Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Eiger- gaśnie na wolnych
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 17:50



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Eiger- gaśnie na wolnych 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 28.07.2011 17:39 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
skończyło się na całkowitym demontażu gaźnika, rozebraniu, umyciu i ponownym złożeniu,
obroty wróciły do normy :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 28.07.2011 21:08 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Oto rozebrany gaźnik
Image
By waszamac at 2011-07-28 strzałeczką zaznaczyłem jedną z dysz którą też trzeba wykręcić i przedmuchać,nie żałować też powietrza w kanał pod nią,trzeba się kierować następującą zasada przy przedmuchiwaniu poszczególnych kanałów-
-przytykać otwory z których wylatuje zadane powietrze,szybko się wtedy okaże że kanały się rozdwajają i roztrajają i czasem trzeba użyć sporo palców żeby je poprzytykać,na zmiane oczywiście,żeby maxymalnie dobrze wyczyścić kanałki.
Image
By waszamac at 2011-07-28
na kolejnym zdjęciu czerwone strzałki od góry zaznaczają miejsca gdzie są zamontowane:
-śrubke składu mieszanki
-dysze układu wzbogacenia (nierozbieralna)
-dysza wolnych obrotów
-zawór iglicowy + gniazdo z sitkiem
Wszystkie te elementy zostały już wykręcone (oprócz dyszy wzbogacenia),wielka locha w środku komory pływakowej,to miejsce po dyszy głównej wraz z jej składowymi elementami.
Image
By waszamac at 2011-07-28
na tym zdjęciu zaznaczyłem spust paliwa z gaznika
Image
By waszamac at 2011-07-28
a oto i zawór iglicowy wraz z gniazdem,zaznaczyłem elementy na które należy zwrócić uwage
-powierzchnia stożkowa zaworka (musi być prawie perfekt)
-powierzchnia stożkowa gniazda w środku (jak wyżej)
-gumowa uszczelka,jeje nieszczelność będzie prowadziło do pernamentnie za bogatej mieszanki przy średnich i wysokich obrotach w szczególnosci(zbyt wysoki poziom paliwa w komorze)
-sitko,musi być czyściutkie
Image
By waszamac at 2011-07-28
kolejne elementy to element dyszy głównej "rozpylacz" i iglica .Od góry strzałkami zaznaczyłem
-segerek osadzony w odpowiednim rowku (powinien być środkowy,ale to zależy)
-maleńkie otworki w dyszy "rozpylaczu",otworki jak i dysza musi oczywiście być drożna
Na zdjęciu nie ma samej dyszy głównej,ale powinna być pod "rozpylaczem" do którego jest wkręcana,i jest to po prostu mosiężna śrubka z kalibrowanym otworkiem.
Image
By waszamac at 2011-07-28
a tu od lewej dysza wolnych obrotów, i następnie śrubka składu mieszanki,zaznaczona gumowa uszczelka jak i stożkowa część śrubki,musi być w dobrym stanie
Image
By waszamac at 2011-07-28
dla ciekawych górną strzałką zaznaczone zużycie,wyklepanie się przepustnicy podciśnieniowej,oczywiście takie samo zużycie jest w korpusie gaznika,rzecz prawie nienaprawialna.
Dolna strzałka wskazuje na membrane przepustnicy,która nie może być uszkodzona.
Image
By waszamac at 2011-07-28
a to plastikowy korpus w którym osadzona jest dysza "rozpylacz" (strzałka) a także przepustnica z zdjęcia wcześniej.Korpus należy osadzić widocznym na zdjęciu otworkiem w kierunku filtra powietrza.
Image
By waszamac at 2011-07-28
ważna rzecz,żeby za często nie rozbierać gaznika,dobry filtr paliwa.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.06.2009 09:02
Posty: 270
Miejscowość: Szczecinek
Quad: Arktyczny Kotek 2005 400cm
PostWysłany: 17.03.2012 17:08 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
podłącz się
w mojej 400-setce Arctic Catcie silnik jest ten sam co w Suzuki Eiger. a orientuje się ktoś czy rozrusznik też jest taki sam??
mam problem że się zacina więc pewnie szczotki do wymiany i nie wiem jakich szukać

_________________
było Eagle 203 jest Arctic Cat


 
Profil

Rejestracja: 30.04.2014 12:33
Posty: 1
Imię: Michał
Quad: Suzuki Eiger 400 LT-A 2007
PostWysłany: 30.04.2014 12:42 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Jak wyciągałeś gaźnik używałeś zacisków na wężyki czy zawór sam odcina paliwo i nie trzeba tego robić ? Mam podobny problem jak Ty, tyle że ja tak mam od zakupu. muszę jeździć na minimalnym ssaniu aby nie zgasł. Filtr powietrza jest ok. Mam dodatkowo parę pytań.

- czy od razu rozbierać gaźnik i czyścić czy też spróbować podkręcić minimalnie obroty i sprawdzić czy nie gaśnie bez ssania (dodam że z tłumika nie strzela - chyba że podkręcę mocno ssanie).
- czy w komorze filtra powietrza powinien być na dole otwór, czy też powinien być zakręcony zaślepką ( u mnie jest okrągła dziura).
- w prawym przednim kole mam mały luz gdy poruszam kołem w pionie - w poziomie tego nie czuć, są to drążki czy przegub ? ( czy mam coś z tym robić czy mogę do końca tego sezonu przejeździć z niewielkim luzem).

Pozdrawiam.
Michał


 
Profil

Rejestracja: 23.01.2017 13:41
Posty: 2
Imię: Dariusz
Quad: Suzuki Eiger (lt-f) 400 4x4
PostWysłany: 06.08.2017 19:48 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
__aNdRe
Witam, mam problem z Suzuki eigerem, quad nie pracuje na wolnych obrotach ciężko mu jest przeskoczyć z ok 2,3 tys obrotów do 5, i ma straszne wibracje na ramię, widziałem ze Pan pomógł jednemu właścicielowi tej pięknej maszyny wiec pisze do Pana


 
Profil

Rejestracja: 22.04.2024 08:15
Posty: 1
Imię: Zbigniew
PostWysłany: 26.04.2024 11:26 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
barabasz
Witaj Barabaszu, czy te zdjęcia z rozebranym gaźnikiem do Eigera byłyby jeszcze gdzieś dostępne?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.