Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Krzywe koło KQ 750
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 23:42



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Krzywe koło KQ 750 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11.10.2008 15:22
Posty: 3
Miejscowość: Poznań
Quad: Suzuki Kingquad 750 Axi
PostWysłany: 11.10.2008 15:35 
Krzywe koło KQ 750
Witam wszystkich.

Mam problem z KQ 750 po wjechaniu z rów z błotem w dwie osoby ale bardzo powoli KQ zaczął ciągnąć w prawo. Po płukance w jeziorze okazało się że jedynym widocznym uszkodzeniem jest krzywa półoś. Po wyprostowaniu półosi i zmontowaniu okazało się że koło stoi krzywo dołem na zewnątrz. porównałem dolne wahacze zwrotnice i są idealnie takie same (lustrzane odbicie oczywiście) a koło stoi krzywo czy to możliwe że skrzywiła się rama powtarzam nie był żadnego odczuwalnego jeb....cia. CZY POSIADA KTOŚ WYMIARY RAMY.

Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 26.03.2008 21:22
Posty: 15
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad 750 AXi
PostWysłany: 12.10.2008 21:35 
mwi2 napisał(a):
CZY POSIADA KTOŚ WYMIARY RAMY.


Witam
Myśle, że wymiary ramy nic tu nie pomogą, musisz zakasać rękawki i jak to mówi kolega BUłA rozebrać gada do rosołu. :) Potem spaw po spawie, rurka po rurce, odkształcone miejsca ramy najczęściej mają spękaną powłokę antykorozyjną.
Sprawdzałeś czy uszkodzone koło pracuje na zapiętej blokadzie?
Na Twoim miejscu sprawdziłbym łożysko...

Nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się, że zgiętej półosi nie da się już idealnie wyprostować...

pozdrawiam

_________________
Mariusz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 12.10.2008 21:44 
A może wystarczy tylko ustawić zbiezność?


Ostatnio zmieniony przez norbi, 12.10.2008 22:01, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 02.10.2007 07:20
Posty: 77
Miejscowość: Chrzanów
Quad: Brute Force 750 & Foreman 450s kiedyś, teraz Vinson camo
PostWysłany: 12.10.2008 21:53 
Stawiam na łożysko,aczkolwiek mi kiedyś w brucie udało się jeszcze skrzywić dolny sworzeń, co wywołało posobny efekt, ale to był już mega strzał. Poruszaj kołem energicznie a na pewno wyczujesz duży luz na łożysku.


 
Profil

Rejestracja: 11.10.2008 15:22
Posty: 3
Miejscowość: Poznań
Quad: Suzuki Kingquad 750 Axi
PostWysłany: 12.10.2008 22:54 
Nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się, że zgiętej półosi nie da się już idealnie wyprostować...

Dziękuje wszystkim za pomoc od jutra zakasuje rękawki i do roboty. No oczywiście że się idealnie nie da wyprostować natomiast biorąc pod uwagę prędkości z jakimi porusza się mój KQ 750 ( błotko tylko i wyłącznie ) nieznaczne bicie nie powinno mi przeszkadzać.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 26.03.2008 21:22
Posty: 15
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad 750 AXi
PostWysłany: 12.10.2008 23:40 
mwi2 napisał(a):
No oczywiście że się idealnie nie da wyprostować natomiast biorąc pod uwagę prędkości z jakimi porusza się mój KQ 750 ( błotko tylko i wyłącznie ) nieznaczne bicie nie powinno mi przeszkadzać.


Jeśli bicie Ci nie przeszkadza to OK :) według mnie brak naprawy takiej usterki może spowodować powstanie dużo większej usterki, a mianowicie uszkodzenie przedniego dyfra. Sytuacja może być jeszcze bardziej przykra jeśli stanie się to w trakcie jazdy i objawi się w postaci zablokowania przedniego koła.

pozdrawiam

_________________
Mariusz


 
Profil

Rejestracja: 02.10.2007 07:20
Posty: 77
Miejscowość: Chrzanów
Quad: Brute Force 750 & Foreman 450s kiedyś, teraz Vinson camo
PostWysłany: 13.10.2008 06:54 
mariusz 4x4 napisał(a):
mwi2 napisał(a):
No oczywiście że się idealnie nie da wyprostować natomiast biorąc pod uwagę prędkości z jakimi porusza się mój KQ 750 ( błotko tylko i wyłącznie ) nieznaczne bicie nie powinno mi przeszkadzać.


Jeśli bicie Ci nie przeszkadza to OK :) według mnie brak naprawy takiej usterki może spowodować powstanie dużo większej usterki, a mianowicie uszkodzenie przedniego dyfra. Sytuacja może być jeszcze bardziej przykra jeśli stanie się to w trakcie jazdy i objawi się w postaci zablokowania przedniego koła.

pozdrawiam
W rozwiązaniu zawieszenia niezależnego krzywa półoś nie ma znaczenia na położenie i kąty koła.Choćby jej w ogóle nie było, a tylko założony został przegub by skręrcić łożysko to koło będzie prawidłowo stało,a sprzęt będzie normalnie jeździł 2wd.Łożysko ,zwrotnica i sworznie wahacza to rzeczy który koniecznie musisz sprawdzić( z przewagą na to pierwsze).


 
Profil

Rejestracja: 11.10.2008 15:22
Posty: 3
Miejscowość: Poznań
Quad: Suzuki Kingquad 750 Axi
PostWysłany: 17.11.2008 20:44 
MOJE KQ JUŻ JEŹDZI POWODEM KRZYWEGO KOŁA BYŁO ZGIĘCIE MOCOWANIA GÓRNEGO WAHACZA PÓŁOŚ PO WYPROSTOWANIU DZIAŁA BEZ BICIA. RAMA WYPROSTOWANA ROZPIERACZEM BLACHARSKIM.
POZDRAWIAM


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.