Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Brak napędu 4WD
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 09:33



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Brak napędu 4WD 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.09.2014 09:56
Posty: 47
Imię: Michał
Quad: Sportsman 850Xp
Poprzednie quady: Suzuki Eiger, BF 750,Brute Force 750 EPS
PostWysłany: 28.02.2016 08:28 
Brak napędu 4WD
Wiam,

Mam proble z włączaniem 4WD . Dwa tygodnie temu rozleciała mi się blokada dyfra, potrzebna była naprawa i wyjęcie dyfra. Od tego czasu mam problem z właczaniem napędu. Do wczoraj jeszcze to jakoś działało bo napęd raz włączył szybciej a raz musiałem trochę pojeździć. Wczoraj wszystko jednak padło. Ciągle jest na 2WD i nic nie mryga. Od początku podejrzewałem przełącznik. Wczoraj jak jeszcze się włączało to próbowałem "rozruszać" przełącznik i po tym już wszystko padło.
Rozebrałm przełącznik, wyczyściłem wszystko ale nadal nic.
Sprawdziłem dzisiaj napięcia w/g serwisówki i coś mi się nie podoba.
W kroku 3 łącząc piny 9 i 10 po włączeniu zapłonu powinno być napięcie jak akumulatora, a u mnie jest ok. 4,6V.
Krok 5-sprawdzenie przełącznika.
U mnie na 2WD jest napięcie 4,6 ale na 4WD jest 0.
Jakieś pomysły??


 
Profil

Rejestracja: 13.12.2015 22:08
Posty: 93
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 28.02.2016 09:00 
Re: Brak napędu 4WD
Piszesz że załoczało Ci się 4x4 po jakimś czasie w czasie jazdy. Jeśli włączyło się 4x4 w czasie jazdy to mogłeś powalić silniczek od zmiany napędów. Chyba wiesz że zmianę napędów robi się na postoju?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.02.2016 12:45 
Re: Brak napędu 4WD
W Bf często padają acutatory. Jesteś pewien że jak zakładałeś silniczek to w odpowiednie ząbki trafiłeś? Nie wiem jak to wygląda w Bf ale w Kymco miałem taki właśnie problem ze nie zaznaczyłem sobie ząbków przy demontażu.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.09.2014 09:56
Posty: 47
Imię: Michał
Quad: Sportsman 850Xp
Poprzednie quady: Suzuki Eiger, BF 750,Brute Force 750 EPS
PostWysłany: 01.03.2016 09:00 
Re: Brak napędu 4WD
Gregor....
Oczywiście, że włączałem 4wd na postoju. Chodziło mi ,że przejeżdżałem dłuższy odcinek próbując co chwila włączać.

Możemy zamknąć temat bo walka z napędami została wygrana. Brak błędu na wyświetlaczu sprawił ,że szukałem problemu w instalacji. prawdopodobnie błąd na wyświetlaczu powoduje niesprawny potencjometr.
U mnie problemem okazało się odklejenie jednego z magnesów w stojanie silniczka w aktuatorze.

Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.