Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rozrusznik w KQ
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 16:38



Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Rozrusznik w KQ 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 26.08.2010 08:41 
Rozrusznik w KQ
Witam szanownych kolegów :)
Mam problem z rozruchem gada, tj. z szarpaka pali i mogę jeździć do bólu i wszystko OK. Nie pali z przycisku, gdy naciskam cały licznik przygasa/gaśnie a rozrusznik ledwo słychać jakby nie miał siły zakręcić - czy to zwarcie na rozruszniku? padnięte szczotki?

W czerwcu po wizycie w serwisie i sprawdzeniu gada przed wyjazdem na 3 dni było OK. Zrobiliśmy ponad 200km różnymi terenami i też OK. Późniejsze jazdy też bez problemu. Sezon wakacyjny i gadzina stała z 1,5 miesiąca przy próbie odpalenia - cisza. Naładowałem aku i odpalił ale z wielkim oporem, jakby coś go trzymało. po zgaszeniu już nie odpalał z rozrusznika (cały licznik gaśnie). Teraz odpalam go z ręki ale zawsze wczesniej próbuję zakręcić to 3 razy udało mu się, że odpalił jak nowy, zrobiłem przez ostatnie 3 dni jakieś 150km po szutrach i muszę go ciągać :(
Na wiosnę gad dostał nowy aku i regulator.

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 26.08.2010 08:46 
Re: Rozrusznik w KQ
jeśli nie jest to spowodowane stanem akumulatora, to najprawdopodobniej padają ( albo już umarły) łożyska w rozruszniku. Musiała dostać się do niego woda.

Należy zdemontować rozrusznik i poddać go regeneracji.

Dla przykładu nowy rozrusznik do SP 800/ RZR 2700zł - koszt regeneracji 150 zł z fakturą ( na oryginalnych częściach), z japończykami będzie pewnie podobnie


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 26.08.2010 09:25 
Re: Rozrusznik w KQ
Proponuje czyszczenie instalacji elektrycznej, elektryk polecił mi spray do styków kontakt 61, może klemy tak zaśniedziały że kiepsko przewodzą i rozrusznik dostaje za mało prądu, przy okazji warto przeczyścić masę i połączenie z regulatorem, u mnie ładowanie poprawiło się o 0,5V. A ogólnie co do problemu miałem podobnie że kręcąc rozrusznikiem mogłem aku rozładować i nie zapalił, a z szarpaka palił ładnie, długo się z tym męczyłem, problem zniknął gdy zrobiłem 2 rzeczy, czyszczenie układu paliwowego (STP do wtryskiwaczy i ręczne czyszczenie baku - znalazłem wodę) oraz wspomniana elektryka.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 26.08.2010 11:28 
Re: Rozrusznik w KQ
Seba_gtc daj namiar na priv na firme która regeneruje rozruszniki.

DzudoHumor aku nic nie ma zasniedziałego... jedynie może gdzieś przy rozruszniku i masa - ale to na wiosne było czyszczone - każda masa, wszystkie styki i założyłem nowy aku i nowy regulator napięcia...ale to jeszcze sprawdzę. A z kręceniem mam tak, że naciskając przycisk rozrusznik nie wykonuje jakby nawet obrotu tylko zacina się i instalacja staje dęba (licznik gaśnie) jakby było duże zwarcie ewentualnie padnięte łozysko na rozruszniku...to tak na mój rozum :D :D :D

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 26.08.2010 11:37 
Re: Rozrusznik w KQ
Ja stawiam na niesprawny aku
Objawy jakie przedstawiłeś typowo na niego wskazują


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 26.08.2010 11:51 
Re: Rozrusznik w KQ
objawy które opisuje darecki wyraźnie sugerują uszkodzony rozrusznik - przerabiałem przez ostatnie miesiące dwie takie usterki. Rozruszniki miały ten sam problem. Jakimś cudem dostała się do nich woda, co w połączeniu z dłuższym postojem pojazdu dało taki efekt - wszystko w środku skorodowało i podczas próby odpalenia pobierało olbrzymie ilości prądu, małe tyknięcie ( ewidentna próba obrócenia rozrusznikiem), wszystko przygasało...... i tyle z zabawy.

darecki

Serwis ten znajduje się na ul. Zarzecze w Krakowie, niestety namiaru teraz nie mam bo musiałbym odgrzebać fakturę w księgowości, a nie ma mnie w firmie. Spróbuj ich jakoś zlokalizować w internecie. Na części do rozrusznika do Polarisa nic nie musiałem czekać bo miał na staje to do japończyka będzie miał tym bardziej. Szybko, rzeczowo i fachowo. Otrzymałem przeserwisowany rozrusznik, z poprawionymi uszczelnieniami i pomalowany !!


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2009 20:01
Posty: 1764
Miejscowość: ATV KOTOŃ
Quad: xxc
PostWysłany: 26.08.2010 20:42 
Re: Rozrusznik w KQ
Typowe objawy padniętego lub brudnego rozrusznika Można samemu spróbować wyczyścić lub powierzyć fachowcom

_________________
http://www.youtube.com/user/miro12a?feature=mhee


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 26.08.2010 20:46 
Re: Rozrusznik w KQ
O tym serwisie pisał też mi Seba_gtc ...jeszcze weekend mam przeznaczony na wypad quadowy (odpalanie z ręki mi zostaje) a później zabieram się za ten rozrusznik... i jeśli bliżej nie zrobię tj, w "Bendix" w Łomiankach to wysyłka do Krakowa. Tylko właśnie chodzi mi po głowie taka myśl, że jesli w Krakowie robią do quadów szczelnie i jesteście zadowoleni to może nie będę ryzykował (chyba że potwierdzą mi w Bendixie że też taką robotę robią).
Dzięx za pomoc - dam znać po wszystkim czy pomogło.

PS. pytanie z innej beczki, kolega w KQ ma jakąś wyciągarkę "no name" - jest na niej zwarcie - opłaca się to remontować (podajcie jakiś dobry serwis) czy lepiej zainwestować w dobrą windę (jaką polecacie?)

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 26.08.2010 21:14 
Re: Rozrusznik w KQ
Przed wyjazdem sprawdź linkę, niedawno się tak załatwiłem, że pojechałem w teren wiedząc że są problemy z odpalaniem przy użyciu rozrusznika, ale stwierdziłem że mam linkę to sobie poradzę. Radziłem sobie nieźle, ale do czasu jak kawałek linki został mi w łapie a akumulator się rozładował, skończyło się holowaniem pod dom kolegi i tam po dłuższym kręceniu przy użyciu kabli rozruchowych udało się odpalić i mogłem wrócić samodzielnie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 30.08.2010 09:41 
Re: Rozrusznik w KQ
Wyprawa się udała, gad odpalał z linki za pierwszym zaciągiem, 460km zrobione. Teraz czas zabrać się za rozrusznik... Koledzy, które plastiki najlepiej zdjąć w kingu że dobrać się do rozrusznika i go wymontować? I czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia?

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 30.08.2010 10:18 
Re: Rozrusznik w KQ
Jak na moje są trzy wyjścia:
1/ demontaż tylnego plastiku (kupa roboty przy całkowitym demontażu, związana z przewodami)
2/ podniesienie tylnego plastiku po demontażu bagażnika i podnóżków - powinno wystraczyć aby dojść do rozrusznika
3/ demontaż wydechu - porównywalne trudością z pkt 2 - UWAGA na łączenie kolektora z wydechem - jest tam taki trudny do zastąpienia uszczelniach (jeżeli się wypalił i wypadł to trzeba trochę kombinować)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2010 21:46
Posty: 670
Miejscowość: Bydgoszcz/ Chrośna
Quad: Suzuki Kingquad 750 i Renegade 1000
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 30.08.2010 10:24 
Re: Rozrusznik w KQ
Waldo napisał(a):
UWAGA na łączenie kolektora z wydechem - jest tam taki trudny do zastąpienia uszczelniach (jeżeli się wypalił i wypadł to trzeba trochę kombinować)

ja już różnymi sposobami starałem się to zabezpieczyć jadak po każdej jeździe uszczelka mi wypała, skończyło się na zamówieniu nowej w salonie - cena ~80 zł
I teraz jest ok. przelatałem już 3 tys. km na niej i dalej siedzi ;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 30.08.2010 11:39 
Re: Rozrusznik w KQ
czyli najlepsza opcja to nr 2.
czy lepsza poprzez demontaż wydechu i dołożyć ewentualnie 80zł na uszczelkę?

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2010 21:46
Posty: 670
Miejscowość: Bydgoszcz/ Chrośna
Quad: Suzuki Kingquad 750 i Renegade 1000
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 30.08.2010 15:37 
Re: Rozrusznik w KQ
tzn. uszczelka nie musi być wydymana, ale może. Weź jak na razie zrób nr.2 i w razie potrzeby odkręcisz wydech ;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Kielce
ATV Kielce

Rejestracja: 04.12.2008 18:35
Posty: 6
Quad: Kingquad 570
PostWysłany: 03.10.2010 20:27 
Re: Rozrusznik w KQ
Witam.
Czy może ktoś z Was wie gdzie mogę kupić linkę szarpaka do KQ750 ?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.