Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Eiger- gaśnie na wolnych
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 18:26



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Eiger- gaśnie na wolnych 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 07.07.2011 23:48 
Eiger- gaśnie na wolnych
Koledzy proszę o radę co może powodować następujący objaw:
przy rozgrzanym silniku po zejściu z wysokich obrotów silnik gaśnie, odpala bez problemu na ssaniu i pracuje równo ale gdy zdejmę ssanie to znowu gaśnie . Jak dam trochę ssania to pracuje nie równo a przy dodaniu gazu potrafi strzelać . Quad to Suzuki Eiger z przebiegiem 2700 km. około 200km. przejechane po wymianie oleju i czyszczeniu filtra. Nigdy nie zalany wyżej niż do kół.
Problem pojawił się podczas ostatniej jazdy, trochę po wodzie (takiej do3/4 koła) po wyjechaniu z wody było OK' dopiero po szybkim odcinku tak około 1km wystąpiły takie objawy.
Spuściłem paliwo i nalałem świeżego z dodatkiem preparatu wiążącego wodę , maszyna odpaliła bez problem , silnik złapał temperaturę, pracował ładnie na wolnych, ale znów po przejechaniu szybkiego odcinka jak się zatrzymałem zgasł. Odpala na ssaniu i pracuje ale jak zdejmę ssanie to zgaśnie.


 
Profil

Rejestracja: 16.05.2011 08:14
Posty: 143
Miejscowość: Warszawa
Quad: Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 08.07.2011 13:08 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Cześć Kolego, na 90% zasyfione dysza wolnych obrotów, ale sprawdź wcześniej jakość paliwa - zakręć kranik na ssaniu niech pochodzi aż zgaśnie i daj mu trochę lepszej wachy. Nie musisz zlewać paliwa ze zbiornika daj mu się napiś z plastikowej butelki, tylko pamiętaj o grawitacji, zrób dziurkę w kapslu i tam wepchnij rurkę. Po wszystkim daj znać jak poszło :)

-- dodano 08.07.2011 14:07 --

Acha jeszcze jedna mała uwaga, zdejmij jeszcze na chwilę filtr powietrza i spróbuj go normalinie odpalić, jak jest bez zmian to zrób tak jak Tobie pisałem powyżej.


Ostatnio zmieniony przez Fereiro 08.07.2011 13:08, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 08.07.2011 16:24 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
a wiec tak to wygląda:
czy z fitrem czy bez nie ma różnicy czyli chodzi na ssaniu a bez ssania gaśnie ,
patent ze świeżym paliwem w butelce - jak wyżej,
natomiast zaobserwowałem taką sytuację: są momenty że jest OK' pracuje ładnie bez ssania, wolne obroty w normie, ale jak go trochę przegazuję i potrzymam na obrotach to po puszczeniu gazu zgaśnie, dam ssanie -odpali bez problemu, ale przy dodawaniu gazu potrafi strzelać. Sytuacja powtarza się czyli za kilka chwil znów pracuje na ładnie wolnych a po kilkukrotnym przegazowaniu zgaśnie.
Jeśli to dysza wolnych obrotów do czyszczenia to gdzie się znajduje i jak się do tego zabrać?


 
Profil

Rejestracja: 16.05.2011 08:14
Posty: 143
Miejscowość: Warszawa
Quad: Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 11.07.2011 11:03 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Nie widze innego wyjścia tylko rozebranie gaźnika i wyczyszczenie, Nie miałem do czynienia z gaźnikiem od Eigera ale wszystkie działają na takiej samej zasadzie, tak więc dysze wolnych obrotów i dysza obrotów wysokich są tam gdzieś w środku i mają kolor złoty. Jak wykręcisz gaźnik to staraj się go rozłożyć na części jeśli nie jesteś pewien, że właściwie złożysz go z powrotem to rób przy rozbieraniu zdjęcia, a jeśli w ogóle nie czujesz się na siłach żeby to zrobić to podjedź do jakiegoś serwisu który zajmuje się motocyklami.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 11.07.2011 17:58 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Witaj,

takie problemy jak opisujesz w Eigerze miałem już kilka razy. W każdym przypadku powód jest taki sam - syfek w gaźniku. Problem występuje zazwyczaj po szybkich odcinkach. Na początku zawsze stosuje taki patent, że spuszczam paliwo z pływaka odkrecając śrubkę na dole gaźnika. Widać ją od strony szarpanki. Następnie załączam ssanie i dodaje gaz na maksa po czym puszczam i tak w kółko - chodzi o to zeby postrzelał sobie z wydechu. Jeśli po chwili takich prób problem nie ustąpi to syf w dyszy jest raczej zbyt duży i nie zostanie przeciągnięty przez dysze. Wówczas musisz wyczyścić gaźnik. Robiłem to 4 dni temu ponieważ miałem problem identyczny do Twojego - pełno syfu w pływaku.

1. Ściagasz siedzenie
2. Demontujesz boczne plastiki - te na wysokości kolan (najlepiej obie strony)
3. Ściągasz dolot do airboxu
4. Demontujesz wajchę zmiany biegów
5. Ściagasz osłonę baku

a to wszystko po to żebyś miał łatwy dostęp do gaźnika. Jak już pozbędziesz się wszystkich plastików bedziesz widział gaźnik jak na dłoni - od strony cylindra jest jeden króciec i od strony filtra powietrza drugi. Sprawdź aby kranik nie był w pozycji PRI. Spuść paliwo z pływaka (śrubka o której pisałem wyżej). Oba krocce są przymocowane do gaźnika na metalowe opaski zaciskowe. Ja proponowałbym poluzowanie śrubek (dość mocno ale tak żeby nie rozpiąć opasek) i wyciągnięcie gaźnika z obu krocców.
Gaźnik będzie trzymał się nadal na linkach, węzykach itd. ale nie stanowi to problemu gdyż spokojnie można go przyciągnąć do siebie (najłatwiej od strony szarpanki) i trochę "wykrećić" tak aby widoczny był dół gaźnik i 4 śrubki trzymające komore pływakową. Odkrecasz 4 śrubki i widzisz na samym środku wkręconą dyszę główną - wykrecasz śrubokrętem i przedmuch.ujesz bądź drucikiem cieniutkim przepychasz ewentualny syf. Następnie należy umyć komorę pływakową aby na jej dnie nie było innych syfów i wszystko ładnie skręcasz. Zakładasz króćće - UPEWNIJ się że gaźnik odpowiednio szczelnie w nie wszedł, dokrecasz opaski, kranik w pozycje PRI, zakładasz dolot airboxu i możesz odpalac.

Powodzenia


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 11.07.2011 21:23 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
dzięki za "opis działania" , jutro od rana się za to zabiorę,
natomiast czy dysza główna jest wkręcona "do końca" czy do jakiegoś momentu ?


Ostatnio zmieniony przez timi1, 11.07.2011 21:23, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 11.07.2011 22:32 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Cytuj:
natomiast czy dysza główna jest wkręcona "do końca" czy do jakiegoś momentu ?


Do końca...wkrecajac jak poczujesz opór dociągasz tylko trochę mocniej i będzie git.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 12.07.2011 21:49 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Wielkie dzięki __aNdRe
powalczyłem dziś z tematem i wygląda, że jest OK'. Co prawda testowałem quada tylko w garażu i kilka razy na prostej po ulicy ale ładnie schodzi z obrotów i trzyma wolne. Gruntownie przetestuję pod koniec tygodnia w terenie.
Wykręcałem i przedmuchiwałem tę dużą ,złotą ,środkową a od czego jest ta mniejsza złota dysza ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 12.07.2011 23:10 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Nie jestem specjalista ale wg. mnie to dysza wolnych obrotów :) Ciesze się, ze pomogło. Miałeś jakieś syfy w dyszy i komorze pływakowej?


 
Profil

Rejestracja: 16.05.2011 08:14
Posty: 143
Miejscowość: Warszawa
Quad: Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 13.07.2011 07:55 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Miłego śmigania :) dobrze, że _andre trafił na Twój post. Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 13.07.2011 09:20 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
W dyszy akurat paprochów nie było, w słoiczku z paliwem które zleciało z komory pływaka trochę jakiś drobinek ...ale nie jestem do końca pewien czy to wyleciało z gaźnika czy już tam były :) .
Jak odkręciłem dyszę to ze środka wysunęła się jeszcze taka złota tulejka ?
A powiedz czy jak czyściłeś gaźnik w swojej gadzinie to wyciągałeś iglicę ?


 
Profil

Rejestracja: 16.05.2011 08:14
Posty: 143
Miejscowość: Warszawa
Quad: Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 13.07.2011 09:41 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Jeśli o mnie chodzi to moim G450 jeszcze tego nie robiłem sprzęt mam świeży więc jeszcze nie było takiej potrzeby.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 20.07.2011 23:41 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Nie wyciagalem iglicy bo wole nie rozbierac samemu gaznika na części pierwsze. Podobno nic trudnego ale pamietam jak kiedys dawno temu jeden rozebralem i pogubilem jakies srubki :wizi: takze raz na jakis czas oddaje na gruntowne czyszczenie do mechanika.

p.s. i jak po testach? wszystko ok?


Ostatnio zmieniony przez __aNdRe, 20.07.2011 23:41, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2008 12:22
Posty: 366
Miejscowość: Pruszków
Quad: kaman 570 max
Poprzednie quady: Eiger , X8
PostWysłany: 21.07.2011 11:25 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Niekoniecznie OK' ,trochę pojeździłem było dobrze ( pod górę, w dół szybko i wolno, wyciąganie kolegi z wody - czyli cały przegląd możliwości) i tak po około 60 km jazdy sytuacja się powtórzyła.
Czyli jeszcze coś musi chyba być w gaźniku, jeszcze raz powtórzę zabieg z dyszą i mam ochotę wykręcić tę drugą , mniejszą tylko nie jestem pewien za co ona odpowiada ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 22.07.2011 01:10 
Re: Eiger- gaśnie na wolnych
Wg. mnie ta druga to wolne oborty. Wykrecaj bez obaw, ja też wykrecalem. może masz wode w paliwie? Zalej z 200ml denaturatu do pelnego zbiornika i może się poprawi. Sprawdz takze wezyk odpowietrzajacy bak - może jest przytkany.

Zostaw quada na wolnych obrotach i pobujaj nim na boki - jak obroty zaczna falowac lub quad zgasnie to na bank problem z paliwem.

Filtr powietrza czysty?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.