Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kingquad 750 wrażenia z jazdy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 21:23



Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Kingquad 750 wrażenia z jazdy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 08.07.2008 19:53 
heh- dobrze że ja mam blisko,bliziutko do gór! ;)
ale szczęściarz ze mnie :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 08.07.2008 20:01 
norbi napisał(a):
heh- dobrze że ja mam blisko,bliziutko do gór! ;)
ale szczęściarz ze mnie :lol:



Wiesz Norbi jak to jest ze szczęściem?...
Allen ładnie to ujął w "Annie Hall":

"Wyglądacie na szczęśliwych. Jak to robicie?
Ona: Ja jestem bezmyślna,ograniczona,nie mam poglądów ani nic ciekawego do powiedzenia.
On: I ja też."

:uśmiech: ....nic osobistego....tak mi się skojarzyło


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 08.07.2008 20:10 
Fajne no. W błocie czy w rzeczce nie sztuką jest się taplać.
ANT'y byli w Limanowej,widzieli te podjazdy z dreszczykiem na plecach :lol: Polecam każdemu jako najlepszą szkołę jazdy w terenie. Takie jest moje zdanie.
aha-dodam że miałem z przodu fabryczne już przytarte dunlopy a z tyłu już prawie łyse kendy bearclaw.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2006 16:25
Posty: 642
Miejscowość: Koninki/Gorce
Quad: Renegade X
Poprzednie quady: Rincon 650
PostWysłany: 08.07.2008 20:25 
Norbi nie daj się wkręcać w te dyskusje.I tak zostanie tylko ruchmenem teoretykiem ;)

_________________
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Draper


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 08.07.2008 20:43 
e tam-trzeba zapraszać ludzi do nas na jazdę. w sobotę jazda , wieczorkiem %%% ,a w niedziele lajtowo i do domu ;)


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 08.07.2008 21:01 
POwiem Wam chłopaki co nas nie zabije to nas wzmocni a ja mam jakąś fajniejszą skure po tym błocie.
to zjdęcie jest jak jużmnie wyciągają jak obejrzycie sobie galerie na stronie organizatora są tam zdjecia fajniesze jeszcze.

Błoto było mega jak widać aż można się go przestraszyć dosłownie.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 08.07.2008 21:03 
brylant czyli takie dwa w jednym - i zawody i spa za jednym razem zaliczyłeś. :okok:


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 08.07.2008 21:09 
oo dokładnie powiedziałem mojej żonie że teraz w spa nie wyciągnie mnie na kąpiel błotną bo ja mam fajniejze miejsca i poprostu sobie popływam w basenie.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 08.07.2008 23:34 
Cytuj:
Image


Brylant...podziwiam, naprawdę. Zdjęcie roku :szok: Czy mi się wydaje czy odpadł ten plastik z przodu ze znaczkiem Suzuki na tym zdjęciu :?:

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 09.07.2008 08:16 
hehe nie no nie odpadło nic całe szczęście jedynie urwala lampa i wygiety bumper


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 15:00
Posty: 1275
Miejscowość: Częstochowa/SG City :D
Quad: Kymco MXU 250 , Suzuki Kingquad 750 EmBe-edition K8 , Kymco MAXXER 250
PostWysłany: 09.07.2008 19:59 
Witajcie

Ufff w końcu mi się zebrało na napisanie tego posta - troszkę czasu minęło od pierwszej jazdy.
Kupiłem go w środę tydzień temu i podszedłem do tego quada z pewnym dystansem , nie jak to było przy pierwszym quadzie gdzie lotem błyskawicy byłem już w terenie i pierwsze kilka dni zaowocowało skierowaniem się pierwszy przegląd przy 500 km , no nie ważne. Założyłem felgi ITP model 112 z off-setem do tego Maxxis All-track i osłony Ricocheta , wszystko zakładałem powoli i spokojnie , nigdzie mi się nie spieszyło - od tak by nie robić wszystkiego na wariata , dzięki temu znalazłem czas na dokonanie pomiarów przed i po założeniu nowych kół , ale o tym za chwilę. Pierwsza jazda wypadła w poniedziałek - pogoda nie zbyt przyjemna, przelotny deszcz , ale w końcu ile można przedłużać pierwszą jazdę , po sprawdzeniu oleju itd wyjechałem w pierwszą jazdę Kingiem , początkowo bałem się tego pierwszego razu , co to będzie ile to faktycznie ma mocy , jak się zachowuje itd Już po kilkuset metrach na twarz wtargnął uśmiech i spokojnymi prędkościami zacząłem proces nazywany docieranie (oczywiście dynamiczne docieranie z rozwagą) ahh no niestety trwa to troszkę , a że jazdę na quadzie troszkę tam poznałem to trzeba się mocno stopować przed przekraczaniem prędkości , a jednocześnie pamiętać o podstawowej zasadzie " docierasz wolno .... " oraz o drugiej " nowy sprzęt , nie znasz go , zachowaj umiar i rozwagę , wróć cały do domu " , koniec wprowadzenia :D

Moje wrażenia po pierwszej jeździe: bardzo miło spędzone pierwsze 70 km , quad prowadzi się wyśmienicie , jest bardzo wygodny w jeździe , ale przy pokonywaniu nierówności jednocześnie ma dość twardy przód (moja opinia) , tył nic "nie bije" po kręgosłupie (nie tak jak w MXU 250 , gdzie po takiej jeździe na drugi dzień odczuwa się pewien dyskomfort - mówię o sobie) , przez felgi z off-setem pewnie dużo stabilniejszy niż fabrycznie , ma niesamowite przyśpieszenie , super hamulce , wzorowe hamowanie silnikiem , przy rekreacyjnej jeździe hamulce są powiedzmy zbędne. Zaobserwowałem ciekawą rzecz mimo "twardego" przodu w mojej opinii przy wchodzeniu w zakręty quad potrafi być miękki i owym przodem nurkować dosyć nisko, co jednak wskazuje na zawieszenie stosunkowo miękkie - polemika i kwestia indywidualna przy ocenie sprzętu. Apetyt na paliwo myśle bardzo mały , po 50 km spadła mi jedna kreska (na liczniku jest ich 6, co nie znaczy , że licznik z początku nie przekłamuje , a później kreski nie spadają szybciej - przetestujemy :) ) , wynik w porządku - aczkolwiek w chwili tankowania na stacji zostawiamy ciutkę kasy przy baku pojemności 17 litrów. To tyle co do wrażeń z jazdy opartych głównie na porównaniu sposobu prowadzenia itd na MXU 250 - tylko taką mam możliwość , ale staram się robić to obiektywnie - jeżeli można porównywać 2 skrajnie różne quady :bezradny:

Dane techniczne przed i po założeniu nowych kół ( możliwe , że występuje drobny błąd pomiarowy zależy od wielu czynników m.in. kształtu opon AT, zmęczenia i pomiaru samemu :( ) - jednak myślę , że zrobione solidnie


przed po zmianie opon
szerokość tył 116 124
odległość od osi opon na tyle 91,5 97
prześwit tył 30 31

szerokość przód 114 122
odległość od osi opon na przodzie 91,5 97
prześwit przód 26 26

Tak jak napisałem błąd pomiarowy może wystąpić , ale niewątpliwie felgi off-setem dają bardzo i moim zdaniem był to dobry zakup , uprzedzając ewentualne pytanie - czemu nie model 212 , przecież pół quadowej Polski ma model 112 otóż powierzchnia styku modelu 212 z ewentualnym brudem itd jest dużo większa niż w modelu 112 , a to nie wątpliwie wpływa na późniejszą estetykę całych kół - jeśli o wyglądzie i super dbaniu o rysy w przypadku quada w ogóle jest mowa.

Mam nadzieje , że moje pomiary komuś się przydadzą i nie zginą w wielkiej encyklopedii wiedzy jakim jest nasze forum.

Maciek

_________________
Kymco MXU 250 sprzedany , Suzuki KQ 750 , sprzedany Kymco Maxxer 250 , Suzuki LTR 450 fun&race edition


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.07.2008 20:17 
ja mam zbliżony do Twojego prześwit na ALL-TRAKach w G700...więc to standard. Pewną twardość dają właśnie ALL-TRAKi z powodu niższego profilu i ostrego trzymania podłoża a że quad nurkuje...to już zawieszenie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 15:00
Posty: 1275
Miejscowość: Częstochowa/SG City :D
Quad: Kymco MXU 250 , Suzuki Kingquad 750 EmBe-edition K8 , Kymco MAXXER 250
PostWysłany: 09.07.2008 20:25 
MaciekP napisał(a):
Pewną twardość dają właśnie ALL-TRAKi z powodu niższego profilu i ostrego trzymania podłoża a że quad nurkuje...to już zawieszenie.

I tym sposobem zostało wytłumaczone to dziwne zachowanie .... nie wiedziałem jak to ugryźć ;)

_________________
Kymco MXU 250 sprzedany , Suzuki KQ 750 , sprzedany Kymco Maxxer 250 , Suzuki LTR 450 fun&race edition


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 09.07.2008 21:38 
Cytuj:
czemu nie model 212 , przecież pół quadowej Polski ma model 112 otóż powierzchnia styku modelu 212 z ewentualnym brudem itd jest dużo większa niż w modelu 112 , a to nie wątpliwie wpływa na późniejszą estetykę całych kół - jeśli o wyglądzie i super dbaniu o rysy w przypadku quada w ogóle jest mowa.


Weż pod uwage ze nowy model 212 jest malowany czarnym MATOWYM lakierem co w porównaniu z 112 która jest malowana czarnym super połysk, powinno dac spora przewage własnie na zmniejszenie rys na lakierze itp.

Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 15:00
Posty: 1275
Miejscowość: Częstochowa/SG City :D
Quad: Kymco MXU 250 , Suzuki Kingquad 750 EmBe-edition K8 , Kymco MAXXER 250
PostWysłany: 09.07.2008 21:50 
Markus napisał(a):
Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Również jestem ciekaw :)

_________________
Kymco MXU 250 sprzedany , Suzuki KQ 750 , sprzedany Kymco Maxxer 250 , Suzuki LTR 450 fun&race edition


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.