Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nie ma iskry.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 21:11



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Nie ma iskry. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.04.2017 22:15
Posty: 5
Imię: Dominik
Quad: 125
PostWysłany: 16.05.2017 19:31 
Nie ma iskry.
Witam, jadąc w niedzielną przejażdżkę napotkałem dużyyyy problem - pęknięty wahacz, oczywiście łańcuch spadł(silnik nie zgasł), więc próbowałem go założyć na pół zębatki i resztę ciągnąc go do tyłu, nagle silnik zgasł (może go "zadusiłem" - nie mam pojęcia).

Wymieniłem: świecę, przewód wn, fajkę. Sprawdziłem kable od cewki, odpadły, gdy ją odkręciłem - zrobiłem jak trzeba).

Próbowałem chyba wszystkiego i nadal nie ma iskry. Pomóżcie chłopaki, quad stoi od tygodnia w garażu.

Edit: Wahacz pospawany i dodatkowo wzmocniony.

W tytule tematu nie używamy słów pomocy, help, itp. //Nazir


Ostatnio zmieniony przez Nazir 20.05.2017 10:56, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 18.05.2017 16:55
Posty: 2
PostWysłany: 19.05.2017 08:34 
Re: Nie ma iskry!! Pomocy !
Zmierz rezystancję względem masy na kablu z paskiem niebieskim i czerwonym wychodzącymi z silnika. Kable mają być odpięte od modułu zapłonowego.

_________________
Sposoby na duży biust


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 19.05.2017 12:54 
Re: Nie ma iskry!! Pomocy !
W celu znalezienia lub ustalenia braku iskry potrzebny jest miernik uniwersalny:


Jeżeli przyjmiemy że świeca zapłonowa została sprawdzona przez wymianę na inną i w dalszym ciągu nie ma iskry to przechodzimy do:



* Cewka zapłonowa - której sprawdzenie za pomocą miernika uniwersalnego sprowadza się do ustalenia rezystancji uzwojenia pierwotnego i wtórnego.

Pierwotne – miernik ustawiamy na 200 Ω.
Jeden przewód miernika do (+) cewki, drugi do masy – wartość tu należy podać odczytaną wartość w Ω;

Wtórne – miernik ustawiamy na 20 kΩ. Jeden przewód miernika do środka fajki lub bezpośrednio do przewodu, drugi do masy – tu należy podać odczytaną wartość w Ω, brak jakichkolwiek wskazań ( obojętnie, na pierwotnym lub na wtórnym) oznacza że cewka jest do wymiany.

* Moduł zapłonowy – miernik ustawiamy na ACV20.
1.Odłączyć przewód żółto-czarny lub (pomarańczowy) od cewki wysokiego napięcia jeden przewód miernika włożyć do wsuwki przewodu żółto-czarnego, drugi do masy, włączyć stacyjkę i kręcimy krótko rozrusznikiem, na mierniku ukaże się w sposób pulsujący wartość, tu podać jaką wartość w V pokazuje miernik uniwersalny.


Jeżeli podczas sprawdzania modułu zapłonowego miernik nie pokazuje żadnych wartości a cewka wysokiego napięcia po sprawdzeniu (jak wyżej) jest sprawna, przechodzimy do następnego pomiaru mianowicie do sprawdzenia cewki zasilania kondensatora (prądowej) która znajduje się w statorze.

* Cewka Prądowa - miernik, ustawienie na 200 Ω lub ,,buzzer,,;

Przewód najczęściej czerwono – czarny do masy – wartości ok. 354 – 421 Ω – cewka jest OK., podawana wyżej zmierzona wartość rezystancji 193 Ω może być nie wystarczająca. brak jakichkolwiek wskazań oznacza cewka do wymiany, należy sprawdzić impulsator.

* Impulsator - miernik, ustawienie na 200 Ω lub ,,buzzer,, tu nie wykonano żadnego poprawnego pomiaru brak jakichkolwiek informacji i dlatego:

Do przewodu niebieskiego lub niebiesko/żółtego albo niebiesko/białego w gnieździe wiązki elektrycznej która łączy się z modułem wsuwamy przewód czerwony miernika – (przewód czarny miernika) wsuwamy do przewodu biało/zielonego lub zielonego (masa), należy odczytać wartość jaką pokazuje miernik ……….., brak jakichkolwiek wskazań oznacza impulsator do wymiany.

Podsumowanie: jeden z badanych powyżej uszkodzonych elementów, to podstawowa przyczyna braku iskry zapłonowej i w ten sposób należy jej szukać.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 15.04.2017 22:15
Posty: 5
Imię: Dominik
Quad: 125
PostWysłany: 24.05.2017 01:49 
Re: Nie ma iskry!! Pomocy !
Dowiedziałem się od znajomego mechanika, że na 95% jest to moduł. Wymienię i zobaczymy co z tego wyjdzie.

-- dodano 24.05.2017 01:49 --

Wymieniłem moduł i nadal nie ma iskry, miał ktoś podobny problem?


Ostatnio zmieniony przez ZjaranyClark, 24.05.2017 01:49, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.06.2015 10:11
Posty: 247
Miejscowość: Słupsk
Imię: Krzysiek
Quad: Warrior
Poprzednie quady: Made in P.R.C.
PostWysłany: 25.05.2017 10:28 
Re: Nie ma iskry.
ZjaranyClark napisał(a):
Wymieniłem moduł i nadal nie ma iskry, miał ktoś podobny problem?


Wyżej masz napisane krok po kroku co należy sprawdzać, sprawdziłeś?


 
Profil

Rejestracja: 15.04.2017 22:15
Posty: 5
Imię: Dominik
Quad: 125
PostWysłany: 25.05.2017 10:59 
Re: Nie ma iskry.
Prądy dochodzą do fajki, ale na świecy już nie ma, coś z masą?
Muszę poszukać miernik i sprawdzić...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 25.05.2017 11:26 
Re: Nie ma iskry.
Kolego nie szalej, żadne prądy nie dochodzą do fajki, tylko posiłkuj się instrukcją powyżej, zacznij oczywiście od znalezienia miernika, resztę już znasz.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.