre :oczy:
Nawet się nie wysiliłeś ,aby dowiedzieć się w jakim jeżdżę terenie ,albo masz wade wzroku i nie możesz tego dojrzeć na moim avatarze :bezradny:


off road napisał(a):
Pokaże CI dróżkę która ma 20km i boje się że będe musiał cię wyciągać :figielek:

Z miłą chęcią po zmianie opon bym się sprawdził ,bo już kilka razy mnie Frontera wyciągnąć nie mogła Powiedz gdzie ta droga? :figielek:

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 12.03.2009 13:20
Posty: 10
Miejscowość: bagna , błota i bezdroża
PostWysłany: 17.03.2009 18:50 
hipon napisał(a):
zmianie opon


Ty opon w to nie mieszaj. :uśmiech:
:uśmiech: :figielek: :diabeł: :diabeł: :diabeł: :diabeł: :diabeł: :diabeł:

_________________
UWAGA !!! QUADY SĄ WSZĘDZIE


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.