Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - BS200S-3 - problem z prędkościomierzem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 17:21



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
BS200S-3 - problem z prędkościomierzem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 19.02.2017 16:23
Posty: 20
PostWysłany: 19.02.2017 16:37 
BS200S-3 - problem z prędkościomierzem
Witam
Mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że dzięki niemu uda się rozwiązać mój problem.
Otóż posiadam BS200S-3 na wale kardana i licznik nie pokazuje prędkości, wszystko inne działa bez problemu, każda kontrolka również świeci wtedy kiedy powinna. Odkręciłem czujnik śrubowy, który jest wkręcony w przekładnie kątową w tym modelu i ku mojemu zdziwieniu gdy przed czujnikiem szybko macham jakimkolwiek magnesem licznik pokazuje prędkość i w zależności od szybkości machania ona rośnie czyli połączenie czujnika z licznikiem jak i sam czujnik jest sprawny. Dokręciłem czujnik aż na kołach czułem lekki opór podczas kręcenia i cofnąłem go odrobinę czyli myślę, że przerwa wynosi około 1mm i niestety po wrzuceniu biegu licznik dalej wskazuje 0 km/h.
Jak mogę naprawić tą usterkę, co się mogło uszkodzić i gdzie szukać problemu? Nie wiem jak dokładnie wygląda magnes w przekładni, bo domyślam się, że jakiś być musi i jak jest tam zamontowany ale raczej tam trzeba szukać przyczyny skoro cała instalacja od czujnika do licznika jest sprawna?


Ostatnio zmieniony przez mrozilla 19.02.2017 16:37, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 19.02.2017 19:36 
Re: BS200S-3 - problem z prędkościomierzem
tak jak napisałeś instalacja licznika jest sprawna. problem leży po stronie magnesu a raczej jego braku.
po odkręceniu czujnika włóż jakiś metalowy przedmiot (śrubokręt) i wybadaj czy faktycznie się nie odkleiły.

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil

Rejestracja: 19.02.2017 16:23
Posty: 20
PostWysłany: 20.02.2017 09:42 
Re: BS200S-3 - problem z prędkościomierzem
Postaram się to zrobić, a czy właśnie w przekładni kątowej są zamontowane jakieś magnesy? Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnego schematu aby zobaczyć jak to wygląda. W środku nic nie rzęzi i nie stuka dlatego mało prawdopodobne wydaje mi się, aby magnesy się odkleiły. Raczej sądziłem, że jest tam po prostu frezowany wałek i czujnik zlicza frezy i tak właśnie działa, tylko wtedy musiałby być magnetyczny, a właśnie wiem, że są do kupienia czujniki niemagnetyczne i magnetyczne z magnesem, ale skoro w moim był niemagnetyczny to raczej taki powinien być? W przekładni jest jedne magnes czy więcej? Bo gdyby było kilka i chociaż jeden się trzymał to by prędkość była liczona tylko błędnie, a jest po prostu 0 km/h bez względu na prędkość.

EDIT

Faktycznie wyczuwalny jest magnes w miejscu po wykręconym czujniku, kręcąc kołem czuć jakby trzymał na zmianę mocniej/słabiej, na jeden obrót koła około 10 razy czuć taką zmianę. Jakieś sugestie co z tym dalej zrobić?

EDIT

Może czujnik działa, ale nie domaga? Może ktoś ma możliwość pomierzenia multimetrem sprawnego czujnika niemagnetycznego i pomiary porównam ze swoim?


Ostatnio zmieniony przez mrozilla 20.02.2017 09:42, edytowano w sumie 6 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 21.02.2017 00:31 
Re: BS200S-3 - problem z prędkościomierzem
niestety ja posiadam licznik KOSO i mam jeden magnes na zębatce.
szukałem w necie informacji na temat ale znalazłem jedynie czujniki, może słabo szukam a może jestem zmęczony.
[bmrozilla][/b] pozostaje Tobie rozebrać oś i sprawdzić czy może magnesy odpadły i poprzyklejały się do obudowy.
a może jakiś chińczyk zapomniał złożyć pierścień albo założył nie ten co trzeba.

tak czy inaczej życzę cierpliwości do Forum i pozdrawiam

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil

Rejestracja: 19.02.2017 16:23
Posty: 20
PostWysłany: 21.02.2017 10:06 
Re: BS200S-3 - problem z prędkościomierzem
No niestety chyba nie dużo użytkowników korzysta z tego forum, pomimo nie małej ilości praktycznie większość tematów nie ma nawet odpowiedzi...
Co do złożenia to raczej wszystko było po z tego co wiem licznik działał, zresztą ma nabite kilkaset km więc musiał działać i niedawno przestało liczyć. Chyba pierwszą rzeczą będzie sprawdzenie dla pewności nowego czujnika, bo może ten nie działa jak powinien, a raczej wątpię, że znajdzie się ktoś kto zechce pomierzyć swój.
Jeżeli to nie pomoże trzeba będzie rozebrać przekładnię tylko nie mogę znaleźć nigdzie zdjęcia tych magnesów jak one są to wałka przytwierdzone, wszędzie zdjęcia na schematach przekładni kątowej pokazują wałek z frezami, a żadnych magnesów jako część oddzielna nie występuje dlatego mnie to zastanawia.
Ogólnie przykładając przez otwór czujnika śrubokręt to wałka i obracając kołami praktycznie nie czuć nic poza tym, że wałek się obraca tzn. żadnych frezów czy jakichś właśnie magnesów co ileś mm. Ewentualnie to co czuć można porównać do pozostałości po tokarce takie bardzo delikatne rowki.
W razie gdybym musiał rozbierać przekładnie to zalać tam 80W90 GL5 czy jakiś inny olej?
Przy okazji zapytam czy do tego silnika będzie dobry olej półsyntetyczny 10W40 np. Castror Power 1?
I jeszcze kwestia filtra, jak w większości jest jest za śrubą spustową (taka metalowa siateczka)?


Ostatnio zmieniony przez mrozilla, 21.02.2017 10:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 83 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.