Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 19:32



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2010 20:30
Posty: 12
Quad: King Quad 700
PostWysłany: 15.05.2010 21:12 
POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Witam wszystkich posiadaczy gada kingquada jestem nowy na forum .kupiłem nidawno gadzine i zrobiłem mu przegląd i po pierszej jezdzie wszystko było zrobiliśmy ok 70 km ,sporo szutru i trochę wody.drugim razem już na powrocie odcieło go całkiem niedostawał paliwa.mechanior wyjoł pompe cos pogrzebał i było w miare dobrze pod koniec jazdy znowu zaczął strasznie zamulać i zero mocy.dobra kupiłem od gościa na alegro pompe od Suzuki 1000 podobno dobrą młody rozebrał tamtą starą i wymienił bebechy bo niepasowała i znówu mój kq ożył palił od strzała i wszystko było ok pojezdziliśmy dzis trochę po wodzie (nie topiłem go) i znowu to samo myśle że to nie wina pompy tylko jakiegoś przekaznika lub innego dziadostwa Blagam pomóżcie co to może być !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 
Profil

Rejestracja: 23.03.2009 22:13
Posty: 8
PostWysłany: 24.05.2010 19:14 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
witaj miałem podobny problem kupiłem nowa pompę Boscha i było ok ale pozniej znowu cos przyczyna jednak lezy na odcinku {zbiornik>pompa>weżyk} jestem na etapie sprawdzania
prawdopodobnie jakis (brud , trawa lub cos )
problem pojawia się po jezdzie w terenie i niskim stanie zbiornika


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.05.2010 19:50 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Filtry pompy i silnik, ew. cewka, świeca lub inny element ukł. zapłonowego.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2010 20:30
Posty: 12
Quad: King Quad 700
PostWysłany: 24.05.2010 20:56 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
RMATEUSZEK CZEŚ to mogło by się zgadzać bo dzwoniłem do goscia który miał go przedemną i twierdził że quad stał od tamtego lata z paliwem w zbiorniku ,i że nie jezdził dlużej niż 10km mi te objawy występują po 30 do 40 km a ostatnio nawet zrobiłem 50km.i co radzisz zrobić???


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.05.2010 21:10 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Filtr w pompie. Używać opcji szukaj. Temat wałkowany 1000 razy.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2010 20:30
Posty: 12
Quad: King Quad 700
PostWysłany: 24.05.2010 21:24 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
ok SZELTON pytałem Cię już czy można go wymienić lub przeczyscić jak mówiłem w radomiu tylko sami partacze a nie mechanicy a ja potrafie tylko paliwa dolać i kolo odkręcić jak powiesz gdzie urzędujesz to jak niedam rady na miejscu to zawloke do ciebie.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 25.05.2010 06:47 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Nie da się oczyścić. Tylko wymiana. Może poza tym nakłada się inny błąd. To często są niezłe łamigłówki.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 13.12.2008 00:21
Posty: 44
Miejscowość: Nad morzem
PostWysłany: 30.05.2010 14:51 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
I jak KRZYSIEK KQ zrobiłeś coś z tym paliwem, bo właśnie od kilku dni kombinujemy z RMATEUSZEM bo quad gaśnie i strzela, myślimy że paliwa chyba nie dostaje, kilka miesiecy temu wstawiliśmy nową pompę paliwa i przez chwile było dobrze, a ostatnio zaczał znowu strzelać i gasnąć, tak że jechać nie szło to zmieniłem ten filterek na pompie i się odrazu poprawiło(chociaż i tak czasem jeszcze zgasł) na max 2 dni a dziś znowu strzela i gaśnie a na wolnych obrotach silnik też ledwo się kręci jakby paliwa nie dostawał tyle co trzeba..już pomysły się kończą co robić, nie wyjąłem jeszcze wtrysku do czyszczenia bo te śruby na krzyżak coś ciężko ruszyć ale teraz chyba tylko to zostaje spróbować... :zły:


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 31.05.2010 12:29 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
a wtrysk oczyściliscie


 
Profil Gadu-Gadu WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 31.05.2010 12:32 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Drugi filterek w obudowie pompy - nowa obudowa pompy. Podobnie jest w Kawasaki BF.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 13.12.2008 00:21
Posty: 44
Miejscowość: Nad morzem
PostWysłany: 02.06.2010 23:10 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy
Wielkie dzięki brylant i Shelton za pomoc :)
Po dłuższym kombinowaniu dało radę wyjąć wtrysk i faktycznie okazało się że jest tam syf. Przedmuchaliśmy i quad przestał strzelać i odzyskał moc i jeździ jak trzeba :D jednak dalej coś jeszcze nie gra ponieważ często są problemy z odpalaniem i chodzeniem na wolnych obrotach, tzn. czasem odpala normalnie za pierwszym razem ale b.często zdarza się że muszę długo kręcić i dać trochę gazu żeby zaskoczył...bo bez dodania gazu coś ledwo silnik zaskakuje, jakby coś ze ssaniem było nie tak :oczy: już podkręcałem obroty śrubką od przepustnicy ale to nie jest metoda (i też w sumie nie zawsze pomaga)raczej bo jak odpale to słysze że te obroty powinny być niższe na biegu jałowym tak jak to było kiedyś, zresztą czasem ma niższe a czasem wyższe obroty na jałowym i nie wiem od czego to zależy :szok: wydaje mi się że po odpaleniu powinien mieć przez chwile wyższe obroty (jak na ssaniu) i potem automatycznie zejść na trochę niższe...może się myle :?: czekam na jakieś dalsze rady :oczy:


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 03.06.2010 11:08 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Na początek wymiana całej pompy wraz z filtrami. Wtedy, można diagnozować resztę problemów.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 13.12.2008 00:21
Posty: 44
Miejscowość: Nad morzem
PostWysłany: 03.06.2010 12:46 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Z tym że tak jak już wcześniej pisałem pompa paliwa była kilka miesięcy temu zmieniana na nową i dopasowaliśmy jakąś pompę bosha, sitko na pompie niedawno wymieniłem, czego nie wymieniałem to filtr w obudowie o którym mówiłeś. Myślisz że nowa pompa już by mogła paść?? bo wydawać na kompletną nową oryginalną pompę ok tys. zł nie mając pewności że pomoże za bardzo mi się nie uśmiecha :? Poza tym te problemy z odpalaniem to się nasiliły teraz po wyczyszczeniu wtrysku. Kilka dni wcześniej jak wymieniłem filtr na pompie to quad odpalał bez problemu ale po dwóch dniach zaczął strzelać tak jak już wcześniej pisałem...no i przedmuchanie wtrysku zlikwidowało to strzelanie...najłatwiej byłoby chyba spróbować przełożyć pompę z innego KQ tylko nie mam w pobliżu żadnego niestety :?


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 03.06.2010 14:05 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
W środku obudowy jest jeszcze jedno sitko... na ssaku drugie. Pisałem 1000 razy wymiana wkładu potrafi nic nie dać. Świecę obejrzyj, bo może po tych wszystkich operacjach się najnormalniej zmostkowała.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 13.06.2010 22:07 
Re: POMOCY! Problemy z King Quad 700. Układ paliwowy.
Ja miałem problemy z odpaleniem i troszkę z równą pracą gdy filtr był za mocno nasmarowany ( no jakoś tak wyszło a raczej nie wyszło :uśmiech: :uśmiech: )
no i pytanie czy myłeś czyściłeś cały bak przewody tak do sucha itp
nie wiem jak to się dzieje ale ten syf z baku zawsze zostaje na dnie w każdym zakamarku :?

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.