Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - WYSTRZELIŁO MI KOREK OLEJU W Suzuki Kingquad 700! POMOCY!!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.04.2024 17:22



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
WYSTRZELIŁO MI KOREK OLEJU W Suzuki Kingquad 700! POMOCY!!! 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.05.2008 18:51
Posty: 6
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 26.05.2008 19:00 
WYSTRZELIŁO MI KOREK OLEJU W Suzuki Kingquad 700! POMOCY!!!
Witam, mam pewien poważny jak sądze problem... Otóż dzis odpaliłem mojego kingquada i na zimnym silniku od razu pojechalem w las i troszke go przykatowałem, a gdy podjechalem pod dom zobaczylem ze z silnika cieknie olej. Okazało się że korek z bagnetem od oleju mi gdzies wystrzelił albo nie wiem co się z nim stalo... co może być tego przyczyną? był dobrze dokręcony, z tym że wczoraj dolałem 2 litry oleju, bo miał sucho, a może poprostu był za słabo nagrzany silnik zeby sprawdzić stan oleju ?? Możliwe jest że z nadmiaru oleju wystrzeliło korek???


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.04.2008 10:36
Posty: 170
Miejscowość: Piła/Poznań
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 26.05.2008 19:39 
Re: WYSTRZELIŁO MI KOREK OLEJU W Suzuki Kingquad 700! POMOCY
mpower napisał(a):
Możliwe jest że z nadmiaru oleju wystrzeliło korek???


Moim zdaniem bardzo. Kwestia czy zassał syfu...
Wymień olej i zobacz. Pamiętaj, że stan mierzymy nie na zimnym silniku. Odpalamy zimny i dajemy mu popracować z 2 minuty, dopiero wtedy mierzymy stan.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:37
Posty: 31
Miejscowość: Gdynia
Quad: KQ
PostWysłany: 26.05.2008 20:42 
Re: WYSTRZELIŁO MI KOREK OLEJU W Suzuki Kingquad 700! POMOCY
mpower napisał(a):
Witam, mam pewien poważny jak sądze problem... Otóż dzis odpaliłem mojego kingquada i na zimnym silniku od razu pojechalem w las i troszke go przykatowałem, a gdy podjechalem pod dom zobaczylem ze z silnika cieknie olej. Okazało się że korek z bagnetem od oleju mi gdzies wystrzelił albo nie wiem co się z nim stalo... co może być tego przyczyną? był dobrze dokręcony, z tym że wczoraj dolałem 2 litry oleju, bo miał sucho, a może poprostu był za słabo nagrzany silnik zeby sprawdzić stan oleju ?? Możliwe jest że z nadmiaru oleju wystrzeliło korek???


Dolałeś 2 litry ,do silnika wchodzi 2,6 litra to chyba przesadziłeś z ilością i prawdopodobnie to było przyczyną wystrzelenia korka. :(

_________________
Wszystkim dużo błota !!!!!!!


 
Profil Facebook

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 26.05.2008 20:45 
Cytuj:
dolałem 2 litry oleju, bo miał sucho,


Cytuj:
dzis odpaliłem mojego kingquada i na zimnym silniku od razu pojechalem w las i troszke go przykatowałem,


Tak się wlasnie zabija quady. Po pierwsze jesli dopusciles do tego że "mial sucho" to już swiadczy ze jestes terrorysta quadowy.

Po drugie gdy na zimnym silniku go "przykatowales" to znaczy ze jestes tylko niedbalym uzytkownikiem a nie quadziarzem.

W taki sposob można zajechac nowego quada.

Po kazdej jezdzie powinno się sprawdzac poziom oleju, i na bierzaco go uzupelniac. Po za tym sadze ze wlales "trochę za duzo oleju" , na zimnym przy ostrej jezdzie Ciśnienie wyzucilo korek. (no chyba że jednak go nie dokreciles)

Dziwne że nie uslyszales ze brakuje ci korka wlewu oleju. Silnik wtedy wydaje zupelnie inny dźwięk.

Ciesz się że dojechales do domu i zbaj o quada bardziej:):):)

Widze że Suzuki pracuja nawet bez oleju :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 27.05.2008 08:31 
Re: WYSTRZELIŁO MI KOREK OLEJU W Suzuki Kingquad 700! POMOCY
DAREKSOPOT napisał(a):

Dolałeś 2 litry ,do silnika wchodzi 2,6 litra to chyba przesadziłeś z ilością i prawdopodobnie to było przyczyną wystrzelenia korka. :(


Do silnika wchodzi 2300ml -> 2,3 litra

Więc podejrzewam, że jeżeli dolałeś 2 litry -> to albo miałeś już bardzo sucho :!: ŹLE
lub dużo za dużo sumarycznie :!: ŹLE - moim zdaniem teraz dobry mechanik - najlepiej specjalizujący się w naprawach quadów - powinien zweryfikować jego stan. A Ty jak najszybciej zmień w nim olej i uzupełnij go do właściwego poziomu.

A co do sytuacji którą nam tu kolega opisuje ..... to moim skromnym zdaniem beznadzieja. Quad to nie mercedes w124 - o niego trzeba się troszczyć. Powtarzam się ale sprawdzanie oleju przed jazdą i właściwe rozgrzewanie silnika ma kluczowe znaczenie dla dalszego prawidłowego funkcjonowania silnika.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 29.02.2008 13:40
Posty: 106
Miejscowość: Łomża
Quad: Suzuki ltz 400.....Wiosna 09 USA R700
PostWysłany: 27.05.2008 10:38 
Na 100% za dużo oleju jak ja u siebie wlałem 1 litr za dużo to jak odkręciłem korek z bagnetem olej po prostu wyskakiwał.

_________________
Pozdrawiam

Staram się pisać poprawnie po polsku, precz z dziećmi neo


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 27.05.2008 16:08 
więc - uwaga na allegro moga pojawić się dwie sztuki kingquadów z zarżnietymi silnikami :?
jeden kolegi wyżej i drugi co gościu zgubił filtr oleju :lol: ;)

a tak na poważnie to według mnie raczej miales za dużo oleju,zrobiło się zbyt duże ciśnienie i wywaliło olej. I tak dobrze że nie rozwaliło Ci całego silnika. Bo wykluczyć ze miales olej w silniku przed dolewką raczej nie możesz bo sprawdzałes stan oleju na rozgrzanym silniku. Więc powiedzmy ze w silniku miałes z 1,7litra dolałes 2litry razem 3,7litra i git-do lasu! :bezradny:
Dlatego polecam przed jazda tak jak napisał Ci Markus sprawdzic sobie stan oleju ale raczej na zimnym silniku.
ja kiedys zalałem sobie zbyt duzo oleju do przedniego dyfra i po kilkunastu minetach jazdy z 4x4 olej wylazł przez uszczelniacz (notabene uszczelniacz po przebiegu dosłownie paru kilometrów). kosztowało mnie to 25 zł za simering i nauczka na przyszłość.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.05.2008 09:23
Posty: 8
Miejscowość: Świdnik
Quad: King Quad 750 K8
PostWysłany: 27.05.2008 21:30 
Sprawdzanie oleju tylko na zimnym silniku po dłuższym postoju... Warto również pamiętać aby pojazd był ustawiony na równym terenie.
Dobrze, że wyskoczył korek... mogło być DUŻO gorzej... ale, że nie dało Ci do myślenia wlanie 2 litrów...

_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
Dragon


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 27.05.2008 21:52 
dragon. napisał(a):
Dobrze, że wyskoczył korek... mogło być DUŻO gorzej... ale, że nie dało Ci do myślenia wlanie 2 litrów...


To też daje do myślenia, bo na korkiem wlewu jest w bloku odlany napis: '' 2300" co raczej sugeruje że dolewanie 2000 ml nowego oleju nie jest mądre.

Człowiek uczy się na własnych błędach, ale tego można było uniknąć.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.05.2008 09:23
Posty: 8
Miejscowość: Świdnik
Quad: King Quad 750 K8
PostWysłany: 27.05.2008 22:00 
Seba_gtc napisał(a):
dragon. napisał(a):
Dobrze, że wyskoczył korek... mogło być DUŻO gorzej... ale, że nie dało Ci do myślenia wlanie 2 litrów...


To też daje do myślenia, bo na korkiem wlewu jest w bloku odlany napis: '' 2300" co raczej sugeruje że dolewanie 2000 ml nowego oleju nie jest mądre.

Człowiek uczy się na własnych błędach, ale tego można było uniknąć.


Biorąc pod uwagę warunki "pracy" quadów nie polegał bym na sugestii tylko na książce serwisowej w której wszystko jest napisane... Swoją drogą gdyby w silniku zostało 0,3 l oleju co stanowi 13% wymaganego stanu przypuszczam, że post nie dotyczył by wystrzelonego korka tylko zatartego silnika...

Tak, na błędach się uczymy... tylko dlaczego na swoich?? :lol:

_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
Dragon


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 27.05.2008 22:06 
Te 2300 to jest tzw. wartość minimalna. Z doswiadcznia wiem że do KQ wchodzi okolo 2.8l pod max. kreske, i tyle uwazam powinno się nalewać.
Nie dlatego zeby mial lepsze smarowanie , tylko zeby mial lepsze chlodzenie. Po za tym przy max. przechyleniach pojazdu mamy wieksza pewnosc ze pompa będzie "obracac" olejem, a i przy spalaniu oleju mamy wiecej czasu na zareagowanie.


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 28.05.2008 06:50 
Markus No nie wiem.... Przy ostatnim przeglądzie po spuszczeniu oleju i próbie ponownego zalania, weszło mi dokładnie 2330 ml i na bagnecie pojawił się prawie MAX. ( inżynierowie Suzuki uwzględnili pojemność filtra oleju, a wartość jaką podają uznają jako szczytową). Związku z tym, że od czasu kiedy miałem przegląd zrobiłem nie zrobiłem wiele kilometrów, postaram się w najbliższym czasie dolać do kreski oznaczającej poziom maksymalny - wtedy będę miał pogląd ile tam wchodzi naprawdę oleju.

Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Squad 3miasto
Squad 3miasto

Rejestracja: 01.04.2008 20:47
Posty: 143
Miejscowość: Sopot
Quad: KQ 750
PostWysłany: 28.05.2008 07:14 
Do "norbi "
Witam.

Jesli uwazasz ze jeden z tych na allegro to moj to na szczescie jestes i bedziesz w bledzie. Owszem wywalilo mi uszczelke pod filtrem, ale momentalnie się zatrzymalem i nic się nie stalo, w misce zostalo jeszcze 0,5l oleju.
Mam nawyk sprawdzania poziomu oleju co kilka dni. Generalnie taki silnik spokojnie moglby jeździć na tym 0,5l i bylby smarowany, ale wiadomo ze 2,8l zuzyje się o wiele pozniej niz 0,5l

Pozdrawiam, zyczac
Maciej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 28.05.2008 07:19 
maciejp to był oczywiście żart - widziałeś tam obok tego tekstu był uśmieszek :lol:


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.04.2008 10:36
Posty: 170
Miejscowość: Piła/Poznań
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 28.05.2008 17:58 
dragon. napisał(a):
Sprawdzanie oleju tylko na zimnym silniku po dłuższym postoju... Warto również pamiętać aby pojazd był ustawiony na równym terenie.
Dobrze, że wyskoczył korek... mogło być DUŻO gorzej... ale, że nie dało Ci do myślenia wlanie 2 litrów...


Z tego co wiem to powinno się sprawdzać na rozgrzanym, tzn. odpalić sprzęta z zimnym silnikiem, dać mu pochodzić z 2 - 3 minuty, zgasić i po ok 20 sekundach sprawdzić stan.

Proszę kogoś o weryfikację mojej wersji.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.