Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5 KQ
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:50



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5 KQ 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 28.09.2010 22:55 
Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5 KQ
King Quad 750 wspomaganie
Jeździłem w sobotę była rolka zwana biedroną , trochę wody i błota potem jeszcze z 40 minut pojeździłem ale ciągle pracował wentylator myśle zgasze niech ostygnie.
Objaw po zgaszeniu na zapłonie nie wyłączył się wentylator nawet po kilkunastu minutach wyłaczyłem go kluczykiem na OFF.
Po paru minutach próbuje zapalić brak prądu , włącza się tylko światło długie
Szperam spalony bezpiecznik nr 5 15 A wymieniam, wkładam drut itp i nic ( efekt 3 godzin spuszczam gada ze skarpy potem jeszcze tylko wyrywanie samochodem z lasu i już o 20 mam go na przyczepce :zalamka: :zalamka: )
:wizi: :wizi: morał nie jeździć samemu, doposażyć się w siekierkę :^^D: :^^D:

Rano jak troszkę wyschła gadzina też nic :(
bezpiecznik 5 od : blokady , silnik 2wd/4wd, przekaźnik układu napędowego ( co to??), klakson, przekaźnik rozrusznika , cewki zapłonowej, oświetlenie prędkościomierza, światła stopu
Jakieś podpowiedzi gdzie szukać bez rozbierania i rozcinania całej instalacji.

_________________
Ja to mam szczęście.


Ostatnio zmieniony przez Kamilson100, 30.08.2011 13:37, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2010 15:53
Posty: 22
Quad: JureKaQ750Axi
PostWysłany: 29.09.2010 18:11 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
może po prostu wyrwałeś wiązke z manetki :?:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 05.10.2010 17:36 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
dobra sugestia szczególnie że manetki musiałem przestawiać po rolce.
Nic mam schematy i inne takie z manuali będę szukał teraz jak wiem jak leci ta wtyczka wielopolowa poszukam miernikiem gdzie jest zwarcie

Ma ktoś może schemat instalacji z polskimi opisami

ps super samochodzik :metal:

-- dodano 05.10.2010 18:36 --

Dalej po wyschnięciu jest zwarcie
rozpiołem wszystkie wtyczki pod siedzeniem, i z przodu bez efektu nawet , czujniki połorzenia wału i biegów zwarcie jest dalej .
Zaczołem rozbierać tył i rozcinać wiązke doszedłem do łącznika gdzie dolutowane (dogniecione) są 4 - kable
i tak 3 idą do przodu i 2 do tyłu
po rozciąciu łącznika nie znalazłem zwarcia na żadnym kablu Qur....... :wizi: :wizi: :wizi:
zaczołem składać po kawałku i nic
niewiem czy to nie coś na tylnej wiązce którą musiałem poruszać jak podnosiłem obudowę

Jakieś sugestie proszę :panna: w sobote zaczynam składanie

Na razie polutowałem kable i to złączenie zrobię pod siedzeniem może łatwiej będzie zlokalizować usterkę odpinając poszczególne kable

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2008 21:00
Posty: 314
Quad: KQ 750 PS
PostWysłany: 05.10.2010 21:00 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
od str. 533 S Manuala jest cała instalacja elektryczna bezp. nr 5 jest od wentylatora może tam trzeba szukać jeśli zwarcie jest na przewodzie przed wentylatorem to odłączenie go nic nie pomoże, mogło dojść do jakiegoś zmiażdżenia przewodu i zwiera gdzieś do masy.

-- dodano 05.10.2010 22:00 --

według schematu bez nr 5 zasila bezpośrednio włącznik wentylatora umieszczony na chłodnicy, a z niego napięcie idzie na silnik wentylatora wygląda na to że problem jest gdzieś na tym przewodzie


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 06.10.2010 11:26 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
niestety bije ma zwarcie bezpiecznik nr 6
bezpiecznik nr 5 jest ok i nie ma zwarcia z kluczykiem czy bez nie zasymulowałem pracy od temperatury bo nie wiem gdzie jest czujnik od wentylatora oglądałem chłodnice może niezbyt dokładnie i nie mogłem trafić na czujnik jeszcze raz go sprawdzę
wentylator zasilony z akumulatora działa kontrola kabla do kostki przy lewym przednim kole dała efekt pozytywny.

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2010 15:53
Posty: 22
Quad: JureKaQ750Axi
PostWysłany: 06.10.2010 11:52 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
darek4x4 napisał(a):
Na razie polutowałem kable i to złączenie zrobię pod siedzeniem może łatwiej będzie zlokalizować usterkę odpinając poszczególne kable


A po co dłubiesz pod siedzeniem, przy rolce mogłeś w elektryce uszkodzić tylko to co masz w okolicy kierownicy :!:
Bezp 6 jest głównym, zasilającym większość odbiorników oraz przełączników które to właśnie masz na kierownicy więc na tym bym się skupił a nie rwał kanapę :uśmiech:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 06.10.2010 12:36 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
Przepraszam wszystkich za zamieszanie z numerkami pisze z pamięci gdzie jest ten bezpiecznik
Teraz na spokojnie oglądnołem schemat i tam jest określany jako nr 4 15A Ignition .

Myśle że rozpinając wszystkie spinki pod przednim bagażnikiem odseparowałem włączniki na kierownicy :? .

Siedzenie musiałem podnieść aby dostać się do bezpieczników :uśmiech:

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2010 15:53
Posty: 22
Quad: JureKaQ750Axi
PostWysłany: 06.10.2010 12:59 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
niczego to nie zmienia, sprawdź wszystko co jest przy manetkach, wystarczy że switch od stopu przy klamce ma zwarcie do masy ... :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 06.10.2010 13:41 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
Mam rozkręcone już pół Quada manetki to Pikuś pan Pikuś sprawdze wszystkie te włączniki stopy, napędy, cofanie itp
Znalazłem wreszcie czytelny schemat z kropkami gdzie co jest połączone wygląda prosto
szkoda że te kropeczki to łączenia w wiązce :( i tak masz masę na całym kablu.

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2008 21:00
Posty: 314
Quad: KQ 750 PS
PostWysłany: 06.10.2010 16:04 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
teraz wygląda to trochę gorzej z b. 4 napięcie idzie prawie na każdy wyłącznik moduł, licznik, sprawdzałeś stacyjkę, co z lampą centralną może w niej jakieś przewody co idą do licznika?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 06.10.2010 16:24 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
Sam podałeś bezpiecznik nr 4 Ignition. To skup się na obwodzie startera .Cyba że źle odczytałeś ze schematu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 06.10.2010 22:57 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
Licznik rozpiołem zabrałem do sklejenia jeden zaczep bo się ukruszył lampy nie ruszałem działają wszystkie z kluczyka stacyjka wygląda ok zresztą wychodzi że prąd z niej trafia dopiero na bezpieczniki .
Stale jest na ESP inny bezpiecznik 40A , 30A bezpieczniku przy przekaźniku rozrusznika i stąd trafia na stacyjkę.
Troszkę martwi mnie fakt że usterka się sama usunęła czyli sama się pojawi w najmniej oczekiwanej chwili.
Dlatego przelutowałem te kable pod siedzenie bez blokady i napędu z przodu wyjadę jakoś z lasu i doczłapie się do domku na zgaszonym motorze nie :bezradny: dalej nie wiem który jest od czego ale to dojdziemy po spięciu kostek.
Dzięki za podpowiedzi na pewno zdam relacje z sobotnich prac
myślę że z tym czytelnym schematem będzie dużo prościej :D :D

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2009 20:01
Posty: 1764
Miejscowość: ATV KOTOŃ
Quad: xxc
PostWysłany: 23.10.2010 05:22 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
Miałem podobny przypadek. Dokładnie paliło mi ten sam bezpiecznik (15A Ignition) U mnie przetarła się izolacja na kabelku w wiązce kabli umieszczonymi z przodu nad amortyzatorem lewym tuż obok kolumny kierowniczej. Kabel co jakiś czas zwierał z masą i waliło bezpiecznik. Zaizolowałem kabel i dodatkowo owinąłem wiązkę kabli plastikową izolacją i spiąłem plastikową opaską

_________________
http://www.youtube.com/user/miro12a?feature=mhee


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 25.10.2010 09:46 
Re: Brak prądu "zero" pali bezpiecznik 5
Ja nie wiem co było do końca albo zwierał z tyłu na przekaźniku od cofania lub gdzieś tam w wiązce i przeróbce do oświetlenia i migaczy lub w czujniku stopu nożnego tam na pewno w środku była woda w wiązce nie było nie znalazłem żadnego przetarcia .
Ze złącza koło filtra powietrza rozchodzi się 6 kabli:
zasilanie z bezpiecznika
oświetlenie i zasilanie prędkościomierza stopy klakson i chyba cofanie ,
sygnał zasilanie przekaźnika rozrusznika,
pompa paliwa elektronika cewka i załączenie blokady
złączenie 2/4 ,
kabel do czegoś myślałem że to od blokady ale nie pasuje ????

ja dołożyłem 2 bezpieczniki oddzielnie na prędkościomierz i na 2/4 i ten nieznany bez tych ustroistw i tak pali i jeździ zawsze można jakoś doczłapać do domku.

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.