Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nie ma pełnej mocy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 17:30



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Nie ma pełnej mocy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2011 11:38
Posty: 111
Miejscowość: Warszawa
Imię: Adrian
Quad: Honda TRX 450r Sportrax
PostWysłany: 17.11.2012 11:49 
Re: Nie ma pełnej mocy
BadWolf napisał(a):
Progress napisał(a):
"Jasne w innych quadach jak TRX/YFZ wyjęcie kryzy bez regulacji/mapowania ma złe skutki " W moim TRX jest gaźnik więc nie ma co mapować. Więc nie wiem o czym Ty piszesz ?
Twój pierwszy mało uprzejmy akapit skierował bym więc raczej w Twoim kierunku...


Wróć do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem dla ułatwienia pogrubię i wytłumaczę:
TRX/YFZ
regulacji/mapowania
Teraz widzisz jasno i wyraźnie?
Do TRX odnosiło się słowo regulacja
Do YFZ mapowanie.
Ten pierwszy akapit był skierowany zarówno do Progress jak i user

Progress napisał(a):
Jak zwykle każdy ma swoją rację...
Oczywiście że nic nie trzeba...
Nie ma co dłużej tego ciągnąc bo zawsze z tego tasiemce powstają, kolega Szyczu musi w takim razie sam decyzje podją.
Temat wyciągania kryzy i regulowania sprzętu był wałkowany milion razy.
Szyczu odnośnie mapowania musisz zapytać BadWolfa ja nie będę bajek opowiadał ;)

Może jak zwykle Shelton rozstrzygnie ten spór...


Każdy szanujący się mechanik powie to samo co ja pisałem o ltr i cherry bomb poczytaj zagraniczne fora. Napisz do yoshimury napiszą Ci to samo, że cherry odblokowuje tuningowy moduł.
Pozdrawiam oczywiście serdecznie.


Na wtrysku to masz dopiero "R-kę" a Ty napisałeś "YFZ" wsadziłeś wszystkie do jednego "wora" więc jak widzisz czytam ze zrozumieniem a Ty jesteś nieprecyzyjny.

Jeżeli te warsztaty które masz na myśli szanują się tak jak Ty zdanie innych piszących na tym forum - patrz: moje zdanie to podziękuję.

Także Cię pozdrawiam.

Ps. Skoro już napisałeś co wiesz i pomogłeś na tyle ile miałeś wiedzy koledze to pozwól że skoro już zacząłem to ja skończę.

_________________
TranS-Squad Team


 
Profil WWW

Rejestracja: 28.01.2012 00:51
Posty: 6
Quad: Raptor 700
Poprzednie quady: LTZ k9
PostWysłany: 17.11.2012 13:10 
Re: Nie ma pełnej mocy
Yamaha produkuje YFZ na wtrysku od 2009 roku więc to chyba logiczne, że nie trzeba dopisywać R/EFI/After lift or whatever. Z każdym z kim rozmawiałem o YFZ nikt nigdy nie pomyślał o tym starym modelu tylko każdy o nowym bo on aktualnie jest produkowany.
Naprawdę gościu zaczepny nieźle jesteś BadWolfz tego co widzę jest z USA jako, że ma tą lokalizację wpisaną pierwszą możliwe, że zapomniał trochę języka a Ty się go czepiasz dosłownie wszędzie tam gdzie się da.

Progress napisał(a):
Jeżeli te warsztaty które masz na myśli szanują się tak jak Ty zdanie innych piszących na tym forum - patrz: moje zdanie to podziękuję.


Poza tym napisał chyba jasno:
Każdy szanujący się mechanik powie to samo co ja pisałem o ltr i cherry bomb
Miał na myśli tylko związane rzeczy z ltr/cherry bomb. Reszta jego postu w tym momencie traci na ważności. Naprawdę nie wiem czy Wy już teraz nic w tych szkołach się nie uczycie?

Progress napisał(a):
Ps. Skoro już napisałeś co wiesz i pomogłeś na tyle ile miałeś wiedzy koledze to pozwól że skoro już zacząłem to ja skończę.


Co skończysz? Twoje posty wprowadziły tylko mętlik na temat ltr. Może masz jako taką wiedzę, ale na pewno nie o tym sprzęcie. A żeby kwestionować takiego producenta jak Yoshimura to trzeba być niezłym ignorantem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2011 11:38
Posty: 111
Miejscowość: Warszawa
Imię: Adrian
Quad: Honda TRX 450r Sportrax
PostWysłany: 17.11.2012 14:43 
Re: Nie ma pełnej mocy
jatek napisał(a):
Yamaha produkuje YFZ na wtrysku od 2009 roku więc to chyba logiczne, że nie trzeba dopisywać R/EFI/After lift or whatever. Z każdym z kim rozmawiałem o YFZ nikt nigdy nie pomyślał o tym starym modelu tylko każdy o nowym bo on aktualnie jest produkowany.
Naprawdę gościu zaczepny nieźle jesteś BadWolfz tego co widzę jest z USA jako, że ma tą lokalizację wpisaną pierwszą możliwe, że zapomniał trochę języka a Ty się go czepiasz dosłownie wszędzie tam gdzie się da.

Progress napisał(a):
Jeżeli te warsztaty które masz na myśli szanują się tak jak Ty zdanie innych piszących na tym forum - patrz: moje zdanie to podziękuję.


Poza tym napisał chyba jasno:
Każdy szanujący się mechanik powie to samo co ja pisałem o ltr i cherry bomb
Miał na myśli tylko związane rzeczy z ltr/cherry bomb. Reszta jego postu w tym momencie traci na ważności. Naprawdę nie wiem czy Wy już teraz nic w tych szkołach się nie uczycie?

Progress napisał(a):
Ps. Skoro już napisałeś co wiesz i pomogłeś na tyle ile miałeś wiedzy koledze to pozwól że skoro już zacząłem to ja skończę.


Co skończysz? Twoje posty wprowadziły tylko mętlik na temat ltr. Może masz jako taką wiedzę, ale na pewno nie o tym sprzęcie. A żeby kwestionować takiego producenta jak Yoshimura to trzeba być niezłym ignorantem.


Adwokat ?
Wypowiedz się w temacie który poruszył Szyczu, używając argumentów opartych na konstrukcji i pracy danej jednostki a nie mi tu jakieś wywody i dyrdymały wypisujesz.
Nie interesuje mnie kompletnie twoja interpretacja słów poprzednika, nie wnosi ona także nic do tematu oprócz ilości znajdujących się w nim postów nie na temat.
O Yoshimurze nie wspomniałem nawet słowem...
Dziękuję ci zatem za podsumowanie mojej wiedzy i interpretację postu BadWolfa i odsyłam do innego tematu.

_________________
TranS-Squad Team


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2009 19:06
Posty: 63
Miejscowość: Skoczów
Quad: LTR450 07'
Poprzednie quady: LS250 / Raptor 350 06' /
PostWysłany: 18.11.2012 07:36 
Re: Nie ma pełnej mocy
Mam wrażenie, że jestem na "Onet-owym" forum ..... dajcie na luzzzz...
BadWolf, ten proces byl powolny, nie stalo się to na raz tylko stopniowo. Chyba nie ominie mnie wizyta u dobrego mechanika. Martwi mnie to czerwone kolanko... bo nagrzewa się jak tarcze w WRC-u...


Ostatnio zmieniony przez szyczu, 18.11.2012 07:36, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 18.11.2012 07:42 
Re: Nie ma pełnej mocy
Panowie, proszę o merytoryczne (na temat) wypowiedzi, a nie wzajemny zaczepki!
BTW według mnie, powtórzę, powodem czerwonego kolanka jest nieodpowiedni skład mieszanki, a dlaczego tak się stało zapewne napisze nam syczu jak zdiagnozuje to u mechanika. Na odległość to możemy tylko snuć domysły, a jeździć z takimi objawami się nie powinno.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez FIŚMAN 19.11.2012 07:13, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2012 20:00
Posty: 102
Miejscowość: USA/Katowice
Quad: MXR, TRX 450, LTZ L2, KFX 450, DS, RZR 4
Poprzednie quady: cała masa
PostWysłany: 18.11.2012 14:48 
Re: Nie ma pełnej mocy
Progress napisał(a):
O Yoshimurze nie wspomniałem nawet słowem...


Ale ja wspomniałem o ich zaleceniach a Ty to olałeś kompletnie dalej pisałeś, że każdy wie swoje itd.
Nie zamierzam już dalej się kłócić o jakieś ..., w razie jakichkolwiek wątpliwości radzę poczytać dokładnie o tym sprytnym urządzeniu tj. cherry bomb.

Teraz na temat:
Czerwone kolanko to zupełna norma. Dzieje się to tylko na biegu jałowym jak odpalisz quada i dasz mu czas na rozgrzanie? Jeśli tak to wszystko jest w porządku ogólnie jak już wiatrak zacznie chodzić to powinieneś zacząć jeździć lub zgasić. Te maszyny sporo ciepła generują kiedy chodzą na biegu jałowym. Jak jeździsz to chyba wszystko jest w okay z kolankiem, prawda? Zresztą dopóki quad Ci się nie przegrzewa wszystko jest w normie.

Zanim jeszcze oddasz do mechanika sprawdź czy cherry bomb jest dobrze zamontowany tak aby w czasie jazdy nie miał prawa się ruszać. Sprawdź również TPS czy jest prawidłowo zamontowany i spróbuj go zresetować.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2009 19:06
Posty: 63
Miejscowość: Skoczów
Quad: LTR450 07'
Poprzednie quady: LS250 / Raptor 350 06' /
PostWysłany: 18.11.2012 17:39 
Re: Nie ma pełnej mocy
a jak zreetowac TPS ? wystarczy wyjac wtyczke i na nowo wsadzic ??


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2011 11:38
Posty: 111
Miejscowość: Warszawa
Imię: Adrian
Quad: Honda TRX 450r Sportrax
PostWysłany: 20.11.2012 19:18 
Re: Nie ma pełnej mocy
BadWolf postanowiłem napisać do Yoshimury żeby wypowiedzieli się w kwestii o którą się tu spieramy. Po za tym sam mi to zasugerowałeś twierdząc że opowiadam bajki i jestem ignorantem.

Cytuję więc ich wypowiedź dla twoje informacji i reszty którzy biorących udział w tej "dyskusji"

The Cherry Bomb could not be adjusted. This item has been discontinued and is no longer available. If you are changing the air box and the exhaust " spark arrestor " you would need to fine tune the quad for best performance. We have a PIM-2 unit that will help to fine tune the quad.
Thank you.

Jaime Castro
Yoshimura R&D of America
5420 Daniels St Chino, CA 91710
(909)628-4722 ext. 447
www.yoshimura-rd.com


Myślę że ta informacja podsumowuje Twój zakres wiedzy w tym temacie jak i innych którzy podzielali twoją niepodważalną opinię.

Pozdro.

_________________
TranS-Squad Team


 
Profil WWW

Rejestracja: 28.01.2012 00:51
Posty: 6
Quad: Raptor 700
Poprzednie quady: LTZ k9
PostWysłany: 20.11.2012 22:32 
Re: Nie ma pełnej mocy
Gdy piszesz ich odpowiedź to powinieneś również napisać pytanie które zadałeś dla jasności.
Gościu Ci wyraźnie napisał, że nie produkują już CRBM, poza tym gdzie napisał, że musisz kupić ich pim2 lub inny kontroler? Jedynie zasugerował dla osiągnięcia jak najlepszej wydajności.
Jakbyś dobrze sformułował pytanie to by Ci odpisali odpowiednio.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2011 11:38
Posty: 111
Miejscowość: Warszawa
Imię: Adrian
Quad: Honda TRX 450r Sportrax
PostWysłany: 20.11.2012 23:18 
Re: Nie ma pełnej mocy
jatek napisał(a):
Gdy piszesz ich odpowiedź to powinieneś również napisać pytanie które zadałeś dla jasności.
Gościu Ci wyraźnie napisał, że nie produkują już CRBM, poza tym gdzie napisał, że musisz kupić ich pim2 lub inny kontroler? Jedynie zasugerował dla osiągnięcia jak najlepszej wydajności.
Jakbyś dobrze sformułował pytanie to by Ci odpisali odpowiednio.



Chyba ci jeszcze coś umknęło "If you are changing the air box and the exhaust " spark arrestor " you would need to fine tune the quad for best performance " Ślepy ?

"Jakbyś dobrze sformułował pytanie to by Ci odpisali odpowiednio"
Tu nie chodzi o to żeby manipulować pytaniem tak jak to sugerujesz !
Zawsze sam możesz napisać i pochwalić się jaka odpowiedź uzyskałeś więc oszczędź mi tych dyrdymałów.

Zobacz o od czego temat się zaczął, nie kompromituj się. Dla mnie temat jest zamknięty dla nie których białe zawsze będzie czarne bo w to wierzą mimo że mają dowód na to że jest inaczej.

Pozdro.

_________________
TranS-Squad Team


 
Profil WWW

Rejestracja: 28.01.2012 00:51
Posty: 6
Quad: Raptor 700
Poprzednie quady: LTZ k9
PostWysłany: 21.11.2012 00:47 
Re: Nie ma pełnej mocy
Gdzie ten dowód? Może przetłumaczę odpowiedź:
If you are changing the air box and the exhaust " spark arrestor " you would need to fine tune the quad for best performance
Jeśli modyfikujesz airbox i wydech powinieneś prawidłowo wyregulować quada dla maksymalnej wydajności.
Tyle to zalecenie.
Poza tym naprawdę jestem ciekaw co tam naskrobałeś w pytaniu. Tu nie chodzi o to, żeby manipulować poprzez odpowiednie użycie słów, ale o zapytanie konkretnie i na temat nie wystarczy jedno zdanie. Bo jeśli napiszesz jedno zdanie pewnie jeszcze ledwo zrozumiałe to nie oczekuj odpowiedniej odpowiedzi.


Ostatnio zmieniony przez jatek 21.11.2012 00:47, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 21.11.2012 08:16 
Re: Nie ma pełnej mocy
jatek proponuje żebyś zatem Ty do nich napisał, a nie zacietrzewiał się jak niektórzy prawicowi politycy wyznający zasadę: "widzę, ale nie wierzę - nikt mnie nie przekona". Nie chodzi o interpretację, a o wyjaśnienie tematu. Gdyż nie roztrząsamy to przyczyn "katastrofy smoleńskiej", a jedynie próbujemy sobie na wzajem pomóc.
Czekamy zatem na informację, którą Ty pozyskasz od Yoshi.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.