Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 11:58



Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 10.06.2009 09:19 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
wylot zostawiam z tyłu, nie chce dawać wszystkie w jedno miejsce żeby nie wrzucić wszystkiego do jednego koszyka... Niestety skończę dopiero w następnym tygodniu, ponieważ na długi weekend away...

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2006 21:21
Posty: 905
Miejscowość: dolnośląskie
Quad: KRÓL
PostWysłany: 10.06.2009 09:41 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
navara - porównamy i skonsultujemy nasze wypociny na rajdzie w Kowarach!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 18.06.2009 08:55 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
jednak skusiłeś się? :) super, może jednak będzie trochę quadów jechało.

-- dodano 18.06.2009 08:55 --

skończyłem wkońcu swoje snorkle. Zaczynamy więc od początku. Udałem się do castoramy i kupiłem różnej maści kolanka, rurki, przedłużki, redukcje, uszczelki za w sumie ok 50zl. Do tego silikon dekarski, klej do PCV. Połowy rurek nie użyłem ale cóż ;)

Image

Każdą część po przyłożeniu zgrzewałem opalarką. Po zgrzewaniu wygląda to mniej tak:

Image

I na tym jest już szczelne (powinno być). Jednak profilaktycznie później klej do PCV, na koniec silikon, i każde łączenie należy sprawdzić wkładając do naczynia z wodą i kontrolować, czy nie przedostaje się woda.

Image

Image

Jeśli gdzieś dostaje się woda czekamy do pełnego wyschnięcia i dopiero poprawiamy.


snorkla do wlotu powietrza do skrzyni należy owinąć taśma aluminiową bo jest bardzo blisko wydechu w związku z czym jest narażony na wysokie temperatury. Oczywiście można do tego celu użyć oryginalnej rury tylko ja dociąć, ale ja oryginalne zostawiłem sobie całe...

Image

Przed założeniem całość pomalowałem lakierem w spray WURTH...

Image
Image

Najtrudniej zrobić snorkla od airboxa... Należy zaślepić oryginalny wlot. Tutaj za 4 piwka znajomy pospawał mi z aluminium coś, co zaślepi oryginalnie wlot a na dole ma wyjście 50cm na rurę, którą należy oczywiście odpowiednio uszczelnić i sprawdzić.

Jesli chodzi o skrzynie, to nie ma większego problemu, kwestia odpowiedniego dopasowania kolanek, ich kąta rozwarcia itp itd. W obu przypadkach najważniejsza jest szczelność układu, dlatego każde łączenie po wyschnięciu należy sprawdzić i ew poprawić. Samo rozebranie wlotów i wylotów nie powinno sprawiać większego kłopotu. Przy airboxie mamy od dołu 1 wężyk, 1 wtyczka elektryczne oraz w przedniej części drugą wiązkę ale nie jest wpięcia bezpośrednio, tylko zaczepiona. Śruba znajduje się tuz pod kierownicą w samym centralnym punkcie.

Odpowietrzenie skrzyni trzyma się w zasadzie zarówno z przodu jak i z tyłu na metalowych opaskach, więc po ściągnięciu z przodu nadkola, odkręcając jedna opaskę już można zdemontować doprowadzenie powietrza, z tyłu podobnie, wylot znajduje się tuż pod lampą stopu. Jest też tam odpowietrzenie tylnego dyfra które przy okazji polecam przedłużyć. Można wymienić wężyk na dłuższy. Ja akurat zastosowałem 20cm redukcji, na końcu założyłem zaworek od spryskiwaczy od cinquocento...

Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, po szczelnym zamknięciu rury doprowadzającej powietrze do silnika, quad powinien zgasnąć. To jest ostateczny test. U mnie nie przeszedł właściwie. Quad co prawda dusi się i słychać świst więc gdzieś jest milimetrowa dziurka, woda się nie dostawała co prawda ale trzeba poprawić...

Reasumując:
Zapewne nie traci to szczytem profesjonalizmu i estetyki, ale każdy może zrobić do lepiej/dokładniej/ładniej. Zasada jednak zawsze taka sama. A kto jakich rur użyje to już sprawa indywidualna. Najważniejsze, żeby układ był szczelny, bo poprzednie snorkle robione przez "fachowców" spowodowały dwukrotne kompletne zalanie gada.

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2006 21:21
Posty: 905
Miejscowość: dolnośląskie
Quad: KRÓL
PostWysłany: 18.06.2009 10:30 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
Powiem tak , im więcej kombinacji tym gorzej!
Z tyłu bez żadnej redukcji pasuje zbrojona giętka wodoszczelna rura od Stara - 50 zł.
Z resztą snorkli nie źle pokombinowałeś , obowiązująca zasada im mniej połączeń , tym lepiej!
Całość i tak zweryfikuje głęboka woda.

-- dodano 18.06.2009 10:30 --

Pamiętaj , że w silniku jest bardzo duże podciśnienie i zaciąga on powietrze z pod pokrywy filtra powietrza!!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 18.06.2009 10:43 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
z tyłu chciałem zostawić schowek mimo wszystko, dlatego zastosowałem aż 2 łączenia ;) bo co do zasady że im mniej połączeń tym lepiej to oczywiście zgadzam się w 100%.

jedyne czego nie sprawdziłem to szczelności wejścia do skrzyni i wyjścia, bo nie mam jak, tylko woda...

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2010 21:46
Posty: 670
Miejscowość: Bydgoszcz/ Chrośna
Quad: Suzuki Kingquad 750 i Renegade 1000
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 26.11.2010 15:03 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
Siema...
Ja wkońcu wziąłem się za snoorkle i po wykonaniu stwiedziłem, że powróce do tematu....:)
Wykonałem je właśnie tym sposobem co JaVoL. Tylko po zamontowaniu i próbie odpalenia...gaśnie. Ale jak już odpali to chodzi. Wiecie coś o tym zachowaniu? JaVoL...też tak miałeś. Rury kupiłem też 50mm.
I mam parę sugestii:
1) CVT z przejścia z 75mm na 50mm to bez problemu można kupić np. w Castoramie przejściówkę:P
2) Co do airbox-a to dokupiłem kawałek rury z -=PP=- (polipropylenu) :strzałka: ten sam materiał z czego jest zrobiony airbox i zawiozłem do gościa, który zgrzewa plastiki. Za jego usługę zapłacilem 20 zł a zrobił naprawdę profesjonalnie 8)
Kilka zdjątek:
Image
Image
Image

-- dodano 26.11.2010 15:03 --

Miał jakieś chwilowe załamania...już elegancko odpala ;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
A.P.T. Poznań Team - Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.06.2008 21:40
Posty: 1046
Miejscowość: Puszczykowo/Mosina/Poznań
Quad: czarna pralka
Poprzednie quady: KQ700, YFM660R, KXR250
PostWysłany: 26.11.2010 19:51 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
Przy okazji nie zapomnajcie o uszczelnieniu gniazda świecy i dziurki spustowej od tego gniazda.
Ja snorkle założyłem tylko na skrzynię pasową, aby mnie nie korciło bawić się w łódź podwodną. Przy brodzeniu w czystej wodzie 3 razy zdarzyło mi się jednak zgasić silnik. Mimo, że fajka od góry była uszczelniona i nie miało nic prawa się wlać górą, to jak się okazało dopiero za 3-cim suszeniem woda wchodziła małym otworkiem po prawej stronie głowicy (schowana nieco za kolankiem wydechu).
Teraz uszczelniłem na nowo od góry fajkę i zaślepiłem otworek. Powinno dać radę.

_________________
Polaris 850 XP EPS Stealth Black
Mój kanał YT
"Bo trzeba zapier......., to jest OFF-ROAD CHŁOPIE." by kriss_pp


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2010 21:46
Posty: 670
Miejscowość: Bydgoszcz/ Chrośna
Quad: Suzuki Kingquad 750 i Renegade 1000
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 27.11.2010 17:26 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
no wlasnie też mialem problemy ze swiecą i gaśnieciem Gada pod czas jezdzenia po glebszej wodzie. trochę się z tym pobawilem i jutro się zobaczy, czy nadal będzie z tym problem. Ale nigdy nie pomyslalem o uszczelnieniu tego spustu. może to jest dobre wyjscie. Napisz jak sprawdzisz ;) jak cos to ja jutro też zdam relacje :)

-- dodano 27.11.2010 17:26 --

zasłoniłem ten wylocik ;) i jazda w wodzie była bezproblemowa...zapłon idelanie się trzymał :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2008 21:00
Posty: 456
Miejscowość: KOL
Quad: DZIK-2
Poprzednie quady: Kingquad 750
PostWysłany: 02.12.2010 21:39 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
przymierzam się do montażu snorkli w moim drugim kingu, zrobię je z tego samego materiału co w pierwszym czyli rurki kanalizacyjne 50mm, najtańsza i najprostsza metoda, jedyne czego nie miałem dopracowanego to zakrętka do baku przez którą podciśnienie wciąga wodę, czy ktoś wie czym zastąpić oryginalny korek?
Image
jak widać na zdjęciu kominki są przed bagażnikiem celowo by było miejsce na bagażniku na spakowanie rzeczy na tygodniową wyprawę :^^D:


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2010 21:46
Posty: 670
Miejscowość: Bydgoszcz/ Chrośna
Quad: Suzuki Kingquad 750 i Renegade 1000
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 03.12.2010 09:16 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
a możesz bez problemu skręcać kierwonicą??...ja własnie miałem z tym problem, a zamontowałem i tak dalej od kiery...chyba, że masz niższe snoorkle.
Ale wyglądają bardzo estetycznie ;) i co najważniejsze :strzałka: są niedrogie :P
I mam jeszcze jedno pytanie: Którędy poprowadziłeś wylot ze skrzyni pasowej??


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 20.08.2015 15:33
Posty: 14
Imię: Kamil
Quad: Suzuki Kingquad 750AXI
Poprzednie quady: Honda TRX350
PostWysłany: 22.09.2015 06:40 
Pytanie
Witam. Mam takie jedno pytanko odnosnie snorkli w 750. Dlaczego tam muszą być 3 rury???( jedna do airboxa, druga cvt, a trzecia???)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 22.09.2015 06:56 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
druga wlot cvt i trzecia wylot cvt


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2013 11:32
Posty: 380
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Krzysztof
Quad: Czorny misiek
Poprzednie quady: Access tomahawk 400,Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 23.09.2015 18:17 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
adriansuzuki napisał(a):
przymierzam się do montażu snorkli w moim drugim kingu, zrobię je z tego samego materiału co w pierwszym czyli rurki kanalizacyjne 50mm, najtańsza i najprostsza metoda, jedyne czego nie miałem dopracowanego to zakrętka do baku przez którą podciśnienie wciąga wodę, czy ktoś wie czym zastąpić oryginalny korek?
[ http://th.interia.pl/11,gdb96d9714050295/i1112284.jpg ]
jak widać na zdjęciu kominki są przed bagażnikiem celowo by było miejsce na bagażniku na spakowanie rzeczy na tygodniową wyprawę :^^D:


zaciąg do filtra fi 50? mierzyłeś przyspieszenie przed i po ? u mnie na 50tce była masakra ,dałem fi70 i jest OK. ale i tak mam wrażenie że nie jest to co było w oryginale.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 24.09.2015 10:49 
Re: KQ750 jak zrobić snoorkle najtansza metoda
warto dać fi 70 albo 2x fi 50 do airboxa

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.