Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bączki a orginalna mapa zapłonu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 07:55



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Bączki a orginalna mapa zapłonu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.02.2008 21:12
Posty: 25
Miejscowość: WAłBRZYCH
Quad: Brute Force 750
PostWysłany: 20.05.2008 18:42 
Bączki a orginalna mapa zapłonu
Koledzy uda się pokręcic bączki na szuterku na KQ 700 z orginalną mapą zapłonu?z tego co czytałem to on ma ten ogranicznik


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 20.05.2008 21:17 
bzdura. Ma co prawda tzw. Laga, który strofuje nieco zapędy jeźdźca do jazdy na tylnych kołach (forma bezpieczeństwa), ale w żadnym stopniu nie ogranicza możliwości kręcenia "bączków". Elastyczność i moc jaką dysponuje silnik KQ700 umożliwiają tego typu wygłupy i efektowne wyjścia z zakrętów - na standardowych kołach bez dystansów lub felg bez odpowiedniego offsetu nie radziłbym jednak wylatywać zbyt szybko z zakrętu z solidnie otwartą przepustnicą bo może się to zakończyć efektowną wywrotką.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2008 06:55
Posty: 200
Miejscowość: Kraków
Quad: Polaris Sawtooth 200
PostWysłany: 21.05.2008 05:02 
Zgadzam się z przedmówcą - utrata kontroli nad quadem i gleba jest dość prawdopodobna.

BTW. Jakie max. dystanse można założyć aby błoto spod kół jeszcze zatrzymywało się na blotnikach/nadkolach ?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.01.2005 21:35
Posty: 51
Miejscowość: ŁÓDZKIE
Quad: Suzuki KQ700
PostWysłany: 21.05.2008 07:01 
SEBA mam pytanie jakie Ty masz załozone opony na KQ bo ze zdjecia za bardzo nie moge rozszyfrowac jest to rozmiar fabryczny


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 21.05.2008 10:55 
Wprawdzie mnie to nie kreci zbytnio ,ale wprawny jezdziec wykona owa ewolucje KQ nawet na asfaldzie ...................i to suchym:). Nie polecam jednak probowac. Przy czyms takim nie ma marginesu bledu. Albo się uda w 100% albo się nie uda w 100% zaliczajac tzw, glebe.


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 21.05.2008 13:48 
Miki. napisał(a):
Zgadzam się z przedmówcą - utrata kontroli nad quadem i gleba jest dość prawdopodobna.

BTW. Jakie max. dystanse można założyć aby błoto spod kół jeszcze zatrzymywało się na blotnikach/nadkolach ?


Według mnie tylko oryginalne felgi. Felgi nawet z niewielkim offsetem i już pasażer ma nieciekawie. Przy moich kołach - felgii i opony ITP prowidują że spod przednich kół wyrzucane jest bardzo dużo błota i tym podobnego ustrojstwa. Dlatego zamówiłem oryginalne błotniki przednie do Suzuki ( takie jak w standardzie mają modele od polskiego dystrybutora) z myślą że to coś da. Nie jest to wada oczywiście - quad to nie pojazd do jazdy w garniturze. Ale w sprzyjających warunkach pasażer dostaje błotem po twarzy spod przednich kół.

W moim zestawieniu quad jest "troszkę" szerszy od serii.

Image


jaro136 napisał(a):
SEBA mam pytanie jakie Ty masz załozone opony na KQ bo ze zdjecia za bardzo nie moge rozszyfrowac jest to rozmiar fabryczny


ITP Terra Cross przód: 26X9 R12, tył: 26X11 R12


Markus napisał(a):
Wprawdzie mnie to nie kreci zbytnio ,ale wprawny jezdziec wykona owa ewolucje KQ nawet na asfaldzie ...................i to suchym:). Nie polecam jednak probowac. Przy czyms takim nie ma marginesu bledu. Albo się uda w 100% albo się nie uda w 100% zaliczajac tzw, glebe.


Dokładnie tak - niezwykle ważny jest wtedy balansowanie przez jeźdźca.
Sam miałem okazje wykonywać tego typu ewolucje na mokrym asfalcie - ale to nie o to chodzi przecież - i szkoda opon :)

Ale przyznaje się bez bicia że bardzo lubię wychodząc z zakrętu troszke dodać do tzw "pieca" by ładnym zamaszystym ruchem wyjść na prostą :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 16.04.2007 21:10
Posty: 19
Miejscowość: środa wlkp
Quad: Kingquad 700
PostWysłany: 22.05.2008 21:48 
Witam panowie , jak zwykle MARKUS ma racje (dobry RAIDER) HEHE . POZDROWIONKA


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.