Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dlaczego kupiłeś KQ???
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:39



Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Dlaczego kupiłeś KQ??? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20.04.2008 23:13
Posty: 222
Miejscowość: Poznań
Quad: "Taki czrny z małymi kołami"
PostWysłany: 28.10.2008 23:49 
Dlaczego kupiłeś KQ???
Na ostatnim zlocie kolo zadał mi niby banalnie proste pytanie :

"Dlaczego kupiłeś KQ a nie n.p. Gryzli?"

Niby proste pytanie ale wierzcie mi, że racjonalnie odpowiedzieć na nie nie potrafiłem.
No bo co takiego ma Suzuki czego nie ma Yamaha czy Polaris lub czego nie ma, że warto ją kupić?!?
:mysli:

Może Wy wiecie dlaczego padło na Kinga...


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 29.10.2008 00:53 
Dobry temat !

rastx napisał(a):
co takiego ma Suzuki czego nie ma Yamaha czy Polaris lub czego nie ma, że warto ją kupić

Ja Ci powiem co ma.
Nic nie ma :lol: . Nie wiem jak u Ciebie.
Jest to niewątpliwie po części przywiązanie do marki.
Po drugie chęć dostosowania się do mody panującej w środowisku.
W Kielcach jest niespotykany kult Suzuki. Znaczna większość ośkowców uważa tylko Suzuki, choć nikt nie spróbował Hondy, a niewielu Yamahę.
Jak któryś z licznych ośkowców kupuje w końcu 4K , to co kupuje ? Kingquada...
Dlaczego? Ich trzeba spytac. Dla mnie jest to niezrozumiałe.
Jak jeździłem ośką, jeździłem Hondą TRX450R , bo wysłuchałem tych którzy się znają - Jacka Bujańskiego - Mr.Quada , który był wtedy dealerem Suzuki i mógł mi Suzuki sprzedać ale powiedział "Honda to Honda". Mój TRX był drugim tym quadem w Polsce, a ja przez moment nawet nie żałowałem wyboru, i też uważam, że Honda to Honda. Ale w segmencie przeprawówek przeczytałem tysiące opinii na forum i wybrałem Grizzlaka. W końcu z Hondą ślubu nie brałem.
Myślę, że przy wyborze tak naprawdę przeważa opinia osób które są dookoła, nie na forum, tylko z którymi np. się jeździ, opinia nie mająca nic wspólnego z rzeczywista przewagą quada X nad quadem Y, ale z przeświadczeniem, że quad tej marki którym oni sami jeżdżą jest najlepszy, no bo kto będzie negował swój własny wybór ?


 
Profil WWW

Rejestracja: 20.04.2008 23:13
Posty: 222
Miejscowość: Poznań
Quad: "Taki czrny z małymi kołami"
PostWysłany: 29.10.2008 07:14 
Zawsze wychodzę z założenia że nie wszystko co modne jest dobre i raczej rzadko kupuję coś tylko dla tego że ktoś ma i jest fajne ale............. cholercia Ty chyba masz rację że jakimś cudem podświadomie zasugerowałem się tym że w okolicy są już trzy Kingi i tylko jeden Gryzlak. :?

:oops:

Może ktoś inny się wypowie co decydowało przy wyborze jego maszyny


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk

Rejestracja: 22.07.2008 11:14
Posty: 552
Miejscowość: Katowice
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.10.2008 09:29 
trochę głupie pytanie. Równie dobrze można zapytać czemu kupiłes Grizzlaka, a nie Polarisa, lub innego quada. Albo buty Nike, a nie Adidasy.
Dlaczego? Bo tak mi się podobało? Bo takie miałem widzimisie? Cena? Ktoś powie kolor :) Wygoda?
Każdy ma swoje preferencje i wybiera to co chce, pod warunkiem, że stać go na to.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 29.10.2008 10:57 
ja wcześniej jeździłem g600 - ale już ten quadzik był troszke moim zdaniem taki "ociężały" w góry - bo w takim terenie najczęściej się poruszam.
Po wnikliwej ocenie prawie wszystkich dostępnych modeli quadów na rynku (oczywiście poza jedną marką :lol: ) ocenie za i przeciw wybrałem właśnie kq750.
Uważam - moim zdaniem iż właśnie kq750 najlepiej sprawuje się właśnie w tym terenie po ,którym się poruszam -a więc góry.
blokada dyfra,duża zwrotność,wtrysk,dobry srodek ciężkości,zawieszenie wręcz idealne w góry,wystarczająca moc,cudowne hamowanie silnikiem,w miarę duża kanapa (czasami biorę żonę na wycieczki :lol: ) ,mała awaryjność,no i takie tam... 8)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2006 21:21
Posty: 905
Miejscowość: dolnośląskie
Quad: KRÓL
PostWysłany: 29.10.2008 15:05 
Ja też posiadałem wcześniej G 660 - wspaniała maszyna , ale czas płynie i trzeba było ją zastąpić czymś nowym.
Dlaczego wybór padł na KQ 750??? Jako, że także śmigam po górach - Karkonosze, Izery, Kaczawy a w szczególności Rudawy , więc szukałem quada dokładnie pod tym kątem!!! Długo obserwowałem nasze quadowe górskie środowisko , wyciągając następujące wnioski [brałem pod uwagę tylko mocne maszyny] :
- najlepszym sprzętem " trzymania " się góry jest Honda !!!
- niestety w tych warunkach Yamaha się nie sprawdza - chłopaki się przerzucają !
- Bomba dobrze sobie radzi , ale ma" gumową" ramę.
- Kawasaki , jeśli już , to 650 - ale do tej marki nie mam zaufania.
- innych w naszej grupie się praktycznie nie eksploatuje, poza 3 Kodiakami 450 , które sprawują się doskonale, lecz na dojazdach brak mocy!

Dlaczego KQ - Ponieważ nieco gorzej ze stabilnością od Hondy , ale za to dużo więcej mocy, co zimą w dużym śniegu jest mega plusem! według mnie na dzień dzisiejszy , jest to najlepsza alternatywa w góry !!!


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 29.10.2008 18:10 
Kupując quada wybierałem się po KQ. Na miejscu było G700 EPS Camo i KQ750 Camo i zacząłem się zastanawiać czy jednak nie G700, w zasadzie były w tej samej cenie. Ale jednak finalnie KQ bo:
- wg. mnie nowocześniejszy silnik
- wg. mnie lepsza praca drążka zmiany biegów
- wygodniejsza kanapa
- dodatkowe światło (przydaje się)
- generalnie jest bardziej komfortowy ;)
- camo Suzuki bardziej dopasowane do mojego otoczenia
- po odpaleniu G700 i KQ, bardziej brzmienie KQ mi pasowało
- no i na koniec mam też motocykl Suzę który lubię :figielek:

Poza tym w 2009 KQ dostał wspomaganie co dopełni właściwości maszyny :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.12.2007 21:05
Posty: 42
Quad: Honda Rincon
PostWysłany: 29.10.2008 18:17 
Ja a dokładniej mój tata kupił Kinga bo podobno są mniej awaryjne niż Grizzly i tańsze w eksploatacji :D

_________________
www.atvkielce.pl - Kieleckie Stowarzyszenie Quadów


 
Profil

Rejestracja: 22.06.2008 08:50
Posty: 183
PostWysłany: 29.10.2008 18:56 
a ja kupilem kinga, bo cena byla rewelacyjna 21 500 za nowke sztuke:))), a tak naprawde wszystkie topowe quady sa dobre, choc w piewszej wersji upieralem się na Rincona, a dlatego ze mialem 2 motocykle Hondy i wiem ze to porzadne sprzety,
pozdrawiam
wszystkich


 
Profil

Rejestracja: 06.10.2008 04:15
Posty: 19
Miejscowość: Stargard Szczec.
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.10.2008 19:00 
A ja kupiłem na przekór panującej u nas modzie - same polarki i grizlaki. Noo i ja rodzynek :lol: .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2006 19:25
Posty: 370
Miejscowość: Beskidy - Małopolska
Quad: Renia 800R X
PostWysłany: 29.10.2008 20:11 
Ja wybrałem KQ dlatego ze już w 2004 roku wpadł mi w oko! Gdy zostały pokazane testy tego właśnie modelu w pewnej gazecie i zainteresowałem się zakupem.
Przed zakupem KQ posiadałem Hondę i zgadzam się co do niezawodności tej marki - lecz za mała moc :( Jeździłem wieloma quadami i najlepiej się sprawował KQ. Na podjazdach i zjazdach bardziej stabilny, blokada , reduktor, miękkie zawieszenie, mała awaryjność, a teraz w 2009 roku jak dojdzie jeszcze wersja z EPS to naprawdę będzie już bardzo komfortowo!

_________________
Każda wolna chwila tylko na Quadzie!


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.08.2008 10:17
Posty: 13
Miejscowość: Legnica
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 29.10.2008 21:29 
Widzę, że pobódki są często podobne.
Ja kupiłem KQ z następujących powodów:
Wiele lat spędziłem na motorach enduro i od kilku lat mam Suzuki DR650, więc przywiązanie do marki wystąpiło już na wstępie, ale było jeszcze kilka innych czynników...
Miał być silny i jest.
Miał być nowoczesny - ma wtrysk.
Miał być duży i jest duży.
Miał być wygodny i jest.
Miał umożliwiać wygodne przejażdżki z żoncią i dzięki zawieszeniu oraz dużej kanapie sprawia nam sporo frajdy.

Jest to mój pierwszy quad i nie wiedziałem czy będę nim jeździł bardziej ostro i czy będę jeździł w błotach i górkach, ale z każdym dniem się uczę i jeszcze bardziej mi się podoba, a motor raczej się kurzy...

Ale czas leci teraz składam się do zmiany na kolejnego i co wybiorę ? ? ?
Oczywiście KQ 750 ze wspomaganiem ...

Pozdrawiam więc wszystkich którzy jak ja nie mają dylematu przy wyborze quada... :-)

_________________
błoto + góry + Quad = ZABAWA ! ! !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2008 22:16
Posty: 399
Miejscowość: Legnica i okolice
Quad: Honda Foreman 500 Hydrostatic, Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 29.10.2008 21:35 
Brr... napisał(a):
Oczywiście KQ 750 ze wspomaganiem

Chyba będzie KQ 700 ze wspomaganiem .

_________________
Michał


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2006 22:53
Posty: 233
Miejscowość: Chorzów
Quad: Suzuki KQ700, Eiger
PostWysłany: 29.10.2008 21:46 
rastx napisał(a):
Dlaczego kupiłeś KQ

Bo mój ojciec miał KQ bo mój dziadek miał KQ i mój syn też będzie miał KQ!! :D

_________________
Jak się bawić to się bawić! (tylko z głową bo szkoda życia)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2007 15:32
Posty: 133
Miejscowość: okolice: Żory/Suszec/Wodzisław
Quad: KFX-700 V-Force, Brutus 750, Brutus 750Fi
PostWysłany: 29.10.2008 22:02 
rastx napisał(a):
zasugerowałem się tym że w okolicy są już trzy Kingi i tylko jeden Gryzlak.


i to racja ja jestem przed wyborem i sugerowałem się strasznie tym ze w okolicy znajomi maja już z 11 grizlaków i żadnego kinga, ale ja się postawie i będę pierwszy który w tym gronie będzie miał KQ 750, będę na nim jeździł i z głową uniesioną do góry :)

Cytuj:
Miał być silny i jest.
Miał być nowoczesny - ma wtrysk.
Miał być duży i jest duży.
Miał być wygodny i jest.
Miał umożliwiać wygodne przejażdżki z żoncią i dzięki zawieszeniu oraz dużej kanapie sprawia nam sporo frajdy.


i takie sugestie pomogły mi w dokonaniu ostatecznego wyboru

dzięiki Ci rasx za ten wspaniały temat, w sobote Jadę zaliczkowac KQ 750 i koniec z zastanawianiem się a może G700 a może nie, teraz już wiem że KQ 750 !!!

_________________
Cylinder + Cylinder = dwa Cylindry


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.